VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

11.11.2016

Kriminalisté hledají muže z Voticka

Votice - Policie pátrá po dvaašedesátiletém Karlu Havlovcovi z Voticka.

AKTUALIZOVÁNO
8.11.2016

Převrácené nákladní auto blokovalo silnici z Vlašimi do Čechtic

Vlašim - Na boku skončilo v úterý 8. listopadu na silnici II/112 mezi Vlašimí a Čechticemi před 10. hodinou nákladní auto. Ke zranění nedošlo, ale kvůli převrácené soupravě a rozsypanému přepravovanému štěrku  silnice neprůjezdná.  

7.11.2016

Sesuv u vlašimského letního kina zkoumá statik a posoudí hydrogeolog

Vlašim – Ani zábrany před vstupem do areálu vlašimského letního kina v zámeckém parku nebrání některým zvědavcům v tom, aby se je nepokusili překonat a nahlédnout do ohromného kráteru.Ten se vytvořil po sobotním sesuvu tisíce kubíků zeminy.

6.11.2016

FOTO a VIDEO: Ve vlašimském parku se sesula půda, nikdo nebyl zraněn

Vlašim - Půda u letního kina v zámeckém parku ve Vlašimi na Benešovsku se nekontrolovaně sesunula odpoledne v sobotu 5. listopadu. Zbořena byla jedna dřevěná budova a zavalena část objektů správy parku. Nikdo nebyl zraněn. Škody půjdou do milionů korun.

4.11.2016

Policie nezná jméno přejeté ženy

Čtyřkoly – Mezi železničními zastávkami Čtyřkoly a Senohraby vběhla do kolejiště neznámá žena, která se následně střetla s projíždějícím osobním vlakem. Při střetu utrpěla zranění v takovém rozsahu, která se neslučovala se životem a na místě jim podlehla.

28.10.2016

Zabil ženu beran Lojza, nebo někdo automobilem? Napoví nový posudek

Praha, Divišov – Může za tragickou smrt pětasedmdesátileté seniorky zvíře, anebo snad člověk, který se zachoval hůř než zvíře?To je otázka, na kterou Krajský soud v Praze nenašel odpověď, a tak ji má hledat Okresní soud v Benešově. Takový je aktuální vývoj smutného příběhu z Divišova, který začal 28. května 2014 před polednem. Tehdy místní chovatel Petr M. přivolal sanitku, když nedaleko domu s pečovatelskou službou, na cestě u pastviny s ovcemi, nalezl ležet ženu bez známek života. Bohužel se ji oživit nepodařilo; pitva pak prokázala, že ačkoli byla viditelná jen drobnější zranění, žena utrpěla úraz neslučitelný se životem.

27.10.2016

V blízkosti vykradených domů chodil neznámý muž

Voticko – Policisté z obvodního oddělení hledají neznámého muže středního věku se světlým autem, který se pohyboval v blízkosti dvou vykradených domů v osadě Měšetice u Sedlce.

24.10.2016

Akademii evakuovali kvůli úniku nebezpečných látek

Neveklov - Ve Školní ulici v pondělí 24. října ráno havaroval automobil převážející nebezpečnou látku. Na místo byla vyslaná jednotka dobrovolných hasičů z Neveklova, která uzavřela celou oblast. Po příjezdu jednotky HZS Benešov, která prováděla likvidaci úniku nebezpečné látky, provedla evakuaci přilehlé obchodní akademie.

AKTUALIZOVÁNO
23.10.2016

Policisté i strážníci zacílí na dušičkovou rallye

Benešovsko – Policie se připravuje na nadcházející prodloužený víkend, kdy se rozpoutá před Památkou zesnulých v úterý 2. listopadu takzvaná „dušičková rallye".

21.10.2016

Při prvním sněhu řidiči zpozorní a pak zase zrychlí

Benešovsko – První sněžení přinese na silnicích regionu zpočátku zpomalení provozu, ale pak nehodovost prudce vzroste. Nepříznivý trend se každý podzim opakuje.

19.10.2016

Může zmizení muže s ochrnutou rukou osvětlit jeho kulhající známý?

Praha - Žádné zprávy o svém partnerovi nemá už déle než měsíc žena z Vlašimi, která se před týdnem obrátila na policii. Pohřešuje 38letého přítele původem z Prahy, kde je hlášen k trvalému pobytu s vršovickou adresou – na radnici Prahy 10. Právě na tento úřad městské části měl také Marek P. podle všeho namířeno, když se ve vlašimském bytě 8. nebo 9. září loučil s partnerkou; prý si jel do Prahy vyřídit nový doklad totožnosti a pro dávky sociální podpory. Co se stalo pak, není jasné. Jisté je, že na úřad nedorazil a nevyzvedl si ani peníze; žena se tudíž obává o jeho zdraví i život.

18.10.2016

Exhibicionista ve vojenském plášti se v lese obnažuje před ženami a onanuje

Říčansko – Při procházce lesem mezi Struhařovem a Vyžlovkou mohou houbařky zažít šok. Neznámý muž ukrývající se v lesním porostu no křovinách vyleze ze svého úkrytu před náhodně procházející ženu, obnaží se a onanuje.

15.10.2016

Vyjádřete protest proti týrání hospodářských zvířat při dálkové přepravě

Vlašim – V Podblanickém ekocentru je až do konce listopadu petiční místo, kde mohou lidé připojit svůj podpis na podporu zákazu týrání hospodářských zvířat při dálkové přepravě. ČR je třetím největším vývozcem hospodářských zvířat do Turecka, kde loni skončilo na jatkách téměř třicet tisíc býků, krav a jalovic z Česka. Hospodářská zvířata při cestě na smrt podstupují strastiplnou cestu.

14.10.2016

Požár bytu ve čtvrtém patře výškové budovy byl jen cvičný

Vlašim  - V pátek krátce po 10. hodině byl ve Vlašimi vyhlášený požární poplach. Na Komenského náměstí v domu čp. 1414 oznamovatelka požáru ve čtvrtém patře viděla kouř z bytu.

10.10.2016

Pohřešované děti možná budou hledat útočiště. Mají však i stan

Praha - Letos již dvakrát pátrali pražští i středočeské kriminalisté po 13leté školačce z hlavního města a jejím o rok starším příteli bydlícím na Praze-východ – a s žádostí o pomoc při pátrání po tomto páru se policisté v pondělí vpodvečer obrátili na veřejnost opět.

AKTUALIZUJEME
10.10.2016

Padl rozsudek za zpronevěru a zneužití pravomoci úřední osoby exstarostkou

Benešov – Vina! Tak zní verdikt soudního senátu benešovského soudu. Byť rozsudek zatím není pravomocný, neboť státní zástupkyně i obhájce obžalované bývalé starostky Hvězdonic Alexandry Baňařové si ponechali lhůtu na odvolání po prostudování písemného vyhotovení rozhodnutí tříčlenného senátu vedeného soudkyní Ivanou Doubkovou.

10.10.2016

Nákladní auto zrcátkem srazilo ženu, hledají svědky

Říčany - Řidiči z Benešovska, kteří pro jízdu do Prahy využívají kutnohorskou silnici přes Říčany, mohou pomoci s objasněním nehody. 

6.10.2016

Vedl spor o dítě až k úvahám o vraždě?

Praha – Myšlenky na zločin ho sice napadaly, nepodnikl však žádné konkrétní kroky k jejich naplnění. Těmito úvahami se ve středu řídil odvolací senát Vrchního soudu v Praze, když pravomocně zprostil obžaloby 41letého muže z Benešovska. Tomu původně Krajský soud v Praze v červnu vyměřil osmiletý trest za přípravu vraždy někdejší partnerky, s níž vedl spory týkající umožnění kontaktu se synem a svěření společného dítěte do péče.

AKTUALIZOVÁNO
4.10.2016

Motorkář zahynul po srážce s nákladním a osobním autem u Mrače

Mrač – Silnice smrti mezi Benešovem a Mirošovicemi si vyžádala v pondělí 3. října další oběť. „Při srážce motorky, nákladního a osobního auta u Mrače po 20. hodině utrpěl motorkář zranění neslučitelná se životem," uvedl Zdeněk Chalupa ze středočeského ředitelství PČR. Další nehody v textu.

3.10.2016

Práce na opravě mostu pod silnicí E55 v Benešově víkend nezastavil

Benešov - Obyvatelé jedné z částí Benešova, Pomněnic, budou i nadále trpět extrémním provozem kolem své osady. Důvodem je stále nezprovozněná mezinárodní silnice E55. Tu dopravě uzavřela, naštěstí jen ve směru od Prahy na Tábor, havárie mostku v Erbenově ulici. Tu cestáři odhalili při rekonstrukci silnice. Po ní tak nyní jezdí jen auta ve směru od Tábora na Prahu.

24.9.2016

Senior zemřel v potoce bez cizího zavinění

Benešov - Nález muže v Benešovském potoce v blízkosti výpadovky na Vlašim byl nahlášený v sobotu 24. září ráno.

AKTUALIZOVÁNO
24.9.2016

Srážka dvou aut zablokovala silnici Praha - Tábor u Benešova

Benešov - Dvě osobní auta se v sobotu 24. září po 6. hodině srazila na silnici I/3 u Benešova na nájezdu od Konopiště. Došlo k dvěma těžkým zraněním.  Na místě zasahovaly složky IZS včetně vrtulníku Letecké záchranné služby.

22.9.2016

Po srážce auta a motorky přiletěl pro zraněného jezdce vrtulník

Chotýšany - Ve čvrtek 22. září v 10.20 se na silnici II/112 mezi Benešovem a Vlašimí u obce Chotýšany srazilo osobní auto s motocyklem.  Pro zraněného přiletěl vrtulník.

21.9.2016

Benešov přijme další dva strážníky, bude jich pak mít už třiadvacet

Benešov – Posílení bezpečnosti občanů zařídili při svém pondělním zasedání zastupitelé města. Na žádost šéfa Městské policie Benešov Radka Stulíka radnice nyní do pracovního vztahu přijme další dva strážníky.

AKTUALIZOVÁNO
19.9.2016

Rozsudek nad exstarostkou Hvězdonic je opět oddálený

Benešov – Bývalá starostka obce Hvězdonice Alexandra Baňařová souzená u okresního soudu pro trestný čin zpronevěry si v pondělí 19. září rozsudek nevyslechla. K pokračujícímu hlavnímu líčení se opět nedostavil poslední svědek. Muž s doručovací adresou na pražské ohlašovně pobytu.

19.9.2016

Řidič auta havaroval mimo silnici a zemřel

Smilkov - V noci z neděle na pondělí 19. září na silnici I/3 Benešov - Tábor  po 3. hodině havarovalo mimo vozovku osobní auto, jehož řidič následkům zranění ve vozidle podlehl. Provoz na mezinárodním tahu byl omezený do rána.

AKTUALIZOVÁNO
19.9.2016

Smrt v Benešově prověřují kriminalisté

Benešov - Od rána pondělí 19. září prověřují kriminalisté úmrtí obyvatele paneláku v ulici Na Bezděkově. Na místě působí technici a zajišťují stopy.

AKTUALIZOVÁNO
19.9.2016

Přívalové deště po bouřkách ochromily koridor

Mokrá Lhota – Na železniční trati Benešov – Tábor došlo v sobotu 17. září po bouřce u Mokré Lhoty k zaplavení kolejí bahnem z polí, z nichž voda odnesla část štěrkového lože a podemlela pražce.

AKTUALIZOVÁNO
16.9.2016

Spěšný vlak projel na červenou do výhybek

Čerčany - Spěšný vlak Sp 1381 společnosti Arriva s odjezdem z Prahy v 6.02 ve stanici k Čerčany projel návěstidlo zakazující jízdu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT