Pondělní hlavní líčení s bývalým velitelem městské policie, který je obžalovaný z odcizení mincí z parkovacího automatu na Masarykově náměstí, k němuž došlo o loňských Velikonocích, skončilo odročením.
Po tříhodinovém výslechu šesti svědků z řad benešovských strážníků, technika servisní firmy a čtení listinných důkazů nedošla soudkyně k jednoznačnému závěru, přestože v průběhu několikrát odloženého soudního projednání deklarovala, že by případ chtěla uzavřít.
V závěru se ztotožnila s návrhem státní zástupkyně a bude po republikové policii požadovat kvalitnější fotografie z videozáznamu městského kamerového systému, jaký předmět obviněný v sobotu 7. dubna ráno ukládal do kufru svého soukromého auta, jež měl zaparkované za radnicí.
Obžalovaný, tehdy jako velitel směny, na začátku pracovní doby manipuloval s pokladnou zmíněného přístroje, který podle své výpovědi na základě upozornění nespokojeného řidiče v rámci svých povinností pouze opravoval. Na schodek přišli jeho kolegové, když po Velikonocích prováděli pravidelný výběr hotovosti.
Bývalý velitel benešovské Městské policie hned v úvodu soudního líčení, jako vysvětlení pro jeho vyšetřování a následné obvinění, uvedl, že z jeho pohledu šlo o pomstu kolegů, kteří na něho kauzu nastražili. Příčinou byl údajně jeho důsledný přístup při vyžadování pracovních povinností v době, kdy byl jejich nadřízeným.
Vedení městské policie se obžalovaný strážník vzdal v září 2005, po odebrání řidičského průkazu na osm měsíců a pokutě 7000 korun za řízení vozidla pod vlivem alkoholu.

Zmizení peněz z parkovacího automatu označil obžalovaný strážník za nástrahu

Při pondělním hlavním soudním líčení kvůli loňské krádeži 5794 korun z parkovacího automatu na Masarykově náměstí zazněly zajímavé skutečnosti. Bývalý dlouholetý velitel benešovské městské policie neví proč je stíhaný a že zmizení peněz bylo na něho kolegy nastražené.
Podle obžaloby vloni v sobotu 7. dubna ráno si jako velitel směny vzal klíče od parkovacího automatu, dojel od radnice přes náměstí služebním autem k němu, odemkl si pokladnu a odcizil mince, čímž spáchal trestný čin krádeže.
K žalobě státního zastupitelství se připojil i městský úřad, který požaduje navrácení zmíněné částky i s úroky.
Strážník vypověděl, že, před 7. hodinou navštívil služebnu mladý muž a upozornil, že do automatu hodil peníze, ale žádný lístek nevyjel. Obžalovaný, vybavený originálními klíči, tedy odjel na místo, zjistil závadu, odstranil papír ucpávající výdejní otvor a vyzkoušel funkčnost přístroje. Přitom vyjmul plechovou kasu, položil ji do auta a pak ji zase vrátil. Ještě vysvětlil, že manipulace s parkovacím automaty, které byly často poruchové, byla v jeho pravomoci.
„Žádný záznam jsme nikdy nedělali. Neevidovali jsme závady a opravy. Byl to absolutně nedokonalý systém,“ hájil se strážník, který v inkriminované době podřízeným kolegům ve směně důvod své nepřítomnosti na služebně tehdy nesdělil. Jeden seděl na záchodě a další něco dělal na počítači. Stěžující si řidič na náměstí nebyl a už se ani neobjevil.
Na služebně mělo vloni na jaře přístup ke klíčům, uzamčeným ve skříňce, oficiálně pět členů městské policie. „Byl v tom nepořádek. V kanceláři velitele jsou univerzální klíče. Mohl k nim kdekdo,“ tvrdil obžalovaný.