Jaderná elektrárna Temelín se nachází v jižních Čechách a patří k nejvýkonnějším v Evropě. Exkurze poskytovala možnost nahlédnout dovnitř tohoto fascinujícího odvětví energetiky. Exkurze byla organizována ve spolupráci s jadernou elektrárnou, žáky doprovázeli profesionální průvodci.

| Video: Youtube

Žáci měli možnost vidět různé části elektrárny, včetně budovy jaderného reaktoru, kontroly bezpečnosti, chlazení, vodního hospodářství a mnoha dalších částí. Průvodci poskytli podrobné informace o tom, jak elektrárna funguje, jak se zajišťuje její bezpečnost a jaký vliv má na životní prostředí.

Exkurze byla pro žáky velmi inspirativní a poučná. Umožňovala jim nahlédnout dovnitř jinak nepřístupného odvětví energetiky a pochopit, jak vše funguje a jaké jsou výhody a nevýhody výroby jaderné energie. Žáci mohli vidět, jaké jsou možnosti kariéry v této oblasti a jestli se můžou uplatnit v elektrárně i se svým vzděláním.

Exkurze do Jaderné elektrárny Temelín tedy přinesla mnoho výhod nejen pro žáky odborného učiliště, ale i pro širší společnost. Jednalo se o unikátní příležitost, jak nahlédnout dovnitř jedné z nejvýznamnějších elektráren v Evropě.