Sledujte informační kanály pořadatelů akcí pro případné změny v konání či programech akcí.

BENEŠOVSKO

Ochutnejte v Benešově Evropu
Kdy:
3. září, 10:00
Kde: Masarykovo náměstí, Benešov
Za kolik: Zdarma

Ty nejvybranější pokrmy a nápoje zemí Evropy ve vašem městě! Ochutnejte ty nejrůznější speciality a dobroty, které potěší vaše chuťové pohárky. Přijďte si užít den plný vůní, chutí a zábavy!

Kdo vyhraje Vlašimskou vidličku?
Kdy:
3. září, 14:00
Kde: Zámecký park Vlašim

Je tu Vlašimská vidlička, soutěž obcí o nejlepší pokrm na vidličku a také soutěž a prezentace minipivovarů. Těšte se také na vystoupení kapel, dětský program, hry a soutěže.

Těší se na vás Prodaná nevěsta
Kdy:
4. září, 20:00
Kde: Zámek Vlašim
Za kolik: 500/700 korun

Divadlo J. K. Tyla opera Plzeň (orchestr, sbor a balet) přiveze do Vlašimi v rámci Středočeského kulturního léta legednární vystoupení, Prodanou nevěstu.

Běžci, diváci i chodci – přijďte na třetí ročník běhu!
KDY: 3. září od 13
KDE: Start u ZŠ Vorlina, Vlašim

close Je tu další charitativní běh! info Zdroj: KCZ zoom_in Je tu další charitativní běh! V sobotu 3. září se bude konat už třetí ročník Vlašimského posvícenského běhu. Běžci se můžou těšit na své oblíbené trasy po lesních cestách, alejí a Vorlinským kaňonem, diváky pobaví doprovodný program i výkony malých a velkých závodníků. Nově se budou moci zapojit i příznivci nordic walkingu (nebo prostě všichni milovníci chůze) a vydat se na dvou- nebo čtyřkilometrový značený okruh. Startovat se bude opět v areálu ZŠ Vorlina, kde se odehrají i dětské závody a štafety. Dorostenci i dospělí pak vyběhnou na krásnou členitou trasu lesem, kolem rybníků a po loukách. Všichni malí běžci dostanou zmrzlinu a na první tři ve všech kategoriích včetně štafet čekají hodnotné ceny! Celé závodní odpoledne bude plné doprovodných aktivit pro děti, hudby a dobrého občerstvení. Jde opět o charitní běh, výtěžek půjde na vybudování výtahu u Komunitního centra Zahrada, aby se první patro centra zpřístupnilo i lidem, pro které jsou schody nepřekonatelná překážka. Rozhýbejte svoje nohy pro ty, komu (už) nohy dobře neslouží! Více informací se dozvíte facebookové události nebo na webu Komunitního centra Zahrada.

BEROUNSKO

Zámek rozezní diskžokejové
Kdy:
 3. září, 20:00
Kde: Králův Dvůr
Za kolik: 99 korun

Staré hity budou v sobotu 3. září znít na zámku v Králově Dvoru. Koná se zde totiž Třetí velké setkání diskžokejů. Od 20 hodin budou hrát Petr Král, Olda Burda, Jirka Pergl, Aleš Růžička, Karel Huml, Honza Piskáček, Jirka Melichar, DJ Buben, DJ Harvy, DJ Maak, DJ Sunny, DJ Yarda, Milan Mošna, Michal Prošek, Petr Eliáš, Přemek Landa, Roman Letl a Rosťa Sahulka. Vstupné je 99 korun.

Hasiči z Osova oslaví 120. výročí
Kdy:
3. září, 12:00
Kde: Hasičská zbrojnice, Osov

Velká sláva čeká Sbor dobrovolných hasičů Osov. V sobotu 3. září ve 12 hodin totiž vypukne před jejich zbrojnicí oslava 120. výročí od založení sboru. Na programu je příjezd techniky a slavnostní zahájení, požární útoky dětí, ukázka zásahové jednotky Osov, ukázka techniky HZS. Hrát bude skupina Randál. Po celý den bude možnost občerstvení, prohlídky techniky, fotografií a pohárů.

BOLESLAVSKO 

Hrady CZ zakončují sezónu na Bezdězu
Kdy: 2. a 3. září
Kde: Bezděz

Letní kulturní festival Hrady CZ odehrávající se na českých a moravských památkách i letos přináší koncerty špiček české a slovenské hudební scény. Pod hradem Bezděz se mohou návštěvníci těšit na Annu K., Divokýho Billa, Chinaski, Botox, Davida Kollera, Mig 21, Pokáče, Mirai i další hvězdy nejrůznějších žánrů. Součástí festivalu je také soutěž o nejlepší karnevalovou maskuu a velk množství doprovodných aktivit. V ceně sobotní vstupenky jsou zahrnuté i prohlídky stálých expozic hradů.

Víkend v Boleslavi bude patřit pivním slavnostem Septemberfest
Kdy:
3. září, 14:00
Kde: Krásná louka, Mladá Boleslav
Za kolik: 100 korun

Mladoboleslavské pivní slavnosti Septemberfest se odehrají i letos na Krásné louce u Jizery. Hudební show obstarají skupiny Komunál, Banjo band Ivana Mládka, Debill heads a Crossband, adrenalinový zážitek pak zprostředkuje fireshow a freestyle BMX představení JF Show. K dispozici budou stánky s občerstvením a nealkoholickými nápoji, obří pivní stany, atrakce a soutěže pro děti i netradiční pivní soutěže. A ti co vydrží až do konce, se mohou těšit na retro afterparty ve stanu.

Vrchbělá skrývá loupežnický poklad. Najdete ho?
Kdy:
3. září, 14:00
Kde: Vrchbělá, Bělá pod Bezdězem

Rozloučení s prázdninami bude ve sportovně-rekreačním areálu Vrchbělá dobrodružné. Návštěvníci se vydají po stezce, kde je vodník, bludička či loupežník a další pohádkové bytosti dovedou až k pokladu. Na desítce zastavení si zejména děti vyzkouší svoji mrštnost, postřeh, důvtip a vtip a odměnou jim bude nalezení ztraceného pokladu legendárních loupežníků Petrovských. Děti v pohádkových kostýmech dostanou slevu na vstupném.

KLADENSKO 

Stochovský les v sobotu obsadí různé pohádkové bytosti
Kdy:
3. září, 9:00
Kde: Mírové náměstí, Stochov
Za kolik: 70/50 korun

Pohádkový les budou moci projít v sobotu 3. září děti a jejich doprovod ve Stochově. Vyrážet se bude v době od 9 do 11 hodin z Mírového náměstí. „Děti se společně s rodiči se projdou městem i přírodou po okolí Stochova a cestou potkají spoustu pohádkových postav. Aby mohli pokračovat dál musí splnit různé úkoly, nebo překonat překážky. Na konci čeká na děti sladká odměna a diplom. Na cestě se pobaví každý, kdo si chce hrát. Cestou je připravena i soutěž pro rodiče a jiné dospěláky,“ uvedli pořadatelé s tím, že trasa je dlouhá 3 až 4 kilometry. V případě nepříznivého počasí je připravena náhradní trasa po městě. Za vstup dají dospělí 70 korun a děti starší 3 let 50 korun.

Žilina hostí dětský rybolov i letní kino
Kdy:
3. září
Kde: Rybník, Žilina
Za kolik: 100 korun 

Žilinští rybáři pořádají v sobotu 3. září dětský rybolov. Od 14 do 17 hodin se děti budou u místního rybníku moci přiučit této činnosti. Čekají na ně ukázky, povídání o rybách, navazování háčků a také samotné chytání ryb. Kdo má vlastní rybářské vybavení, nechť si ho přinese. Pro ostatní je možnost zapůjčení. Večer, asi kolem 20. hodiny, pak na cvičišti u rybníka začíná promítání letního kina. Na programu je film Po čem muži touží 2. Vstupné je 100 korun. Pořadatelé vyzývají, ať si lidé přinesou židle, deky a podsedáky s sebou.

KOLÍNSKO

Sháníte nějakou věc? Nebo chcete naopak nějakou prodat?
Kdy:
3. září, 9:00
Kde: Havránkův mlýn, Pečky
Za kolik: Vstup zdarma

Již tradiční garážový výprodej a bleší trh nabízí možnost prodat i koupit. Společně s akcí probíhá sbírka oblečení a školních potřeb. Ta bude využita v sociálním šatníku města a na charitu.

Začíná výstava Světem květin a oceánů
Kdy: 3. až 30. září
Kde: Museum Kostelec nad Černými lesy

Filip a Alfréd Kudrnáčovi vás zvou na výstavu obrazů a kreseb s názvem Světem květin a oceánů. Ta se koná od pátku 3. září až do 30. září v kosteleckém muzeu na náměstí Smiřických.

Pobavte se při závodu dračích lodí
Kdy: 3. září, 10:00
Kde: Kmochův ostrov, Kolín
Za kolik: Vstupné zdarma

Je tu 16. ročník ročník závodů dračích lodí o putovní pohár starosty města Kolína Kolínský drak. Jedna dračí loď – dvacet pádlujících, kormidelník a rytmus udávající bubeník. Těšte se na bohatý doprovodný program.

Vydejte se na charitativní pochod Apolena
Kdy:
3. září, 9:00
Kde: Areál Kouřimské skály, Kouřim

Pochod Apolena je charitativní událost, z níž startovné putuje v plné výši na obnovení zvonu Apolena, který v kouřimské zvonici schází od dob válečných rekvizic. Třetí ročník se uskuteční první zářijový pátek roku v areálu kouřimské skály. Vybrat si můžete z různě dlouhých tras: hlavní trasa (50 km), rodinná trasa (25 km), rekreační trasa (13 km), symbolická trasa (5 km) a trasa pro děti (2 km). V areálu jsou po celý den k dispozici atrakce pro děti a stánky s občerstvením. Ve večerních hodinách se uskuteční koncert kapely Vlastnoručně Revival a zpěvačky Sabiny Uxové.

Navštivte Muzeum lidových staveb v Kouřimi
Kdy: Denně kromě pondělí 10-18
Kde: Ruská, Kouřim
Za kolik: Dospělí 110 korun, zlevněné 50 korun, rodinné 270 korun

Muzeum lidových staveb v Kouřimi je jediným nadregionálně zaměřeným skanzenem v České republice, který shromažďuje stavitelské památky z území středních, východních a severních Čech, a nabízí tak přímé srovnání různých regionálních typů lidové architektury z období od 17. do 19. století. Nachází se zde zatím čtrnáct větších obytných a hospodářských objektů, které doplňuje několik drobnějších památek. Muzeum je celoročně dějištěm mnoha národopisných a dalších doprovodných programů.

Prohlédněte si vážky Českobrodska
Kdy: Do 30. října
Kde: Podlipanské muzeum v Českém Brodě

Cílem výstavy Vážky Českobrodska je využít dlouhodobě vytvářenou specializovanou sbírku přírodovědného oddělení RM Kolín a ukázat tak hmyzí řád vážky ve skutečné velikosti a tvarech. Na výstavě je v systematické sestavě prezentována většina druhů vážek vyskytujících se na území regionu Českobrodsko. Vlastní suché preparáty jsou pak doplněny fotografiemi poskytující obraz o přirozené barevnosti těchto živočichů.

Máte rádi psy? Užijte si Českobrodský psí den
Kdy: 
4. září, 14:00
Kde: Kutilka Český Brod
Za kolik: Dobrovolné vstupné

Odpoledne plné zábavy pro pejsky a jejich dvounohý dětský i dospělý doprovod. "Srdečně zveme všechny milovníky kynologie, těšit se můžete na ukázky obran, agility, noseworku, obedience, myslivost. Také vás čeká soutěž pro páníčky, vhodná pro děti i dospělé," zvou pořadatelé.

KUTNOHORSKO

Už podvacáté budou nájezdníci dobývat Malešov. Odolá jim tvrz?
Kdy:
3. září, 11:00
Kde: Malešov

Již podvacáté se na začátku září setkají příznivci historie na Tvrzi Malešov u jejího dobývání. Pro děti bude připravena „dětská cesta“ a pro návštěvníky všeho věku doprovodná výstava Petra Hájka „Život na Tvrzi“, která odhalí oživené interiéry tvrze na velkoformátových atmosférických fotografiích s tématem průběhu dne z doby před existencí hodin. A v 21 hodin začne originální show s hudbou k 20. výročí zahájení obnovy tvrze Malešov, kterou bude možné sledovat o zámeckého rybníka, zahrady pod hradem či místního kempu.

Pobavte se u karikatur a zjistěte, že Život je jen náhoda
Kdy:
3. září, 15:00
Kde: Klub Čtrnáctka, Rataje nad Sázavou

Život je jen náhoda. Tak se jmenuje výstava v Klubu Čtrnáctka, na které předvedou svou práci karikaturisté. Vernisáž se odehraje v sobotu od 15 hodin a výstava potrvá do 30. září. Návštěvníci se mohou těšit na díla Fržby, Šíra, Kovaříka, Šourka, Holečkové, Pillveina, Vobra, Dostála, Jurkase, kelbicha, Martenka a dalších.

Recyklace je legrace v Kutné Hoře
Kdy:
4. září, 9:00
Kde: Stadion, Kutná Hora

Ekologický program Recyklace je legrace se odehraje na kutnohorském stadionu. Akce zaměřená na recyklaci elektroodpadu si připravila něco pro děti i dospělé. Zábavné hry, kvízy i spoustu užitečných informací. Součástí akce bude také Koudelníkův závod, stadionový překážkový běh pro děti, kterým v daném roce jsou nebo budou nejméně 4 roky a nejvíce 14 let. Navíc za donesený malý již vysloužilý elektrospotřebič obdrží účastníci drobný dárek.

MĚLNICKO

Také mazlíčci mohou být hrdiny
Kdy:
4. září, 15:00
Kde: Letní kino, Neratovice
Za kolik: 130 korun

Letní kino v neděli cílí na děti tělem i duší. Připraven bude animovaný film DC Liga supermazlíčků. V něm se diváci seznámí s Kryptem, psem patřícím Supermanovi, který se svým pánem sdílí stejné superschopnosti a společně s ním bojuje proti zločinu v městě Metropolis. Když je ale Superman a zbytek Ligy spravedlnosti unesen, musí Krypto přesvědčit roztrhanou smečku z útulku ohaře Ace, břichaté prase PB , želvu Merton a veverku Chip aby ovládli své vlastní nově nabyté schopnosti a pomohli mu superhrdiny zachránit. 

Piloti modelů letadel a vrtulníků se sejdou ve Vodochodech
Kdy:
3. září, 10:00
Kde: Areo Vodochody

Na podnikové letiště Aero Vodochody se slétne hned 25 špičkových pilotů se svými modely na akci Letecký den rádiem řízených modelů letadel, kteří nabídnou milovníkům létání ukázky modelů sportovních letadel, větroňů a maket civilních a vojenských letadel a vrtulníků. Dopoledne a v podvečerních hodinách bude čas i na volné létání. Akce nabídne také doprovodný program.

Užijte si fajn den a přispějte na děti a mladé lidi s rakovinou
Kdy:
3. září, 14:00
Kde: Náměstí Míru, Mělník

Na náměstí Míru se uskuteční barevný charitativní den na podporu Pink Bubble Nadačního fondu pro děti a mladé lidi s rakovinou. Kromě možnosti zakoupit si výrobky, služby i občerstvení bude připraven program s módní přehlídkou, tanečním vystoupením Adély Líbalové a její crew, představení dramatického kroužku dětí z Rodinného centra Kašpárek Mělník a hudebními vystoupeními tradiční mělnické kapely Baťa & Kalábůf něžný beat, pražské pop-rockové kapely Kompas, zpěvačky Milli Janatkové a multižánrového zpěváka ze Zlína Jana Stavinohu i dalších.

NYMBURSKO

Posvícení přinese hudbu i divadlo
Kdy: 
3. září
Kde: Nymburk

Nymburské posvícení, které se koná ruku v ruce s tradičním jarmarkem, si klade za cíl být celoměstským a celodenním multižánrovým festivalem. Nebude chybět hudební scéna, divadelní scéna, nový cirkus, staročeský jarmark s převážně řemeslnými stánky, výtvarná scéna, food zóna a samozřejmě ani pouťové atrakce na špičce. Na hlavní hudební scéně na náměstí Přemyslovců zahrají a zazpívají Natřije, Kvartetones, Kateřina Marie Tichá a Bandjeez, Inflagranti s Marianem Vojtkem, Siluety či Xindl X. Divadelní scéna nabídne představení Pověsti pro štěstí, Hluboce impozantní taškařice nebo Velká divadelní pohádka.

Oslavte narozeniny rádia
Kdy:
3. září, 12:00
Kde: Kolonáda, Poděbrady

Poděbradská lázeňská kolonáda přivítá všechny příznivce dobré hudby na oslavě narozenin Českého rozhlasu Region. Návštěvníci se mohou těšit na Václava Neckáře s kapelou Bacily, Marcela Zmožka, Jakuba Smolíka, Kateřinu Brožovou, Milana Drobného, Bohuše Matuše, Janu Chládkovou & Pontiac, Humoriádu Patrika Rozehnala a jeho hosty a mnoho dalšího. Na oslavách nebude chybět ani doprovodný program včetně autogramiád, soutěží pro děti nebo stánků nejen s občerstvením.

Oborníčkova stezka se znovu otevírá veřejnosti
Kdy:
2. září, 10:00
Kde: Lesopark Obora, Poděbrady

Víte, kde najdete Oborníčkovu stezku? V poděbradském lesoparku Obora u Havířského kostelíka ji v pátek společně znovuotevřou všichni, kdo se na ní podíleli. Stezka byla otevřena na začátku května, kdy byl po rozsáhlé revitalizaci slavnostně otevřen lesopark Obora. A protože se stezka těší velké oblibě nejen u dětí, byla rozšířena o další stanoviště. Nyní jich je na trase hned 8. Úkoly jsou nejen zábavné, ale i naučné. Hravě je zvládnou i nejmenší. Pro návštěvníky slavnostního otevření jsou připravena plyšová zvířátka, která darovali poděbradští obyvatelé.

PŘÍBRAMSKO

Příbramské publikum si užije písně oblíbené skupiny Kabát
Kdy:
3. září, 20:00
Kde: Divadlo A. Dvořáka, Příbram
Za kolik: 200/250 korun

Estrádní sál Divadla A. Dvořáka Příbram bude v sobotu 3. září hostit koncert skupiny Kabát Revival. „Hlavním cílem této skupiny je co nejvěrnější interpretace největších kabátovských hitů včetně vlastní propracované pódiové show, doplněné světelnými a pyrotechnickými efekty,“ uvedli pořadatelé na konto revivalové skupiny z Hradce Králové, která na samostatných koncertech vystupuje od roku 2002. Vstupenky jsou na stání, přičemž v předprodeji stojí 200, na místě pak 250 korun.

V Hluboši odhalí pamětní desku Antonínovi Bořku-Dohalskému
Kdy:
3. září, 10:00
Kde: Hluboš

Slavnostní odhalení pamětní desky Antonínovi Bořku-Dohalskému se uskuteční v sobotu 3. září v Hluboši u Příbrami. „Přesně před 80 lety, 3. září 1942, byl farář Dohalský zavražděn nacisty během jeho internace v Osvětimi. Deska bude umístěna na zdi kostela Nejsvětější Trojice, kde Dohalský sloužil jako farář v letech 1922–1924,“ přiblížili osud tohoto muže organizátoři s tím, že odhalení bude předcházet mše svatá, kterou od 10 hodin povede kardinál Dominik Duka. Samotné odhalení pak je na programu v 11.15 hodin.

RAKOVNICKO 

Na rakovnickém posvícení zazpívá třeba Michal Hrůza
Kdy:
3. a 4. září
Kde: Letní kino, Rakovník
Za kolik: 300/350 korun

V rámci rakovnického posvícení si veřejnost bude moci užít bohatý hudební program. V sobotu 3. září se v areálu rakovnického letního kina od 16.10 hodin představí skupiny Hon na medvídka, Coffee to Help, České srdce, Michal Hrůza a kapela Hrůzy nebo také Ondřej Provazník s písněmi Karla Gotta. V neděli od 10 hodin pak budou hrát Václav Žákovec a následně také Dva nahatí chlapi. Vstupenky v předprodeji stojí 300, na místě 350 korun.

Z parku se děti podívají do pohádky
Kdy: 
3. září, 14:00
Kde: Park, Slabce
Za kolik: 100 korun/Zdarma

Městys Slabce bude v sobotu 3. září hostit akci pro děti, díky které se malí návštěvníci a jejich doprovod podívají do pohádky. Místní park se totiž promění v pohádkový. Startuje se u kulturního domu, přičemž na zúčastněné čeká řada soutěží s pohádkovými bytostmi. Vstupné je 100 korun, děti ho však neplatí. Kostýmy jsou vítány.

Dýdžejové zahrají na hřišti
Kdy:
3. září, 20:00
Kde: Fotbalové hřiště, Nové Strašecí
Za kolik: 100 korun

Na fotbalovém hřišti v Novém Strašecí se v sobotu 3. září koná DJ party, která bude rozlučkou s létem. Známé hity budou hrát DJ Petr Videman a DJ Míla Pelc.