Již 27. ročník turnaje v šipkách pořádá v sobotu 25. července tradičně v restauraci U železného dědka spolek Darts club Mezihoří u Soběhrd. Jestli budou účastníci rozděleni do kategorií podle pohlaví záleží od počtu přihlášených žen, kterých musí být osm a více. V opačném případě budou hrát společně s muži. Prezentace jednotlivců je do desáté hodiny, páry se mohou přihlašovat do třinácté hodiny. Vstupné je 100 korun, páry zaplatí 120. Na vítěze čekají putovní poháry a další věcné ceny. 

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in

Další víkendové pozvánky

U Henců zabaví dva kašpaři
Dva kašpaři zabaví děti i dospělé v Louňovicích v restauraci U Henců v sobotu 25. července od 17 hodin. Mezi Jojem a Bobem dochází ke konfliktům, protože oba většinou chtějí totéž. Ale přes veškeré potíže se vždy usmíří, mají se rádi a zůstávají přáteli. „Popletené peřinky“, „O lásce“ a „Léčení Kašpara Kašparem“. Mohou se hrát samostatně, ale také za sebou jako jednotlivé „Kašpaří dny.“ Inspirací divadelníkům byla lidová jarmareční představení. Jde především o situační humor a maňáskovou nadsázku pro jednání obou postav v laskavém vztahu. Vstup je volný. Akci pořádá divadelní spolek Dipona.

Budou šlapat do pedálů i po svých
Penzion Beako připravil pro všechny zájemce na Votickou na sobotu 25. července Šlapandu. Startuje se mezi 10. a 11. hodinou. Každý účastník dostane mapu s vyznačením trasy a dárek. Vybrat si může mezi cyklovyjížďkou a pěší trasou. Ta první dává na výběr ze tří možností, buď po stopách Sidonie Nádherné k zámku Vrchotovy Janovice a je dlouhá 18 kilometrů, nebo za krásami okolí Votic 30 kilometrů a pro horská kola 50. Pěší trasa je turistická a měří přibližně 9 kilometrů. Cílem bude Hospůka u Dáši, kde na každého účastníka čeká teplé jídlo a nápoj. Večer proběhne letní zábava s kapelou Unigena. Vstupné je pro účastníky vyjížďky v rámci startovného, které činí 290 korun. Rezervace nutná předem.

V Sokole uvedou trezorový snímek Všichni dobří rodáci
Legendární film režiséra Vojtěcha Jasného Všichni dobří rodáci mohou diváci zhlédnout 24. července od 20 hodiny v letním kině Sokol Český Šternberk. Příběh začíná v malebné moravské vesnici v květnu 1945. Lidé se tam každý večer scházejí v hospodě U Vola při vínku a muzice. Přichází však únor 1948. Vesnice se rozděluje na dva nesmiřitelné tábory. Film byl mnoho let pečlivě ukryt v trezoru. Vstupné je 100 korun.