Na dobu pěti let vyhostil šestadvacetiletého cizince před pěti lety pražský soud. Muž však rozhodnutí soudu nerespektoval a dál se zdržoval na území Česka. Dopouštěl se přitom kriminálního jednání.
Počátkem září 2006 se společně s jedním mužem pokusili vloupat do benzinové čerpací stanice v Poříčí nad Sázavou. Překonali okno v zadní části objektu, ale nakonec utekli, aniž by něco odcizili. O deset dní později se cizinec společně s dalšími dvěma komplici vloupali do kiosku s potravinami v obci Městečko. Odcizili peníze a různé zboží v hodnotě 2100 korun. Koncem září policisté po cizinci vyhlásili celostátní pátrání na základě souhlasu se zadržením, který vydalo státní zastupitelství.
„Kriminalisté po muži pátrali a ve čtvrtek 27. března ho zadrželi v Čerčanech. Policejní komisař ho obvinil z trestných činů krádeže spáchaných ve spolupachatelství a maření výkonu úředního rozhodnutí,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Stránská.
Celostátně hledaného převezli do pražské policejní cely a o den později k benešovskému soudu. Soudkyně však neshledala důvody vazby a propustila ho ze zadržení. Trestní stíhání jeho kompliců kriminalisté vedou samostatně.
„Muž byl po vyhoštění rok na Slovensku ve výkonu trestu. Před čtyřmi měsíci se vrátil do Čech, zdržoval se u své matky, která zde má trvalé bydliště. Za celou dobu se o něj policie nezajímala a nevěděla, kde je. Zatkli ho v zaměstnání. Slovák bude pod dohledem probačního úředníka,“ vysvětlila svoje rozhodnutí soudkyně Zdeňka Dufková.

Odešlo dalších devět policistů

V lednu ohlásilo odchod od PČR 18 policistů. Z ředitelství, kriminálky, dopravky i obvodních oddělení. K 1. dubnu odešlo do civilu devět. Tabulkově jich v lednu chybělo 12, nyní jich je 23.