Sledujte informační kanály pořadatelů akcí pro případné změny v konání či programech akcí.

BENEŠOVSKO

Rybáři pořádají svůj ples
Kdy:
29. dubna, 20:00
Kde: Týnec nad Sázavou
Za kolik: 200 Kč

Český rybářský svaz Týnec nad Sázavou připravil na pátek 29. dubna tradiční rybářský ples. K tanci a poslechu hraje kapela Horvath Band, návštěvníky čeká také bohatá tombola.

V tábořišti U Hrocha bude pálení čarodějnic
Kdy: 
30. dubna, 18:00
Kde: Tábořiště U Hrocha Sázava
Za kolik: Zdarma

I v tábořišti U Hrocha se v sobotu 30. dubna sejdou čarodějnice. V 18 hodin začne pohádka pro nejmenší, v devatenáct hodin bude zapálený oheň a zahraje kapela SPB. Občerstvení je zajištěno.

Benešovský jarmark nabídne bohatý doprovodný program
Kdy: 
1. května
Kde: Benešov
Za kolik: Zdarma

Benešovský jarmark se uskuteční v neděli 1. května pod záštitou starosty města od 9:00 hodin na Masarykově náměstí v Benešově. V doprovodním programu vystoupí Fešáci, Lenny, Yo Yo Band, Xindl a další. Na Malém náměstí bude Staročeský jarmark s dobovým stánkovým prodejem i zajímavý program pro děti. Stánkový prodej se bude tisknout k ulici Vnoučkova, Nová Pražská a Tyršova. Na parkovišti pod brankou bude připraven lunapark V případě zájmu o prodej na Benešovském jarmarku kontaktuje Turistické informační centrum Benešov. Email: infocentrum@kicbenesov.cz.

BEROUNSKO

Klub Labe rozduní hořovické kapely Akrobat a Ravenlaw
Kdy: 
29. dubna, 20:00
Kde: Klub Labe, Hořovice

Hořovický Klub Labe hostí v pátek 29. dubna koncert dvojice domácích kapel. Od 20 hodin se představí hard-rocková hudební skupina Akrobat ve složení Miloň Ekl „Cháron“ (baskytara, zpěv), Libor Najman „Šnek“ (klávesy), Mirka Kasíková (zpěv), Víťa Rampas (bicí) a Honza Jílek (kytara). „Akrobat stále žije a jeho rockové tluče možná ještě hlasitěji než dřív,“ uvádí skupina, se kterou se představí na pódiu ještě taktéž hořovická kapela Ravenlaw. Ta veřejnosti nabídne pro změnu power-metal. Začátek koncertu je ve 20 hodin.

Děti si opečou buřty a zasoutěží
Kdy: 
29. dubna, 17:00-20:00
Kde: Králův Dvůr

Město Králův Dvůr pořádá pro své občany v sobotu 30. dubna pálení čarodějnic. To se uskuteční u místního zámku, přičemž začíná v 17 hodin. Pro děti bude zdarma připraveno opékání špekáčků. Malí návštěvníci si zároveň užijí soutěže, které uvede DJ Moravec.

BOLESLAVSKO 

Řemesla zaplní zámek
Kdy: 
Do 31. srpna
Kde: Městské muzeum, Mnichovo Hradiště

Městské muzeum přináší výstavu řemesel „Ten umí to, a ten zas tohle…“. Návštěvníci se tak mohou těšit na práci práci kováře, řezníka, pekaře, cukráře, zedníka, mlynáře, truhláře, tesaře, ale i kominíka, koláře, nebo bednáře. Kromě vybavení, které ke svým pracím jednotliví řemeslníci potřebovali, uvidí na výstavě také místní historické fotografie a konkrétní výrobky těchto živnostníků, které vyrobili přímo zde u nás ve městě. Seznámí se tedy i s jmény řemeslníků z Mnichova Hradiště.

Velmistr se vrací s novou šifrou
Kdy:
Po celý rok
Kde: Městská knihovna a Muzeum Bakovska, Bakov nad Jizerou

Městská knihovna Bakov nad Jizerou a Muzeum Bakovska zvou na třetí ročník celosezónní hry „Velmistrova šifra“. Dobrodružná hra probíhá v historickém centru města, je však zvolena jiná trasa, než tomu bylo v loňském roce. Také způsob, jakým se hráči dostanou k pokladu, je jiný. Hra začíná v budově knihovny a muzea, kde hráči obdrží pergamen s hádankami, podle kterých symboly hledají.

Užijte si detektivku v Zahradě
KDY: 30. dubna 13:30-17:00
KDE: Ekocentrum Zahrada, Mladá Boleslav
ZA KOLIK: 50 kč

"Milí detektivové, při našem novém pátrání objevíme, který živočich či rostlina je v naší přírodě původním druhem a kdo se k nám přistěhoval. Budeme pátrat, odkud k nám tito návštěvníci přicestovali, jakou urazili vzdálenost a jak se jim u nás daří," zvou pořadatelé. "Zjistíme, zda je vhodné tato individua přikrmovat či kdo z nich je dobrý soused. Na závěr vás čeká taky dílnička. Rodiče s dětmi procházejí Zahradou a na jednotlivých stanovištích plní samoobslužně zadané úkoly a doplňují si list detektiva," dodávají.

Vyražte na jubilejní Mladoboleslavskou padesátku
KDY: 30. dubna od 6:00
KDE: Sportovní hala, Mladá Boleslav
ZA KOLIK: Od 30 Kč

Klub českých turisů Mladá Boleslav vás zve na jubilejní 50. ročník pochodu Mladoboleslavská padesátka. Od boleslavské sportovní haly se vyráží na pěší trasu v 6 hodin ráno, cyklisté začínají o hodinu později. Pěší trasy jsou od 9 do 49 kilometrů, cyklistické od 20 do 90.

KLADENSKO 

Silná vozidla budou zápolit s terénem v pískovně u Černuce
Kdy: 30. dubna a 1. května
Kde: Černuc
Za kolik: 50-250 Kč

Do Černuce u Velvar zavítá závod šňůry s názvem Truck Trial. Jedná se o klání, kdy vozidla překonávají před zraky diváků v extrémním terénu přírodní nebo uměle vytvořené překážky. Dějištěm druhého závodu letošní sezóny bude černucká pískovna Taum. V sobotu se bude soutěžit od 9.30 do 18 hodin, v neděli pak od 8.45 do 16 hodin. Za vstupné dají příchozí 250 korun, děti 100 korun, držitele ZTP vyjde lístek na 50 korun.

Navštivte retro výstavu kočárků a hraček
Kdy: Po celý víkend 10:00
Kde: Oáza, Lidice
Za kolik: Vstupné dobrovolné

Máte rádi retro věci a často vzpomínáte na své dětství? V Lidicích v sobotu začíná 4. ročník výstavy retro kočárků a hraček z minulého století ze sbírky Jany Hanzlíkové - Pernerové.

Kladno hostí Polegym Party a Cup
Kdy: 30. dubna a 1. května
Kde: Kino Sokol, Kladno

Kladenské taneční studio Polegym pořádá v sobotu 30. dubna Polegym Party. Od 14 do 18 hodin se v Kině Sokol představí kurzistky studia v tanečních vystoupeních ve vzdušných sportech: pole dance, tedy tance na tyči, ariel hoopu  – akrobacie na kruzích a fly yogy – elegantního tance na šálách. „Rádi bychom vás pozvali na ochutnávku ne zcela tradičních sportů,“ uvedli organizátoři. Den poté, tedy v neděli se na stejném místě koná Polegym Cup, první ročník soutěže konané pod záštitou Czech Pole Championship. Od 8:30 do 21 hodin vystoupí elitní, profesionální i amatérští soutěžící z celé republiky.

KOLÍNSKO

Zažijte Mistrovskou lekci
Kdy:
29. dubna, 19:00
Kde: Divadlo Kolín
Za kolik: 330-430 Kč

Hraje Městské divadlo Mladá Boleslav. Osobitá "rekonstrukce" jedné z veřejných lekcí zpěvu, které počátkem 70. let dávala slavná sopranistka Maria Callas na newyorské Juilliard School vybraným žákům. Výjimečná žena, výjimečná umělkyně, operní diva, která zažila úplný vrchol i pád až na dno… V hlavní roli exceluje česká operní diva Dagmar Pecková, která sama ví, co život na operních prknech přináší.

Bylo nebylo… povypráví Štístko a Poupěnka
Kdy:
30. dubna, 15:00
Kde: Městský společenský dům, Kolín
Za kolik: 250 korun

Štístko a Poupěnka vás znovu provedou fantastickým světem pohádek v představení Bylo nebylo. „Nejmenším broučkům ukážeme, jak dělají zvířátka v písničce A co dělá. Taky se naučíme, že bychom si raději měli čistit zoubky, aby nás nenavštívil Kazizub Auvajs. Konečně se dozvíme, jak to dopadlo s Karkulkou, když se dostala do babiččina domečku v písničce Červená Karkulka 2. Zachráníme princeznu, porazíme draka, zkrátka nevzdáme to a pomůže nám s tím Princ Bajaja. Zasmějeme se Pejskovi a kočičce a jejich nekonečné honičce. Seznámíme se se spoustou hudebních nástrojů a bude to Paráda. Taky budeme papat zdravé jídlo a cvičit s písní Papám, papám. Zatančíme si s novinkou Prázdniny a oprášíme osvědčené hity jako Stonožka Ponožka, Tanči tanči, Bláznivý den a Kamarádi,“ zvou Štístko a Poupěnka. Představení vhodné pro děti od 2 let.

Pobavte se s čarodějnicemi v Českém Brodě
Kdy:
 30. dubna, 17:00
Kde: Hřiště u 1. ZŠ Český Brod
Za kolik: Zdarma

Českobroďák, TJ Slavoj Český Brod a město Český Brod vás zvou na tradiční Čarodějnice. Těšit se můžete na soutěž o nejhezčí masku, opěkání buřtů, dětský kolotoč a kozí taxi.

Provětrejte svá kola
Kdy:
 30. dubna, 10:30
Kde: Start na náměstí Smiřických, Kostelec nad Černými lesy

Je tu 19. ročník Jarního kosteleckého Kolvětrání. Z kosteleckého náměstí se v sobotu odstartuje v 10:30 hodin. Trasy jsou dlouhé od 10 do 50 kilometrů, děti do 12 let musejí jet s doprovodem a povinností je cyklistická výbava.

Sportovní den mládeže s TAJV v Kouřimi
Kdy:
 30. dubna, 10:00
Kde: Sportovní hala, Kouřim
Za kolik: Vstup zdarma

Semifinálový sportovní turnaj Sportovní den mládeže (6-12 let) s TAJV v Kouřimi je v současnosti největší sportovní projekt pro děti a mládež v 250 obcích České republiky, který se koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Národní sportovní agentury a Krajského úřadu Středočeského kraje. Účastníci turnaje soutěží nejprve společně v pěti sportovních aktivitách (fotbal, florbal, házená, frisbee, tenis), kdy následně 3 nejúspěšnější finalisté z Kouřimi obdrží nominaci na prosincové Národní finále v Poděbradech.

Navštivte 13. Fler jarmark
Kdy:
 1. května, 9:00
Kde: Farnost Český Brod, Oranžová zahrada
Za kolik: Vstupné dobrovolné

V Oranžové zahradě se můžete těšit na originální autorské výrobky od regionálních i přespolních tvůrců a kretivní dílničky nejenom pro děti. Budou zde připraveny také dobroty od místní Kavárny U Madony. Vstupné je dobrovolné a pod záštitou Konta Bariéry poputuje na neuro-rehabilitační programy malé pacientky z našeho regionu.

KUTNOHORSKO

Kostel sv. Jakuba otevře sezónu přednáškami a koncertem
Kdy:
29. a 30. dubna, 10:00
Kde: Kostel Církvice
Za kolik: Koncert 150 Kč

Přijďte na 4. ročník otevírání turistické sezóny v Kostele sv. Jakuba v Jakubu v poslední dubnový den. Od od deseti do patnácti hodin budou probíhat pravidelné prohlídky kostela vždy v půl a v celou hodinu, vstupné je dobrovolné. V pravé poledne se rozezvoní oba jakubské zvony. V šestnáct hodin vystoupí gregoriánský soubor Schola Cantus Gregoriani. Vstupné na odpolední koncert je 150 korun, kapacita je čtyřicet osob, rezervovat si místo můžete na www.sedlec.info. Pořadatelem akce je Římskokatolická farnost Kutná Hora – Sedlec.

Zabavte se u pokračování české komedie Po čem muži touží
Kdy:
 30. dubna, 19:00
Kde: Kino Kutná Hora
Za kolik: 140 Kč

Volné pokračování české komedie Po čem muži touží 2 pobaví návštěvníky kutnohorského kina už v sobotu 30. dubna. V prvním filmu se hlavní hrdina Karel Král ocitl v ženském těle. Ve druhém poznáváme Annu Polívkovou jako Irenu Kopáčovou, psycholožku, specialistku na partnerské vztahy. A nutno říct, že neprožívá zrovna dobré období. Její doporučení klientům se trochu míjejí účinkem, Irena dostává výpověď z nájemní smlouvy v domě, kde má ordinaci a vzápětí přistihne svého přítele při nevěře. Najde řešení na své trable?

MĚLNICKO

Dětská bavičská dvojice Štístko a Poupěnka přiveze zábavu do Mělníka
Kdy:
1. května, 10:00
Kde: Kulturní centrum, Mělník

Štístko a Poupěnka zavedou v neděli 1. května děti do pohádky, a to prostřednictvím představení s názvem Bylo nebylo. Program začíná v Mělnickém kulturním centru v 10 hodin. „Nejmenším broučkům ukážeme, jak dělají zvířátka v písničce A co dělá. Taky se naučíme, že bychom si raději měli čistit zoubky, aby nás nenavštívil Kazizub Auvajs. Konečně se dozvíme, jak to dopadlo s Karkulkou,“ lákají účinkující. Představení je pro děti od 2 let.

Malí i velcí běžci změří své síly v sobotu ve veltruském parku
Kdy: 
30. dubna, 9:00
Kde: Park Veltrusy
Za kolik: 50-250 Kč

Běh veltruským parkem je na programu poslední dubnový den, tedy v sobotu 30. dubna. Odstartovat budou moci zájemci od místního letního kina, přičemž na děti čekají trasy dlouhé od 50 do 1500 metrů, na dospělé pak cesty dlouhé 3, 5 nebo 10 kilometrů. Účastníci, kteří se přihlásí online, zaplatí za účast 200 či 30 korun (děti). Na místě bude startovné stát 250 a 50 korun. Starty dětských závodů jsou naplánovány na 9. hodinu, dospělí budou závodit od 11.30 hodin.

Turisté se z Kralup vydají na 26. pochod Dvořákova Nelahozeves
Kdy: 1. května
Kde: Kralupy nad Vltavou
Za kolik: 20 Kč

Klub českých turistů Kralupy nad Vltavou a TOM 3511 Vltavský paprsek pořádají v sobotu 1. května pochod Dvořákova Nelahozeves. Bude se jednat o již 26. ročník této akce. Start je možný v době od 7.30 do 10 hodin, a to od kralupského městského úřadu. Na účastníky budou čekat trasy dlouhé 8, 10, 12 a 25 kilometrů. Jednotlivé trasy si lze prohlédnout na  www. kralupska-turistika.cz/kct. Cíl bude opět v Krapupech, a to na turistické základně KČT v ulici Ke Koupališti. Jednotné startovné je 20 korun, přičemž se platí v cíli.

NYMBURSKO

Výstava Procitání končí
Kdy: 29. dubna, 14:00-22:00
Kde: Foyer kina Sokol, Nymburk

Ágnes Čechová. Sára Chalupová. Šimon Roubal. Jakub Červenka. Vztahování se. Hledání. Objevovaní nového. Nacházení vztahů. Procitání. K místu. K lidem. K sobě. Čtyři mladí fotografové s využitím (nejen) jejich oblíbeného média mapují a pro sebe si objevují nová místa, se kterými přicházejí do kontaktu. Pomocí fotografie vytvářejí nové vztahy, do kterých následně zasahují, nebo je nechají být tak, jak k nim přišli.

Užijte si odpoledne s Mimi a Lízou
Kdy: 30. dubna, 16:00
Kde:
Kino Sokol, Nymburk
Za kolik:
110 Kč

Odpolední akce pro děti v kině spojená se swapem hraček, dětskou dílnou a projekcí nového filmu nymburské společnosti Maurfilm MIMI &LÍZA - ZAHRADA. Dejme věcem jestě šanci, ať neleží netknuté, ale slouží dál. Děti mohou přinést hračky, které nevyužívají a najdou si jiné, které jim přinesou radost. Potěšíte děti i vaši peněženku a ještě pomůžete přírodě. Swap a dětská dílna je od 14 hodin zdarma, filmová projekce od 16 hodin. Film pro nejmenší diváky MIMI & LÍZA – ZAHRADA je o nejlepších kamarádkách, které se vzájemně učí velkorysosti, toleranci a otevřenosti k celému světu a jeho pestrosti.

Užijte si tradiční Hasičské čarodějnice
KDY: 30. dubna, 16:30
KDE: Na Špičce, Nymburk
ZA KOLIK: Vstup zdarma

Tradiční Hasičské čarodějnice Na špičce v Nymburce pořádají po dvouleté pauze opět Hasiči Nymburk společně s agenturou Krejčíka Honzy za velké podpory města Nymburka a za pomoci Technických služeb Nymburk. Každá účastnice sletu čarodějnic je povinna před letem projít technickou kontrolou s koštětem. Krejčík Honza asi připravil Čarodějnickou abecedu slušného chování a jako hosty na vystoupení a zapálení ohně pozval dvě pražské muzikálové zpěvačky, jmenují se Adéla Wegschmiedová Dessi Veverková, které zazpívají hity ze slavného amerického muzikálu Wicked - Čarodějky. Nakonec slavnostně společně zapálí oheň. Občerstvení je samozřejmě zajištěno, akce je vhodná pro celé rodiny děti i dospělé.

Herci na cestách: Film Promlčeno míří do Nymburku
KDY: 30. dubna, 17:00
KDE: Kino Sokol, Nymburk

Setkejte se naživo nejen s Vilmou Cibulkovou. Týden po uvedení Betlémského světla samotným Janem Svěrákem míří do Kino Sokol Nymburk režisér Robert Sedláček spolu s herci Vilmou Cibulkovou, Julií Šurkovou, Karlem Jirákem a Justinem Svobodou, aby uvedli český thriller Promlčeno. Napínavý zážitek slibuje nejen film s Karlem Rodenem a Igorem Barešem, který se zcela nezvykle odehrává téměř v reálném čase. Návštěvníci budou mít právě v sobotu od 17 hodin šanci získat nový iPhone, filmový plakát s podpisy Karla Rodena a Báry Bočkové, víno ze speciální edice Karla Rodena s jeho podpisem a další ceny od generálního partnera filmu firmy Tera. Užijte si další premiéru v nových sedačkách!

PŘÍBRAMSKO

Pořádají koncert k výročí školy
Kdy:
 1. května, 17:00
Kde: Rožmitál pod Třemšínem
Za kolik: Vstupné dobrovolné

V galerii Podbrdského muzea v Rožmitále pod Třemšínem se v neděli 1. května od sedmnácti hodin uskuteční Slavnostní koncert k výročí 70 let Základní umělecké školy Jakuba Jana Ryby. Zahrají a zazpívají učitelé i bývalí absolventi školy. Vstupné je dobrovolné. Místa k sezení si můžete rezervovat telefonicky nebo osobně v muzeu.

Hornické muzeum pořádá Příbramské hornické slavnosti
Kdy: 
29. a 30. dubna
Kde: Příbram

Cech příbramských horníků a hutníků ve spolupráci s Hornickým muzeem a Divadlem A. Dvořáka připravuje Příbramské hornické slavnosti spojené se 133. skokem přes kůži. Dvoudenní oslavy začínají v pátek 29. dubna. Slavnostní zahájení je oproti původně avizovanému programu o půl hodiny posunuto na 14 hodin. Právě do kulturního domu, respektive do kina, nás zavede také druhý den slavností. Na sobotu 30. dubna je připraveno promítání dokumentárních filmů o příbramském hornictví a hutnictví. Promítat se bude v čase od 10 a 13.30 hodin.

V Sedlčanech vystoupí Štefan Margita
Kdy:
1. května
Kde: Kulturní dům Sedlčany
Za kolik: 490 Kč

Květen zahájí sedlčanský Kulturní dům Josefa Suka koncertem Štefan Margita – Intimity. Operní pěvec, tenor se z operního světa poprvé vydá do světa šansonu! Pro svoje fanoušky si tentokrát připravil více než hodinový koncert plný zcela nových písní, které pro něj napsal zpěvák a skladatel Michal Kindl. O hudební doprovod se postará sám autor a klavírista Michal Kindl a výborná violoncellistka Iris Moris.

RAKOVNICKO 

Písničkář Mirek Kemel přiveze svou tvorbu do pecínovské hospody
Kdy:
 29. dubna, 20:00
Kde: Hospoda Na růžku, Nové Strašecí
Za kolik: 300 Kč

Hospoda Na Růžku, kterou veřejnost nalezne v Pecínově, části Nového Strašecí, láká na páteční koncert. Příchozí si zde budou moci užít vystoupení písničkáře Mirka Kemela s kapelou. „Jde o hudbu poeticky melancholickou, ale také zvukomalebnou a niternou. Hudební projev je písničkářský a plný silných melodií i originálních aranží. Koncert bude mimořádnou příležitostí si poslechnout muziku, která je neotřelá a kdo ji nezná, toho určitě velmi příjemně překvapí,“ uvedli organizátoři.

Na desáté Párty pro tebe zahraje pětice kapel
Kdy:
29. dubna, 18:00
Kde: Dům osvěty, Rakovník
Za kolik: 200 Kč

Pořádný hudební nářez čeká hudební fanoušky v sobotu 29. dubna v rakovnickém Domu osvěty. Na programu je totiž desátý ročník koncertní akce s názvem Párty pro tebe. Na pódiu se představí stochovská hard rocková skupina Mentol, křivoklátská hard rock-punková kapela Enormic, rakovnické posthardcore-alternative uskupení Phobos, stochovská parta E.O.S. hrající hardcore-metal nebo rock'n'roll-hard rockoví Kladeňáci Wicked Dolls.