Sobotní prezentace historické vojenské techniky v areálu armádního muzea se neobešla bez incidentů. Části neukázněných návštěvníků hrozil zásah vojenské policie.
„Krátili si cestu z parkoviště přes plot, který v horní části arény při přelézání poničili,“ vysvětlil Robert Speychal z organizačního týmu Vojenského technického muzea, který prostřednictvím ozvučovací techniky areálu vandaly varoval před možnými sankcemi.
Drtivá většina ze zhruba 35 tisíc návštěvníků 5. Tankového dne pokyny pořadatelů respektovala a pokud se vyskytly problémy s parkováním, tak díky nekázni motoristů, kteří spěchali a nechávali auta odstavená na komunikacích v Krhanicích i na okrajích silnice od Lešan.
V Krhanicích se dokonce po 11. hodině jeden z řidičů na silnici II/106 směrem do Chrástu netrefil na nájezdový můstek k přilehlé parcele a zapíchl se do příkopu tak, že blokoval jízdní pruh.
Vojenské technické muzeum připravuje ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem, štábem náčelníka spojovacího vojska AČR a Českým radioklubem na neděli 30. září další akci. Při příležitosti 90. výročí vzniku spojovacího vojska předvede historický průřez přenosem vojenských zpráv. „Počínaje napoleonskými válkami a boji osadníků s indiány včetně slavného Pony Expresu až po moderní satelitní spojení,“ nastínil program Dne spojovacího vojska Robert Speychal. Při ukázkách nebudou chybět poštovní holubi ani vysílačky používané v minulém století.
„Návštěvníci v přímém přenosu uslyší i satelitní komunikaci mezi generálním štábem a jednou z našich jednotek v Afganistanu,“ upozornil na zajímavost kapitán z lešanského muzea s tím, že v době pořádání prezentace spojovacího vojska bude otevřená nová expozice věnovaná uvedené součásti armády.