Opět nás přijelo podpořit několik významných hostů, kteří s naší organizací úzce spolupracují a velkou měrou ji podporují. Tradičně se závodu účastnil zástupce Středočeského územního svazu, vedoucí LRU ČRS v plavané Radek Zahrádka, ředitel výstavy For Fishing, Michal Sedláček a náš dlouholetý kamarád a sponzor se zastoupením doktor Marek Odložilík. Průběh 24 hodinového klání se nesl ve velmi přátelské, řekněme rodinné atmosféře, ve které jsme uvítali další nové tváře, které se aktivně zapojily do procesu stmelování kolektivu s handicapovanými a přispěli tak k zásadní myšlence a poslání naší organizace. Děkujeme všem, kteří se zasloužili o organizaci celého závodu, ať už jsou to přípravy revíru před samotným závodem, nebo pomoc se vším nezbytným v jeho průběhu.

Je krásné, že se s kolegou Porhanslem můžeme spolehnout na naše členy, kteří jsou ochotní nás ve všem zastoupit a dotáhnout organizaci a zajištění zázemí k dokonalosti. Vyzdvihnout bychom tentokrát chtěli Honzu Kadlece za dokonalou obsluhu, Roberta „Upíra“ Sekeráka za grilované selátko, Jardu Havla s Maruškou a rodinou za gastronomické zážitky a pomoc se zajištěním zázemí, jakožto Petra Kryma a rodinu Komendových. Bez zlatíčka Mirky Naglové bychom to též nedali a když se přidá duo Kletečka-Starý, je už jen pár krůčků k dokonalosti. Závod doprovázely opět extrémní hydrometeorologické podmínky, započali jsme úmornými třicítkami, v průběhu noci závodníci okusili průtrž mračen s hromy a blesky, ranní teplotou kolem dvanácti stupňů a končili jsme příjemnými 24 stupni se slunečnou oblohou…větší různorodost prostě v našich podmínkách nevymyslíš…a to vše všichni s přehledem dali…

V pátečních odpoledních hodinách se k nádrži Záhorská začali sjíždět závodníci a jejich doprovody. Následovala presentace a losování lovných míst, kterého se ujal předseda organizace Tomáš Kučera. Úderem 19té hodiny, po zakrmení lovných míst začal samotný vytrvalostní závod. Bylo dovoleno chytat na jeden prut, libovolně vnadit a chytat na jakoukoliv povolenou rybolovnou techniku. O regulérnost měření se starali sami závodníci, kteří si navzájem kontrolovali ulovenou délku ryb. V úlovcích tentokráte dominoval kapr, kterého se ulovilo přes sto padesát kusů! Největší rybu, sedmdesáti šesti centimetrového úhoře ulovil Pavel Mikeš ml., který skákal lijákem promočený kolem čtvrté ráno radostí…“chodím dva měsíce na Sázavu na úhoře a chytnu ho až tady u vás…“ Veškeré úlovky byly po změření opět navráceny vodě! V sobotu ve 14 hodin byl závod ukončen, všichni zúčastnění ve zdraví přežili a mohlo dojít k sečtení a vyhodnocení všech úlovků a následnému vyhlášení výsledků.

Nejdříve byla vyhlášena nejlepší rybářka, kterou se stala Gabriela Tauberová, v konkurenci dalších čtyř žen, která i přes chyceného 69 cm kapra se tímto výkonem na „bednu“ nedostala. Ocenění za největší výše zmiňovanou ulovenou rybu si odnesl Pavel Mikeš ml., který zdolal úhoře 76 cm. Mimořádnou cenu, rajská jablíčka v pětilitrovém kýblu si odnesli naši „jablka nulaři“, kterým se prostě nedařilo…Radek Zahrádka, Standa Komenda, Josef Klimpera a votický nováček závodu Ondřej Rýdl.

Vítězem 24 hodinového závodu se stal mj. olympijský vítěz ve stolním tenisu a representant v plavané Petr Svatoš, který svým výkonem 22 kaprů, a něco k tomu, dominoval před startovním polem…byl oceněn pohárem, diplomem a hodnotnou cenou od společnosti Wavy Boats, která nám věnovala špičkový echolot Lowrance, za což mnohokrát děkujeme. Stříbrnou pozici vybojoval soutický Pavel Mikeš ml., který počal s výběrem cen od našich generálních sponzorů, kterými jsou společnosti Delphin, Saenger, Timár, Fox, Tropic Liberec… Bronz vychytala naše kladrubská legenda Martin Kovář, kterému bezúnavně asistoval jeho syn Toník. Gratulujeme, kámo. Po společné fotografii, kterou jsme pro vás připravili, se většina osazenstva uchýlila ke svým domovům, na organizátorech zůstala povinnost zlikvidovat veškeré zásoby jídla a pití, poklidit závodní úsek a připravit revír pro každodenní rybolov. Tento čas jsme protáhli až do nedělního poledne, kdy jsme úspěšně stmelili atmosféru všech zbylých…a ti nejvíce odolní vše poklidili…děkujeme Maruško, Mirko, Gábi, Jardo, Honzo, Kubo, Michale, Pavlíčku…

Výsledkové listiny a fotografie ze závodu zasíláme v přílohách a jsou zveřejněny na našich FB a webových stránkách www.handicap-rybari.cz nebo na fb. 

Užijte si zbytek léta, přejeme Vám parádní úlovky a těšíme se na další společné shledání na dětských a podzimních rybářských závodech na nádrži Záhorská, které proběhnou o říjnovém víkendu.