Tvoříme podle slavných umělců
KDY: kdykoliv
KDE: odkazy na videa na stránkách Muzea umění a designu v Benešově
ZA KOLIK: zdarma

V tomto seriálu online dílen budete společně tvořit podle výtvarných technik, které užívali slavní umělci. V osmi videích budou vaše děti malovat jako Daisy Mrázková, vyrábět muchláže jako Jiří Kolář nebo vyrábět zmenšené sochy jako Olbram Zoubek.

Páteční Deník s TV magazínem.Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Země beze snů čeká na návštěvníky
KDY:
 v pátek 26. března od 14:00 
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: 50 Kč

Země beze snů je inscenace Theatre Academy in Rome Sofia Amendolea, volně inspirována dílem Der Gute Mensch von Sezuan od Bertolta Brechta. V rámci Setkání 2021 ji diváci mohou zhlédnout v pátek 26. března. Světem to zmítá. Korupce je všude – uvnitř lidí i mimo nich. Dreamlessland je země, kde jsou dobří ti, kteří jsou slabí, a kde se zdá nemožné žít podle slova božího. A tak na zem sestoupí dvě nejvyšší božstva „Spravedlnost“ a „Láska“, aby nalezly alespoň jednu „krásnou osobnost“: někoho, kdo je schopen být dobrým a prožít i dobrý život. Ale nebude to jednoduché. Vstupné je 50 korun.

Série vtipů Manželství v kostce.
Vtipy Manželství v kostce: Také máte krásný a tolerantní vztah?

Odemykání Sázavy
KDY:
v sobotu 27. března od 10:00
KDE: facebooková událost Odemykání Sázavy
ZA KOLIK:

Kvůli současným vládním opatřením proběhne letošní odemykání Sázavy bohužel pouze online. Další informace na info@bisport.cz nebo tel. 777 335 618. Děkujeme za pochopení.

Workshop nabízí rady pro zahradníky
KDY:
 v sobotu 27. března od 15:00 
KDE: haenke.co
ZA KOLIK: 200 Kč

Online workshop Půda, hnojivo a jak na kvalitní substrát provede účastníky procesem přesazování a pomůže jim vyznat se v substrátech. V druhé části si budou moci společně substrát namíchat a přesadit si rostlinu podle svého výběru. Účastníci se naučí: jak se zorientovat v substrátech a proč je půda tak důležitá pro správný vývoj rostliny, jaké hlavní živiny by měl kvalitní substrát obsahovat, co to je rašelina, proč je pro rostliny důležitá, a proč je její používání neekologické, jak si namíchat vlastní – udržitelnější – verzi, jak správně hnojit a co vůbec používat za hnojiva, co dělat, pokud se v substrátu objeví škůdci. Vstupné je od 200 korun.

Organizace proFem o.p.s. pomáhá osobám ohroženým domácím a sexuálním násilím.
Nenechte si ubližovat, obraťte se na proFem

Jak na děti opět poradí doktorka
KDY:
 v sobotu 27. března od 15:30 
KDE: ddmpodebrady.cz
ZA KOLIK: zdarma

V setkávání s rodiči online pokračuje PhDr. Lidmila Pekařová v cyklu odborně zaměřených tematických přednášek. Potřetí se zaměří na téma Nudí se, nebo jsou přetíženi? Odbornice vychází z třicetileté praxe v klinické psychologii. Má za sebou přednáškové aktivity pro pedagogy, širokou veřejnost a řídící pracovníky různých firem a školství a absolvovala stáže v Kanadě a Americe. V přednášce se zaměří na komunikaci s kojencem, dětský pokoj ve vývoji, nudu z rodinného prostředí, příkazů a výčitek a pasivní kulturu, přetížení školáka a na svobodu dítěte. Akci připravil Dům dětí a mládeže Symfonie Poděbrady zdarma. Rezervace předem je nutná na tomto odkazu, počet míst je omezen.

Poznejte skotskou přírodu, památky i svérázné obyvatele
KDY:
 v sobotu 27. března od 18:00
KDE: vstupenky zakoupíte na smsticket
ZA KOLIK: 150-210 Kč

Skotsko je země tisíců hradů, drsné vysočiny a tajemstvím opředených příběhů. Navštívit ho bude možné už tuto sobotu skrze online přednášku Adriána Drugdy. Profesionální průvodce zavede diváky do říše mírně zvlněné krajiny i majestátních štítů, skalnatých útesů, rozlehlých jezer a jejich tajemných obyvatel i pohádkových hradů s temnou historií. Seznámí je také s místními obyvateli, kteří se neberou příliš vážně, ale jejich národní hrdost a vlastenectví jsou předmětem bájných eposů. Odkaz ke sledování přijde společně se vstupenkou. Přednáška bude zážitkem pro pasivní i aktivní diváky, ať už se chtějí jen dívat nebo se také zapojit kladením otázek.

Knihovnice
Literatura nás povznáší v jakémkoli věku

Malujte svou chůzí se Stopařem
KDY:
 kdykoliv
KDE: informace na Facebooku Skaut - Poděbrady
ZA KOLIK: zdarma

Poděbradští skauti se inspirovali u kolegů a posílají inspiraci na venkovní aktivitu dál: jak nakreslit obrázek vlastní chůzí. Tato zábava je možná pomocí chytrého telefonu a funkce Stopař například v aplikaci mapy.cz. Stačí vybrat si vhodné místo, třeba louku, rozmyslet si, co chcete nakreslit, zapnout aplikaci na telefonu a jít správným směrem. Displej ukazuje, co už jste svou chůzí nakreslili. Nemusíte kreslit pouze obrázky nebo slova jedním tahem, protože čáru v aplikaci je možné přerušit a po nakreslení dílčího prvku a přemístění na jiné místo zase zapnout.

Víkend plný filmů
KDY:
pátek 26.-neděle 28. března od 20:30
KDE: MojeKinoLive
ZA KOLIK: 100-150 Kč

Užijte si víkend s pořádnou dávkou filmů. Začněte v pátek s přednáškou Večer s Kateřinou Šedou. Umělkyně se dlouhodobě věnuje sociálně koncipovaným akcím a happeningům, v nichž obvykle spolupracuje se skupinami osob, které se běžně nezajímají o svět výtvarného umění. Ve své přednášce na Moje kino LIVE se Kateřina Šedá zaměří především na projekty, které můžou ostatní motivovat k vlastní aktivitě a tím jim pomoci překlenout tuto složitou dobu. Na konci přednášky také zodpoví vybrané dotazy diváků, které jí mohou psát v průběhu streamu. V sobotu si budete moc pustit film Všude dobře, doma nevím, který vám přinese příběh psychoterapeutky Selmy (Golshifteh Farahani), která se vrací z Paříže do rodného Tunisu, aby si splnila sen a otevřela svou vlastní ordinaci. Mladá emancipovaná žena v novém prostředí naráží na řadu překážek – od neustálých dotazů, proč je stále svobodná, přes velmi svérázná očekávání klientů, až po bizarní předpisy komplikující schválení její terapeutické licence. Víkend zakončete příběhem Alexandra McQueena, který je moderní, leč poněkud gotickou pohádkou o obyčejném chlapci z dělnického Východního Londýna, který spoutal vlastní démony a stal se globální hvězdou módního návrhářství. Film McQueen sleduje mimořádný osud jednoho z nejvýraznějších umělců našeho tisíciletí, který v 27 letech stanul v čele Givenchy, aby následně založil svou vlastní úspěšnou módní značku.

Čertova brázda a svatý Prokop
Čertova brázda má zajímavou historii