Ubytovali se v útulném hotelu Semerink v Janově nad Nisou, kde zažili nejen vřelé přijetí majitelů a personálu, ale si pochutnávali na vynikající kuchyni, která je každý den nadchla. Jídlo bylo výborné, takřka v neomezeném množství.

„První den jsme se rozhodli prozkoumat okolní krajinu a podnikli jsme túru ke Slovance, nejstarší kovové rozhledně v České republice. Cestou jsme si užívali déšť, krásy přírody a prošli si křížovou cestu Slovanka. Večer jsme se pak sešli na zajímavé přednášce o historii lyžování a následně jsme se všichni zapojili do známé společenské hry aktivity, která nám pomohla lépe se poznat a užít si společný čas,“ popsala Petra Křížová.

Z poznávacího výletu žáků Středního odborného učiliště stavebního v Benešově do Paříže.
Poznávací výlet do Paříže byl cestou plnou zážitků, dobrodružství i romantiky

Druhý deštivý den byl na programu výlet do nedalekého Liberce, konkrétně do iQlandie, interaktivního vzdělávacího centra, které nabízí širokou škálu aktivit a zábavy pro děti i dospělé. Jedná se o moderní prostor, v němž jsou propojeny prvky vědy, technologie, kreativity a zábavy. Návštěvníci tam mohou objevovat různé interaktivní expozice a experimentální zóny, které je zvou k aktivnímu učení a zkoumání témat, jako jsou fyzika, matematika, biologie, ekologie či technologie.

„Večer jsme pak studovali pravidla FIS (10 pravidel bezpečného chování na sjezdovce) a soutěžili v turnaji AZ-kvízu,“ uvedl Jan Kudrna s tím, že čekání na den bez deště bylo odměněno ve středu. „Konečně jsme mohli vydat na svahy areálu Špičák a užít si opravdové lyžování. Před večeří jsme si vyšli na procházku k přírodnímu útvaru skalní hřib, který nás okouzlil svou krásou. Večer jsme strávili zajímavou přednáškou o vybavení záchranářů při zavalení lavinou a pak jsme si společně užili filmový večer,“ dodal Jan Kudrna.

Lyžování na Monínci v úterý 16. ledna 2024.
Lyžařská střediska kvůli počasí ukončují sezonu. Monínec jede dál

Výpravu z benešovského stavebního učiliště déšť nezastavil ani poslední den, kdy opravdu lilo jako z konve. „Vydali jsme se na výpravu ke vzdálenější rozhledně Bramberk, kde jsme zažili další zamlžené hezké chvíle. Navštívili jsme i místní letiště RC modelů, kde jsme si společně vytvořili leteckou show. Cestou jsme opět obdivovali přírodní útvar skalní hřib, který se nám stal oblíbeným místem našich toulek horami,“ přiblížil Bohuslav Zavřel.

I přes nepřízeň počasí byl lyžařský kurz úspěšným a nezapomenutelným zážitkem pro všechny účastníky. Spojili se v dešti a utužili vztahy jak mezi sebou, tak i s vedoucími zájezdu. Všichni se těší na další dobrodružství a nové výzvy, které je čekají.