Kdo z rodičů už si prošel nebo prochází obdobím puberty a dospívání svých dětí, většinou pozoruje, že donedávna otevřené, přátelské a sdílné děti se začnou uzavírat a vést s nimi dialog je čím dál složitější.

Na besedě se účastníci shodli, že rodičovská snaha rozmluvit vlastní děti je vedená upřímným zájmem a často také obavami, zda je vše v pořádku, neděje s nimi něco problematického, nejsou vystaveny nebezpečí, zda jim něco neschází nebo jim někdo neubližuje.

S lektorkou zájemci rozkrývali příčiny, proč děti, které dosud v rodinách, ve škole či s kamarády fungovaly téměř bezproblémově, mění své chování. Řeč došla také na dostupnost a užívání návykových látek, vztahy mezi dětmi, vztahy v rodinách nebo jak funguje či nefunguje práce s dětmi ve školách.

Rodiče sdíleli vlastní zkušenosti a povídali si o praktických technikách, jak tyto bariéry překonat a děti rozmluvit. Jednoznačný recept však neexistuje – zřejmě nejlepším přístupem rodiče je otevřenost, podpora, autentičnost a také vlastní příklad.

Pozvánka na únorovou besedu

Další beseda tentokrát na téma „Jak zvládnout rozvod? Abychom přitom udrželi zdravou psychiku dětí i nás dospělých“ se v herně Mateřského centra Hvězdička v Benešově uskuteční ve středu 7. února od 17.30 hodin za přítomnosti lektorky a psycholožky se zaměřením na dospívající a dospělé Hany Klabíkové a Veroniky Kondrátové, vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Benešově. Ta zodpoví případné otázky vztahující se k sociálním a právním aspektům.

close Pozvánka na besedu pro rodiče v herně Mateřského centra Hvězdička v Benešově. info Zdroj: Mateřské centrum Hvězdička v Benešově zoom_in Pozvánka na besedu pro rodiče v herně Mateřského centra Hvězdička v Benešově.

Tyto besedy se konají v rámci projektu Mateřského centra Hvězdička v Benešově s názvem „Jsme tu s vámi a pro vás“, který je podpořen z dotačního programu Ministerstva práce a sociálních věcí České republiky Rodina a Grantového fondu Města Benešova.