Nejen díky skvělým výsledkům všech dívčích minižákovských družstev na Mistrovstvích ČR v uplynulém ročníku se dvěma 4. místy a také jedno 10. místo, se do Benešova po několika letech vrací jeden z vrcholných podniků basketbalové sezóny.

Od pátku 10. do neděle 12. května budou moci všichni příznivci hry pod bezednými koši sledovat na vlastní oči souboje nejlepších 12 týmů kategorie z celé republiky, samozřejmě včetně domácího družstva BC Benešov.

Benešovské starší minižákyně patří ke špičce dívčího basketbalu v Česku. Před dvěma lety přivezly z Mistrovství ČR v Děčíně senzační 3. místo a bronzové medaile. Minulou sezónu skončily v Praze těsně pod stupni vítězů na 4. místě. Letos se tedy opět pokusí zabojovat o nějaký ten cenný kov, obzvlášť když budou hrát před domácím publikem.

Dalšími jistými účastníky turnaje jsou Brno, Děčín, Hradec Králové, Kladno, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Strakonice, Tygři Praha, USK Praha a Zlín.

Benešovské dívky se v základní skupině utkají v pátek od 10:50 se Sokolem Hradec Králové a od 14:40 s DBaK Plzeň. Oba zápasy se odehrají na palubovce ve sportovní hale ZŠ Dukelská. Druhou hrací plochou celého turnaje pak bude hala ZŠ Bystřice.

Již nyní se můžeme těšit na tento basketbalový svátek, jakým mistrovství bezesporu je, a zveme všechny na utkání do benešovské a bystřické haly.

Další informace včetně časového rozpisu utkání jsou zveřejněny na webu MČR U13G, odkaz najdete na stránkách www.bcbenesov.cz.