Navštivte vernisáž výstavy Markéty Kavale
KDY: 
23. května, 14:30
KDE: Informační centrum Neveklov
ZA KOLIK: Zdarma

Výstava Markéty Kavale s názvem Obrázky (z) ústřižků se v Informačním centru Neveklov nachází již od 17. května, vernisáž ale proběhne až tuto neděli. Celá výstava bude v Informačním centru umístěná až do konce července.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in Páteční Deník s TV magazínem.

Pustíte si raději drama nebo dokument?
KDY: 
21.–23. května, 20:30
KDE: MojeKinoLive.cz
ZA KOLIK: 100 Kč

Program online kina Moje kino Live na aktuální víkend začne v pátek francouzským dramatem Výjimeční, v sobotu bude pokračovat životopisným dramatem Šarlatán a v neděli přijde na řadu dokumentární film o výjimečné malířce Frida – viva la vida. Páteční snímek vypráví příběh Bruna a Malika, kteří žijí již 20 let ve světě autistických dětí a dospívajících. V rámci svých sdružení školí mladé lidi z problematických čtvrtí, kteří se budou starat o tyto „hyper komplikované“ případy. Sobota nabídne pohled do života Jana Mikoláška, výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi na pozadí dobových událostí, a nakonec v neděli se diváci mohou těšit na snímek o ikoně nezávislosti a ženství Fridě Kahlo. Filmy Výjimeční a Frida – viva la vida se budou promítat v původním znění s českými titulky.

Haló? Je tam někdo? Posílání zprávy nejen o tanci do vesmíru
KDY: 
23. května
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: Dobrovolný příspěvek

Jak vidí svůj život dnešní děti? Co by sdělily o sobě, o lidech a celé zeměkouli těm, kteří možná žijí na jiných planetách nebo ve vesmíru? Jak by jim popsaly nebo jednoduše vysvětlily, co je to tanec? Na co by se jich zeptaly? Krátký dokument je určený dospělým i dětem, kteří milují sci-fi, tanec a další dobrodružství.

Online promítání „family friendly“ filmu „Haló, je tam někdo?“ – diváci si tak mohou nejen užít taneční kino z bezpečí domova, ale také podpořit umělce, jejichž situace je po roce uzavřených divadel nejistější než kdy dřív. Odkaz na film bude zveřejněn v neděli 23. 5. a bude dostupný celý týden až do 30. 5., tak, aby si každý mohl vybrat nejvhodnější čas pro rodinnou nebo školní projekci. Podporu umělcům a jejich týmům je možné vyjádřit libovolnou částkou zakoupením pomyslné vstupenky na promítání na GoOut (link). Diváci jim mohou pomoci také tím, že tento film budou sdílet se svými přáteli.

Užijte si  festival Burning Man uprostřed pouště
KDY: 
22. května od 22:00
KDE: SMSticket.cz
ZA KOLIK: 99-177 Kč

Když Marek Musil v roce 2016 poprvé odjížděl na světově známý festival Burning Man, netušil ještě, že v následujícím roce navštíví i jeho dvě nejznámější odnože v Jížní Africe a v Izraeli a ze svých cest vydá jedinečnou fotografickou publikaci. Jak se potýkal s nehostinným prostředím pouště, jak si s přírodními podmínkami poradila technika a jaké to je, fotit na nejslavnějším festivalu na světě?  Přijďte si poslechnout Markovo vyprávění o tom, jak se z vysněné návštěvy festivalu zrodil projekt, který sklidil obrovský ohlas u široké veřejnosti i médií, jaké překážky ho potkaly při tvorbě jeho první fotografické publikace a o jeho dalších fotografických plánech.

Dášenka čili život štěněte
KDY: 
23. května, 09:00
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: 105-200 Kč

Když se to narodilo, bylo to jenom takové bílé nic, do hrsti se to vešlo; ale anžto to mělo pár ušisek a vzadu ocásek, uznali jsme, že je to psisko, a protože si lidé přáli mít psí holčičku, dali jí jméno Dášenka. Jeden z nejoblíbenějších dětských příběhů od Karla Čapka nyní na jevišti. Pohádka o malém nezbedném štěněti, plná hravosti, humoru, písniček i dojetí.

Online projekce představení „Dášenka čili život štěněte“. Záznam bude možné zhlédnout od 9:00 do 21:00.

Katarína Nádaská: Tradiční suroviny a jídla našich předků
KDY: 
23. května, 19:00
KDE: SMSticket.cz
ZA KOLIK: 180-240 Kč

Online přednáška s etnoložkou Mgr. Katarínou Nádaskou o zvycích, obřadech a pověrách z prostředí kuchyně našich předků. Dále pak o základních surovinách jejich jídelníčku, jaká pravidla platila u stolování, nebo jaká je historie tradičních jídel. Mgr. Katarína Nádaská, PhD. je slovenská etnoložka a historička, která se specializuje na náboženskou etnologii, etnomedicínu, magii a démonologii, středoevropské kontexty lidové kultury a vizuální antropologii. V současné době působí jako odborná pracovnice v samosprávě a věnuje se historickému poradenství pro oblast masmédií a filmu. Mimo jiné je i autorkou monografií, vědeckých studií a popularizačních článků a spoluautorkou etnologických filmových dokumentů.

Greta - příběh dospívající aktivistky Greta
KDY: 
23. května, 18:30
KDE: KinaSpolu.cz
ZA KOLIK: 100 Kč

Příběh dospívající aktivistky Grety Thunbergové je vyprávěn prostřednictvím působivých, dosud nevídaných záběrů. Počínaje školní stávkou jednoho člověka pro klima před Švédským parlamentem, režisér Grossman sleduje Gretu – stydlivou školačku s Aspergerovým syndromem – v jejím vzestupu k výjimečnosti a její snaze o rozšíření povědomí o globálním dopadu tím, že podněcuje školní stávky po celém světě. Film vrcholí úžasnou větrnou cestou přes Atlantský oceán, aby promluvila na summitu OSN.

Připomeňte si narození Ludwiga van Beethovena
KDY: 
23: května, 18:00
KDE: SMSticket.cz
ZA KOLIK: 200-900 Kč

Koncert ke 250 letům od narození Ludwiga van Beethovena a 20 od založení Černošické komorní filharmonie. Tento orchestr, složený převážně z hráčů působících v předních českých orchestrech (ČF, PKF, SOČR, ND, PF, PFO), má za sebou úspěšná provedení mnoha náročných vokálně instrumentálních skladeb všech stylových období. Umožňuje účast amatérů a začátečníků z řad muzikantů a zpěváků na svých koncertech pod podmínkou, že se své party, které mohou být zjednodušené, dobře naučí pod případným vedením zkušeného hráče a zúčastní se zkoušek. V případě zájmu volejte 724 578 031, nebo pište na v.polivka@seznam.cz. Koncert podporuje Středočeský kraj, Město Černošice a Stavitelství Řehoř. Sólistky Národního divadla Michaela Šrůmová, Petra Vondrová, sólisté Komorní opery Praha Stanislav Mistr a Jan Janda, zkouška Černošické komorní filharmonie s Pražskými Pěvci, dirigent Marek Štryncl.