Deset let vězení nyní hrozí čtyřiatřicetiletému muži z Bystřice i jeho o jedenáct let mladšímu společníkovi z Jankova. Oba nyní policisté obvinili z loupežného přepadení a soudce je poslal do vazby.
Starší z mužů, recidivista, trestaný za majetkovou i násilnou trestnou činnost, vnikl před páteční půlnocí do domu třiasedmdesátiletého muže v Klokočné u Vranova. Mladší z lupičů mezitím hlídal venku.
„Starší z mužů vše prohledal a následně fyzicky napadl spícího majitele domu,“ uvedla mluvčí benešovské policie Zuzana Stránská.
Přepadený muž se začal po probuzení bránit, ale násilník ho klíčem na utahování automobilových kol třikrát udeřil do hlavy. Poté ho začal ještě škrtit.
„Údery neměly takovou intenzitu, aby mohl být skutek posuzován jako pokus o vraždu,“ vysvětlil šéf benešovské kriminálky Pavel Mareš s tím, že údery měly v muži vzbudit strach z toho, co bude následovat, jestliže lupiči nedosáhnou svého. Tím mělo být získání peněz. Domkař poté zavedl muže do včelína a vydal jim tam uložených patnáct tisíc korun.
Pak se ale k lupičům štěstěna obrátila zády. Domácí přivolal záchranku a případem se začala zabývat policie. Čerčanští policisté kolem jedné hodiny v noci objevili na polní cestě mezi Vranovskou Lhotou a Bezděkovem zapadlou Škodu 125 a nedaleko dva muže. Ti se odmítli legitimovat. Pak už lupiči skončili v rukou kriminalistů. Ti zajistili kromě nich také celý lup.
Přepadený muž zůstal i včera hospitalizován v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie na pozorování.