V Muzeu umění a designu Benešov a před ním na Malém náměstí se od 9.30 do 16.30 hodin představí více než čtyři desítky těch nejlepších značek z České republiky, Slovenska a Ukrajiny. Návštěvníci tak mohou včas, v pohodové atmosféře a lokálně vyřešit vánoční dárky. Na výběr budou mít ze stovek s láskou a péči vyrobených produktů. Vstup je jako vždy zdarma.

Podpora malých a lokálních značek

Za Mint Marketem stojí parta lidí, kteří pořádají úspěšné designové trhy už od roku 2010 a jako jediní vozí moderní a udržitelné zboží v rámci svých akcí po celé České republice. To, co začalo jako nápad pár nadšenců, kteří chtěli vytvořit pro sebe a své kamarády místo, kde budou moct prodávat vlastní značky, je v současné době alternativa nákupním centrům a platforma sdružující více než 1200 kreativců a malých firem pořádající pravidelné akce ve dvou desítkách měst.

Trhy jsou známé svou přátelskou uvolněnou atmosférou a širokým výběrem fair-trade, eko, bio, zerowaste nebo upcycled výrobků. Designeři zase rádi využijí příležitosti prezentovat svoje výrobky širokému publiku, aniž by tomu museli věnovat všechen svůj čas nebo prostředky. „Podpora malých a lokálních značek je od samého začátku jednou ze základních myšlenek našeho projektu,“ dodala principálka Lenka Šašková.

V roce 2022 se konalo celkem 57 prodejních dní v rámci 38 Mint Marketů. Celkem se za 13 let existence uskutečnilo už více než 300 akcí, které navštívilo přes 1,2 milionu návštěvníků.

close Pozvánka na pátý Mint Market - trh nezávislé módy, šperků a designu v Benešově. info Zdroj: se svolením Muzea umění a designu Benešov zoom_in Pozvánka na pátý Mint Market - trh nezávislé módy, šperků a designu v Benešově.