Název akce Zavzpomínají na ty, co trpěli za komunismu
KDY: 17. 11. 16:00
KDE: Votice, klášter sv. Františka z Assisi
ZA KOLIK: Zdarma

Na ty, kteří trpěli v místnostech votického kláštera, který ve své době sloužil jako vyšetřovna StB a na ty, kteří zde byli ubiti k smrti si zavzpomínají účastníci akce 30 let demokracie v Muzeu kolektivizace v klášteře sv. Františka z Assisi ve Voticích. Připomenou si utrpení pronásledovaných najen na Voticku, ale v celém tehdejším Československu. 
 
 

Název akce Pořádají divadelní představení Postel pro anděla
KDY: 16. 11. 19:30
KDE: Pyšely, sokolovna
ZA KOLIK: 100 korun

Divadelní spolek Ludvíka Němce Bystřice z.s. připravil divadelní představení hry Jaroslava Koloděje s názvem Postel pro anděla. Děj se točí kolem Ludvíka Myslivečeka, který se v pozdních hodinách vrací v bujaré náladě domů z honu a najde za kuchyňským stolem podivného návštěvníka. Je to jeho anděl strážný, který byl svým svěřencem postřelen do křídla a který se rozhodne porušit všechny zásady, kterými se mají andělé strážní řídit. Pro svého svěřence se zviditelní a odmítá jej opustit, dokud nebude vyléčen. 

Název akce Noc divadel nabídne Malého prince i klasiku Charleyho teta
KDY: 16. listopadu 15:00 
KDE: Benešov, Městské divadlo Na Poště
ZA KOLIK: 50/150/100 korun

Letošní Noc divadel nabídne Exupériho Malého prince, divadelní spolek Tyl Říčany pak vystoupí s Válkou na třetím poschodí a legendární klasická komedie Teta pana Charleyho zabaví diváky v podání Komorního studia Áčko. Pohádka stojí 50 korun, celodenní vstupenka 150 a večerní 100 korun.

Název akce Přichází Lumpík a jeho psí kusy
KDY: 17. listopadu 17:00
KDE: Kino Benešov 
ZA KOLIK: 100 korun

Děti se mohou těšit na oblíbeného tak trochu rozmazleného, ale veselého psa Lumpíka, který nic neví o skutečném světě plném nástrah. Užívá si nejlepší pochoutky a drbání každý den. Jednoho dne se ale bude muset vydat za plot svého bezpečného domova a zažije své dosud největší dobrodružství.

Název akce Nabídnou zdarma prohlídku projektu Krajinow
KDY: 16. - 17. listopadu 10:00 – 17:00
KDE: Benešov, muzeum
ZA KOLIK: zdarma

K výročí sametové revoluce nabízí benešovské Muzeum umění a designu možnost navštívit prohlídku čtyř výstav projektu Krajinow úplně zdarma po celý víkend. Po prohlídce si mohou sednout do kavárny v přízemí na kávu nebo čaj.