„Cílem bylo propojit, motivovat a řádně ocenit studenty středních škol, kteří se už při studiu věnují aktivitám, které je připravují na budoucnost a mají přínos pro celou společnost,“ vysvětlil smysl soutěže vedoucí organizace Adam Holda.

Jako přihlášku do soutěže posílají zájemci seznam deseti nejpodstatnějších aktivit středoškoláka, které následně hodnotí porota sestavená ze členů organizace a bývalých finalistů soutěže. „Samotné aktivity hodnotíme na základě mnoha kritérií. Sledujeme celkově vynaložené úsilí, dopad aktivity, míru vlastní iniciativy nebo multioborovost dané přihlášky,“ dodal Holda.

Kamila Steinová vyhrává soutěže v online šachách, řídí online šachový klub, složila trenérské zkoušky a učí malé děti. Věnuje se také šachovému zákulisí, píše o něm blog a nahrává podcast. To obojí pod názvem KamiStone. Se svým blogem získala několik ocenění.

Tím ale její láska ke psaní nekončí. Je korektorkou, redaktorkou a editorkou na volné noze. Pracuje v českých nakladatelstvích, píše pro Kulturu21 a Šachy.cz. Založila časopis ŠachGarde a vyhlásila Šachliterání soutěž. Šachy popularizuje i skrz fotomodeling. Fotila například pro časopis Československá fotografie.

Kamila Steinová je všestrannou uměleckou duší a kromě psaní se věnuje divadlu, skládání hudby, tanci a hře na kytaru.