Projekt Škola v přírodě jinak se uskutečnil od pondělí 29. května do pátku 2. června. Pro děti prvního stupně byl připraven během vyučovací doby bohatý program, který odrážel aktivity, jimiž by se i na běžné škole v přírodě zabývaly.

Žáci se svými učiteli a asistentkami navštívili například čokoládovnu v Šestajovicích, sklárny v Sázavě, zábavný park Mirakulum v Milovicích, Ekocentrum ve Vlašimi nebo školní statek Pomněnice. Díky krásnému počasí po celý týden děti strávily většinu času v přírodě na vlastivědných, přírodovědných i výukových aktivitách v konopišťském parku a na Sladovce.

Čtvrté třídy věnovaly páteční dopoledne úkolům, při kterých poznávaly lidské smysly nebo trénovaly anglický jazyk. Druháci absolvovali ve středu výtvarné aktivity – výrobu keramiky, náramků a malování triček. Třeťáci zažili v pondělí den s pohádkou, prvňáci navštívili taneční pořad v divadle Na Poště, páťáci soutěžili v bowlingu.

Všichni žáci se svými pedagogy se sešli ve čtvrtek na atletickém stadionu, kde společně oslavili Den dětí soutěžením v atletickém víceboji. V rámci týdne si jedna druhá třída a obě páté třídy vyzkoušely i spaní ve škole. Děti si v hojné míře netradiční školy v přírodě užily.

Věra Hozová