Hlavu rodiny Veverkových, pana Alojze, potkaly nečekané svízele nejen díky nenadálému sňatku jeho mladší dcery Alenky, ale především kvůli odkazu jeho bratra Jamese. Ten třicet let kutal kdovíkde v Americe zlato. Do rodiny přijíždí nečekaná návštěva s velkým kufrem, která se tam má natrvalo usadit. Způsobí tak nejen rozruch, ale odhalí i povahy jednotlivých členů rodiny.

Všech pět ženských postav odlišných charakterů, dlouholetý přítel rodiny Matěj Kačaba, Evžen Srpa, snoubenec druhé dcery Kateřiny a vínu holdující teta Máňa se střetávají v situacích plných humoru, ale i překvapení a napětí. Jak to vše dopadne? Přijďte se přesvědčit.

Každý čtvrtek po celý duben

Poprvé se diváci ochotnické přehlídky zasmáli ve čtvrtek 6. dubna při sledování komedie Dokonalá svatba v podání Divadelního souboru Jiřího Voskovce ze Sázavy.

Další představení si vzali na starost sami organizátoři z Divadelního spolku Svatopluk z Benešova a ve čtvrtek 13. dubna uvedli hru Agnes Belladone, plnou intrik, humoru i krutosti.

| Video: Youtube

Dny divadla Svatopluk v Benešově skončí ve čtvrtek 27. dubna, kdy Divadelní spolek Havlíček z Neratovic zahraje od 19.30 hodin laskavou komedii Kvartet. Hra britského dramatika Ronalda Harwooda otevírá s velkou dávkou typicky britského humoru křehké téma stárnutí. Dojemně, ale bez laciného sentimentu hovoří o lidech, kteří už mají produktivní věk za sebou, ale neztrácejí touhu žít.

Divadelní spolek Svatopluk Benešov