Bomba

K této hře je potřeba klasický tikající budík (i když se dá nahradit budíkem v mobilu, ale je potřeba na něm zároveň pustit potichu nějaký zvuk, nejlépe samozřejmě tikání). Úkolem je najít bombu/budík schovanou v daném prostotu (třeba v klubovně) dřív, než vybouchne.

Nastav čas buzení na 2–3 minuty, budík dobře ukryj a pusť děti dovnitř.

Hu-tu-tu-tu

Stará klasická hra. Herní území tvoří dva čtverce. Každé družstvo ovládá jeden z nich. Družstva se vzájemně střídají a posílají na cizí území své hráče. Hráč smí proniknout do cizího území pouze na tu dobu, kdy zřetelně říká hu-tu-tu-tu… na jeden nádech.

Koho se hráč dotkne, ten přechází k druhému družstvu. Pokud se hráč nedokáže vrátit nebo mu dojde dech a musí se nadechnout, zůstává na novém území jako platný hráč.

Kamenná stezka

Někde u řeky se snadno najdou větší kameny, které můžeme poskládat do klikatice za sebe. Soutěžící členové družiny pak prochází stezku poslepu, tápajíce buď rukama nebo bosýma nohama před sebou.

Schovávaná

Když se naskytne zajímavý terén, je i jednoduchá hra napínavá. Jeden „piká“ a ostatní se za tu dobu musí poschovávat v okolí. Pak už je jen na upřesnění pravidel, jestli nalezení hráči čekají, nebo se taky zapojí do hledání.

Hledání min

Po březích rybníka schováme kartičky s trojcifernými čísly.

Cílem je tyto miny vypátrat, nenápadně opsat číslo, případně zakreslit do mapy.

Stopovaná

Jeden člověk nebo skupina jde neznámou trasou a zanechává za sebou pochodové značky a dopisy. Druhá skupina jde za ní a úkoly v dopisech plní.

Cestou zpátky se můžou role vyměnit.

Čtěte celý seriál bez omezení. S předplatným Deník.cz získáte navíc výhodné benefity.

Autor: Adam Novák