Jde o citlivé, ale mimořádně aktuální a důležité téma. Máloco totiž způsobí v dětské duši takový zmatek jako rozvod rodičů. Podle statistik se v České republice rozvádí zhruba polovina sezdaných párů a neshody mezi partnery pak velmi často dopadají na děti.

Psycholožka Hana Klabíková mimo jiné mluvila o tom, jak toto náročné období zvládnout, aniž by si z něj děti odnesly trauma, jak jim situaci vysvětlit, jaké problémy přináší rozvod do světa dospělých a jakými emocemi si lidé prochází, a také jak postupovat, když i přes snahu bývalí partneři nejsou schopni se domluvit.

Pozvání na besedu přijala i Veronika Kondrátová, vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Benešově, která zodpověděla otázky vážící se k sociálním a právním aspektům, když rodiče hledají cesty, jak se domluvit o péči o děti poté, co se rozvedou nebo rozejdou.

Pozvánka na únorovou online besedu

Další beseda, kterou Mateřské centrum Hvězdička v Benešově uspořádá tentokrát ve spolupráci s obecně prospěnou společností Posázaví, se uskuteční ve středu 28. února online. Osloví rodiče předškoláků a je na téma školní zralost. Přednášet budou ředitelka Mateřské školy Čtyřlístek v Benešově Lucie Dušková, školní psycholožka Radka Pikorová a ředitelka Základní školy Dukelská v Benešově Hana Procházková. Zaměří se na témata a otázky spojené s nástupem dítěte do první třídy. Konkrétně například na to, co zahrnují pojmy školní zralost a školní připravenost.

close Pozvánka na online besedu pro rodiče předškoláků na téma Školní zralost. info Zdroj: Mateřské centrum Hvězdička v Benešově zoom_in Pozvánka na online besedu pro rodiče předškoláků na téma Školní zralost.

Tyto besedy se konají v rámci projektu Mateřského centra Hvězdička v Benešově s názvem „Jsme tu s vámi a pro vás“, který je podpořen z dotačního programu Ministerstva práce a sociálních věcí České republiky Rodina a Grantového fondu Města Benešova.