V pivovaru čeká na děti spousta dobrot, her a zábavy
KDY: 6. června, 14:00
KDE: Němčice (Loket)
ZA KOLIK: Zdarma

Oblíbený mok dospělých si sice nedají, ale Dětský den v pivovaru bude pro ně příjemným zážitkem. V Rodinném pivovaru Švihov čeká na děti v neděli 6. června od 14. do 17. hodiny živý koncert Lumpíny a jejího dráčka, malování na obličej od Soňky, spousta dobrot a her a úkolů. Grilování a dobroty na pivu zajistí Michal s Kájou z Catering zdravě.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in Páteční Deník s TV magazínem.

Tříměsíční výstava připomene zapomenutá i novodobá řemesla
KDY: 
1. června – 29. srpna
KDE: Vlašim, zámek
ZA KOLIK: 20/15 korun

Zapomenutá i novodobá řemesla a techniky, různé materiály od dřeva, kovu a skla přes látky a klubíčka až po papír, polymery a hlínu představí výstava nazvaná Ta umí to a ten zas tohle, která se uskuteční od 1. června do 29. srpna na zámku ve Vlašimi. Pořádá ji nezisková organizace čtyři osoby na řece Sázavě. Výhra zahrnuje zapůjčení kompletního vodáckého vybavení v kombinaci se zapůjčením koloběžek. Více na www.blanik.net/soutez.

Plavecký bazén v Městském sportovním zařízení Benešov opět otevře své brány
KDY: 
Od 4. června, 13:00KDE: Městské sportovní zařízení BenešovZA KOLIK: Podle platného ceníku 

Krytý plavecký bazén včetně vodních atrakcí se otevírá v pátek 4. června 2021 ve 13,00 hod. Maximální kapacita návštěvníků je 55. Vstup je povolen pouze osobám, které nevykazují klinické příznaky onemocnění COVID-19 a prokážou, že splňují podmínky: Osoba absolvovala nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření s negativním výsledkem/ Osoba absolvovala nejdéle před 72 hodinami POC test s negativním výsledkem / Osoba byla naočkována proti onemocnění COVID-19 a doloží národním certifikátem o provedeném očkování /Osoba prodělala laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní. Více informací na stránce bazénu www.mszbenesov.cz.

Zhlédněte záznam inscenace v podání dua Dubnička Lahoda
KDY: 
Možnost zhlédnout do konce srpna
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: 111-222 Kč

Dubnička & Lahoda za sebou zanechali pokladnici veselých písniček, komických scének a minimalistické poesie. Autoři Kabaretu se snaží navázat na bohatou, ale mizející tradici spojení vtipných písniček a scének vlastním originálním způsobem, aniž by se se zmíněnými ikonami chtěli srovnávat.

Pusťte si online projekci divadelní hry Carmen
KDY: 
5. červnaKDE: GoOut.netZA KOLIK: 100-200 Kč

Bizetova Carmen patří k největším repertoárovým stálicím operních divadel. Libreto napsala zkušená dvojice H. Meilhac a L. Halévy podle novely Prospera Mériméa zpracovávající skutečný příběh. Bizet zemřel tři měsíce po neúspěšné premiéře Carmen a nedožil se tedy jejích pozdějších úspěchů. Carmen na své současníky působila zcela nově, neboť realisticky zpracovává příběh nešťastné lásky dona Josého k cikánce Carmen, která jej vyprovokuje k žárlivosti, když se zamiluje do toreadora Escamilla. José nepustí Carmen na corridu, při níž Escamillo úspěšně vítězí, a zabije ji. Bizetova strhující hudba je inspirována španělskými lidovými rytmy, zejména seguidillou a habanerou. Vedle známých árií a duet mohou diváky zaujmout též velkolepé sborové scény. Hudebního nastudování se v Divadle J. K. Tyla ujal dirigent Jiří Štrunc, režie ředitel Martin Otava.

Co by se stalo, kdyby prase mělo křídla?
KDY: 
5. června, 18:00
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: 100-300 Kč

Nejen ke Dni dětí připravilo Divadlo v Dlouhé speciální dárek – záznam koncertní verze inscenace Kdyby prase mělo křídla, který vznikl u příležitosti 70. narozenin Petra Skoumala v roce 2008. Diváci a posluchači se mohou těšit na deset dětských hitů z per Petra Skoumala, Emanuela Frynty, Pavla Šruta a Jana Vodňanského jako Kolik je na světě, Když tygr jede do Paříže, Když jde malý bobr spát, Kdyby prase mělo křídla a další v podání autorů a herců Divadla v Dlouhé.

Vydejte se do Guatemaly a Belize
KDY: 
6. června, 20:00KDE: SMSticket.czZA KOLIK: 99-177 Kč

Střední Amerika je nesmírně pestrým regionem, který má své jedinečné kouzlo. Právě zde se nacházejí dnes již dvě zcela odlišné země, které však sdílí určitou míru nebezpečí, stejně jako indiánské památky z dob, kdy této oblasti vládli Mayové. Guatemala si i v 21. století zachovává ráz tradiční země, ve které se setkáte s běžným nošení indiánské módy, praktikování rituálů s příměsí křesťanství či gastronomií, která se po staletí nezměnila. Belize je rádoby moderním státem, kterému nechybí překrásné pláže, skvělé potápěčské lokality, ale i hrubost nočního života či okrajových částí měst (To lze vnímat i ve větších městech Guatemaly, potažmo velké části amerického kontinentu). Anglicky mluvící země se vymyká toliko typické španělštině, jenž pohltila většinu Ameriky na jih od Spojených států. Přednáška Vladimíra Váchala Vám představí obě země z mnoha úhlů pohledu a na skok Vás zavede i do sousedního Hondurasu, kam se lze vydat za dalšími z řady indiánských měst své doby.