Dopoledne bylo věnováno soutěži Kandrdásek. Zúčastnila se Základní umělecká škola Biskupská a Jana Hanuše z Prahy a ZUŠ Jiřího Suka z Benešova. Monology Filipa Grosse se Štěnětem od Kateřiny Lužné, Kamily Vyhnalové s Dvojčaty v průšvihu od Jacqueline Wilsonové a Anny Bártové s Romeem, Julií a tmou od Jana Otčenáška byly vyslány do národního kola Kandrdásku. Všichni prokázali neotřelou dramaturgickou volbu a nespornou vybavenost účinkujících.

Z autorského čtení herečky Petry Špindlerové „Sárí a džíny“ v Divadle U Jelena v Bystřici.
Známá herečka Petra Špindlerová představila Indii jako zemi plnou kontrastů

V Pohárku se představili navíc Divadelní spolek Proměna, Banda z Bystřice a Divadlo Čtyřlabuť. Porotu zaujal dialog ze hry Mafie v podání Petra Stibůrka a Pavla Němce. Dále monolog paní Růženy Dvořákové ze hry Nanebevstoupení Tonky Šibenice. Všichni z bystřického divadelního spolku Banda. A v neposlední řadě také dialog Miroslava Dorazila s Barborou Kolárovou a Radkem Hladíkem ze hry Hřbitovní aktovky Dušičky. Všichni zmínění byli nominováni či doporučeni k účasti na národní přehlídce.

Každé přehlídkové vystoupení bylo reflektováno členy odborné poroty ve složení Karla Tomase, organizátora divadelních přehlídek a pracovníka Národního střediska pro kulturu, herce a režiséra Bohumila Gondíka a ochotnického herce a režiséra Františka Paluše z benešovského Áčka. Povídání členů poroty s účinkujícími se neslo v pohodovém duchu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Podívejte se na úžasný koncert zpěváka Štěpána Kojana v Divadle U Jelena v Bystřici

Zdroj: Youtube