Rubrika cestování na webu denik.cz/magazin patří podle ohlasů čtenářů Deníku mezi velmi oblíbené. Přináší tipy, kam vyrazit na prázdniny či dovolenou, ukazuje nádherné destinace z celého světa včetně těch, o kterých jste možná ani nikdy neslyšeli. Nabídne vám i možnosti unikátních míst ke koupání v zahraničí, které jsou překvapivě blízko od našich hranic a byla by škoda je nevyzkoušet.

Polské Maledivy

Hitem letošního léta bylo koupaliště Zakrzówek v polském Krakově. Mnozí jej nazývají polskými Maledivami. Jedná se o unikátní projekt vybudovaný v areálu bývalého lomu, který nabízí pět bazénů a na své si tu v létě přijdou plavci, neplavci i děti. A pozor – vstupné je zdarma.

O koupališti Zakrzówek, jehož vybudování stálo 267 milionů korun, jsme psali v tomto článku:

„Rozhodli jsme se využít krásného počasí a přijeli jsme hned ráno. Přijeli jsme až z Tarnówa, který je odsud asi 80 kilometrů a jsme mile překvapeni počtem plavčíků i zdravotníků. Mohou si tady v klidu a bezpečí hrát i děti,“ popsal pro web TVN24.pl pan Kamil.

Unikátní koupaliště Zakrzówek v Polsku

Velká modrá díra

Doslova kolosální kruhový útvar s temně modrými odstíny, jenž obklopuje světlejší modrá. To je mořský útvar s názvem Velká modrá díra, který fascinuje oceánografy i potápěče. Ne všichni však ponor přežili. Dva z potápěčů spí svým věčným spánkem na dně. Jedná se o mořskou propadlinu u pobřeží Belize, což je země na severovýchodním pobřeží Střední Ameriky.

O místě, kde žije několik druhů žraloků či mořské želvy jsme psali v tomto článku:

„Našli jsme tam láhev od koly a také ztracenou GoPro kameru plnou něčích fotek z dovolené,“ citoval zpravodajsko-lifestylový web News.com účastnici expedice Eriku Bergmanovou. To však nebylo z objevů to nejhorší. Průzkumníci totiž narazili na těla dvou potápěčů, kteří byli považováni za ztracené. Kontaktovali proto belizské úřady. „Bylo rozhodnuto, že těla zůstanou na dně. Dole je velká tma a klid, zesnulí tam mohou v poklidu navždy spát,“ uvedla Bergmanová.

Velká modrá díra

Český Balaton

Chtěli byste k moři, ale váš rodinný rozpočet tomu brání? Pak si na léto naplánujte výlet na sever Čech k jezeru Milada, které bývá označováno za český Balaton. Pyšní se čistou tyrkysovou vodou a je rájem pro rodiny s dětmi i vyznavače vodních sportů. Najdete tam však také psí pláže, cyklostezky a půjčovny sportovního vybavení.

O tyrkysovém jezeře, které leží pouze hodinu jízdy od Prahy, jsme psali v tomto článku:

„Na každé pláži stojí kiosky a všude jsou rozmístěny mobilní toalety. Za hezkého počasí je sice o víkendu na hlavní pláži hodně lidí, ale díky velké ploše člověk vůbec nemá pocit, že je tu hlava na hlavě,“ podělila se o své zkušenosti Aneta Kofroňová.

Největší sauna světa jen bez plavek

Termy Rzymskie leží asi sto kilometrů od českých hranic a jsou opravdu velkolepé. Odpočinek nabízí v téměř dvaceti saunách, devíti bazénech včetně těch masážních nebo třeba na uměle vybudované písečné pláži. A saunoví nadšenci mohou jásat, protože právě v Polsku nedaleko Katowic se nachází největší sauna na světě, která pojme až tři sta osob.

O obřím wellness, kam smí jen naháči, jsme psali v tomto článku:

„Koloseum je můj splněný sen. Chci tuto investici dostat do Guinessovy knihy rekordů. Tak obrovský objekt tohoto druhu ještě nikdo neudělal, byla to výzva,“ přiznal majitel Leszek Pustułka pro webový portál TVS.pl.

Stydlíni musí zahodit ostych, protože podle pravidel lázní je celý areál bezplavkovou zónou

Tropický ráj s plameňáky

Vodní svět v Německu Tropical Islands je největším svého druhu v Evropě. Vypadá to v něm jako v ráji, jak uvádějí některé recenze. Jiné zase upozorňují na to, že ne vše je tak dokonalé, jak se může zdát. Tak či tak jde o místo nedaleko českých hranic, které stojí alespoň za jednu návštěvu.

O zábavním parku, který je otevřený 24 hodin denně a pojme až 6 600 lidí, jsme psali v tomto článku:

„Dovnitř by se vešla Eiffelova věž. Hlavní vodní plocha má velikost tří olympijských bazénů. Je zde i 50 tisíc skutečných rostlin a řada exotických ryb,“ popsal Tropical Islands ve své reportáži Alex Ronan z magazínového webu Bon Apetit.

Tropical Islands


Nahrává se anketa ...