Zřícenina tvrze Kouty se nachází 3,5 kilometru jižně od Votic v Kraji blanických rytířů, na severozápadním okraji vesničky Kouty, na poloostrůvku vybíhajícím do rybníka Tvrzník. Jižněji se nachází zbytky a poslední stojící budova po bývalém hospodářském dvoře, který k tvrzi kdysi příslušel. Bývalá tvrz je kulturní památkou. Lze si na místě také posedět a oddechnout na lavičce se stolkem. 

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in

V Nesperách mezi dvěma rybníky stojí tvrz, která pamatuje již pět století. Nynější podobu získala v období baroka, kdy byla přestavěna na sýpku. Vedle tvrze je ještě patrný zbytek druhé stavby, nejspíše věže. Nyní vlastní tvrz soukromý majitel, který ji propůjčil aktivitám místního sboru dobrovolných hasičů, kteří připomínají historii tohoto místa. Prohlédnout si můžete výstavu ze starých časů. Pro školní děti je připravený pracovní list s křížovkou, pro menší skládání puzzlí, zábava okolo špýcharu. Další zajímavá místa mohou najít výletníci do Kraje blanických rytířů ZDE.

Další víkendové pozvánky

Jaroslav Dušek opět posune hranice improvizace
Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z a Zdeněk Konopásek v klubu Lávka v Choceradech v pátek 26. června předvedou opět originální představení se svým tvůrčím projektem Vizita, který již více než třicet let zkoumá možnosti improvizace a spontánní tvorby. Hlavní osobností Vizity zůstává po celou dobu její činnosti herec a improvizátor Jaroslav Dušek. O víkendu se tito tři umělci ještě zdrží v Choceradech, aby v sobotu 27. června vystoupili s hrou Čtyři dohody a v neděli 28. června bude na programu Pátá dohoda. Vstupné je 390 korun.

Ve Zvěstově zahraje Malá muzika Nauše Pepíka
Na pouťovém posezení v sobotu 27. června od 14 hodin vystoupí populární Malá muzika Nauše Pepíka na veřejném prostranství u obecního domu ve Zvěstově v rámci zvěstovské poutě. Malá muzika hrála i v Německu, Rakousku, Švédsku a Švýcarsku a má na svém kontě jeden titul CD a MC.

Motýlek provede děti Pohádkovým lesem
Děti ve školkovém věku a jejich doprovod v podobě rodičů či prarodičů nebo kamarádů přivítají v Týnci nad Sázavou příchod léta cestou přes pohádkový les. Mateřské centrum (MC) Motýlek pro ně připravilo v dubové aleji za mateřskou školou na neděli 28. června od 14.30 hodin velkou slavnost. Vstupné na odměny dětí je 70 korun, členové MC Motýlek to mají za 50. V případě nepříznivého počasí se akce ruší. Více informací získáte na telefonním čísle 721 140 507.