VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

24.11.2017

Řidič dodávky nadýchal skoro dvě promile

Střední Čechy – Naštěstí dřív, než stačil způsobit malér, dopadli policisté na Praze-západ řidiče dodávky, který usedl za volant ovlivněn alkoholem. Notně ovlivněn alkoholem.

AKTUALIZOVÁNO
24.11.2017

Dodávka se srazila se srnou u malé obce Křiváček

Řehenice - Hasiči museli v pátek 24. listopadu spěchat v ten den k jejich prvnímu případu, a to ke srážce vozidla se srnou. Jednotka hasičů zajistila dodávku, která po nehodě skončila v příkopu. Bílý tranzit následně odtáhli, aby byla opět uvolněná komunikace.

AKTUALIZOVÁNO
23.11.2017

Požár poničil stodolu s truhlářskou dílnou

Kaliště – Sedm hasičských cisteren a automobilová plošina se ve středu odpoledne sjely k ohni ve vsi Lensedly nedaleko Ondřejova na Praze-východ, která je součástí obce Kaliště. Dvě hodiny po poledni tam byli hasiči přivoláni k požáru truhlářské dílny. „Zasahovalo šest jednotek,“ konstatoval Jaroslav Gabriel z centrály středočeských hasičů. Společně s profesionály z Říčan vyjeli k ohni také příslušníci pěti dobrovolných sborů: Lensedly, Mnichovice, Ondřejov, Senohraby a Turkovice.

22.11.2017

KRIMI MIX: Policie hledá další dva muže

Benešovsko - Přečtěte si přehled krimi zpráv z Benešovska!

21.11.2017

Cestu do Prahy zablokoval převrácený kamion

Střední Čechy – Vážné komplikace na příjezdu do hlavního města po dálnici D10 ve směru od Mladé Boleslavi přinesla v dopravní špičce úterního rána dopravní nehoda na sjezdu na Pražský okruh.

18.11.2017

Desítky tisíc odcizil zloděj z benešovské herny

Benešov - V herně v Tyršově ulici v Benešově přišli majitelé o značnou částku peněz. Neznámý pachatel odcizil z jednoho hracího automatu desítky tisíc korun. Případ policisté vyšetřují jako krádež. V rámci vyšetřování by potřebovali identifikovat tři osoby, proto kriminalisté prosí o pomoc veřejnost. 

15.11.2017

Rohlíky si ustlaly v zatáčce u benešovské nemocnice

Benešov - V zatáčce křižovatky u benešovské nemocnice na okraji města vypadly z vozidla přepravované bedny i s rohlíky.

AKTUALIZOVÁNO
14.11.2017

Na D1 ve směru na Brno havarovala čtyři auta. Pomáhal i vrtulník

Na čtvrtém kilometru dálnice D1 ve směru z Prahy na Brno se v úterý odpoledne stala nehoda čtyř vozidel. Na místě se srazily kamion, dodávka a osobní automobil. Na místě byl i vrtulník, který přivolala záchranná služba. Zraněni byli dva muži.

14.11.2017

Z muzea ukradli motorky za miliony. Využili vichřici

Konopiště - Pro vedení konopišťského muzea je ztráta velikým neštěstím. Z expozice zmizely totiž nejvzácnější exponáty.

14.11.2017

Cestu od Berouna do Prahy zatarasila hromadná nehoda

Střední Čechy – Kolaps na příjezdu do Prahy od Berouna po dálnici D5 – a kolaps i na objízdné trase po silnici II/605 přes Rudnou a Chrášťany. Taková situace spojená s velmi citelným zdržením se na Praze-západ vytvořila v úterní ranní dopravní špičce poté, co se na vjezdu z dálnice do metropole – na dálničním kilometru 0,3 – po sedmé hodině stala u sjezdu na Pražský okruh hromadná nehoda.

14.11.2017

Celníci odhalili velkou zásilku padělků pro kadeřnictví

Střední Čechy – Podloudníkům, kteří měli zájem vydělávat v předvánočním období prodejem padělků, přistřihli křídla středočeští celníci. Na pracovišti v Nupakách na Praze-východ kontrolovali kontejner z Číny zaplněný potřebami pro domácnost, který mimo jiné obsahoval čtrnáct tisíc krejčovských nůžek. Tedy: měl je obsahovat.

12.11.2017

Obavy z kluzkých silnic se nenaplnily, k vážným bouračkám došlo i tak

Střední Čechy – Větší rozsah malérů na silnicích nemuseli středočeští policisté řešit v neděli ráno, kdy meteorologové v souvislosti s nočním ochlazením varovali před možným náledím. Počasí tentokrát bylo k řidičům ohleduplné.

10.11.2017

Šoféra se zákazem nachytali policisté uprostřed noci

Úvaly – Sekat dobrotu nevydržel 36letý muž, kterému přednedávnem uložil soud zákaz řízení. Opravdu nedávno; sotva před pár týdny. Čekat necelé dva roky, než se za volant bude moci opět posadit legálně, však dotyčný nevydržel. A protože jeho počínání nezůstalo utajeno policii, je nyní podezřelý z trestného činu. Za maření výkonu úředního rozhodnutí může být ve hře až dvouletý trest odnětí svobody, upozornila v pátek policistka Eva Hašlová.

9.11.2017

Nehoda u Ostředka komplikuje dopravu na dálnici

Ostředek - Nehoda autobusu a osobního auta blokuje pravý jízdní pruh na 34 kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Při nehodě nedošlo ke zranění, plný provoz by měl být obnovená do 13 hodin.

8.11.2017

Úmyslné zapálení popelnic pod Blaníkem vyšetřují i policisté

Louňovice pod Blaníkem - Požár kontejnerů na sběrný odpad museli řešit hasiči ve středu 8. listopadu nad ránem v Louňovicích pod Blaníkem. Podle vyšetřovatele hasičů bylo zapálení úmyslné, proto se případem zabývá i policie.

8.11.2017

KRIMI MIX: Držitelé zbrojních průkazů, pozor!

Benešovsko - Přečtěte si přehled krimi zpráv z Benešovska!

6.11.2017

Rychlost překročilo 58 tisíc řidičů. Vybraly se miliony

Vlašim - Mezi 49. a 56. kilometrem dálnice D1 museli řidiči od začátku dubna do konce října sundat nohu z plynu. V opravovaném úseku platilo omezení na 80 kilometrů v hodině. Na 58 tisíc řidičů to ale ale nedodrželo.   

4.11.2017

Pes se tělem zasekl v kovovém zábradlí

Mariánovice - K zaseknutému pejskovi v kovovém zábradlí museli vyjíždět v sobotu 4. listopadu hasiči. K případu spěchali kolem čtvrté hodiny odpolední k Mariánovicím u Benešova.

4.11.2017

Pro dítě s popáleným obličejem letěl vrtulník

Postupice - Pro dítě předškolního věku musel v sobotu 4. listopadu přiletět do Postupic vrtulník. Podle prvotních zpráv při hraní hodilo dítě do kamen nebezpečnou hořlavou látku. Výbuchu z rozpálených kamen se nemohlo vyhnout.

2.11.2017

Při výuce si žák uřízl část prstu, případ šetří i policie

Benešov – O část prstu přišel ve středu 1. listopadu přímo při vyučování žák benešovského Středního odborného učiliště v ulici Jana Nohy. „Při výuce došlo k úrazu. Řešíme to s bezpečnostním technikem a firmou, která nám zajišťuje bezpečnost ve škole. Byli tady kvůli tomu policisté a záchranka. Nevím, co bych k tomu řekl víc,“ sdělil na dotaz vedoucí učitel oborů truhlář, truhlářské práce, aranžér, Petr Sysel.

1.11.2017

KRIMI MIX: Na rozbité okno ze země nestačili

Benešovsko - Přinášíme vám krimi zprávy z Benešovska.

31.10.2017

S hořícím autem se potýkali hasiči u Mrače

Mrač - Jen deset kilometrů od dálnice D1 hořelo vozidlo na okresní silnici číslo 1/3 u Mrače. Hasiči se s ohněm potýkali kolem půl osmé večer v úterý 31. října, na místě zůstali i po 20. hodině.

AKTUALIZOVÁNO
29.10.2017

Nad Benešovskem se čerti ženili, stály vlaky i auta

Benešovsko /FOTOGALERIE/ – Práce až nad hlavu měli během víkendu profesionální i dobrovolní hasiči. Právě oni měli hlavní roli při likvidaci následků vichřice, která se přehnala přes Benešovsko. Totéž, navíc i s následnými starostmi finančními, se dá říci také o majitelích nemovitostí, které živel poničil.

25.10.2017

Muže číhajícího na děti policisté nenašli. Nejspíš neexistuje

Benešov – Zdá se to být ničím nepodložená fáma. Tak středočeská policie pohlíží na zvěsti o tom, že dětem může hrozit vážné nebezpečí. Po internetu se rychlostí blesku šíří informace, že na děti jdoucí do školy číhá neznámý muž v červeném voze Citroën Berlingo a snaží se je oslovovat. Prý už k tomu došlo leckde na Benešovsku i na Praze-západ. Přímo v Benešově, Neveklově, Netvořicích, Jílovém u Prahy…

25.10.2017

Hasičům ztěžují práci bezohlední řidiči

Benešovsko - Špatně zaparkované automobily brání hasičům dojet k vážným případům, kdy jde často o každou minutu či vteřinu, včas.

25.10.2017

Na parkovišti stačilo jenom sáhnout, aby zmizely desetitisíce

Čestlice – Varováním, před nadcházejícím dušičkovým cestováním i již se blížícím obdobím předvánočních nákupů obzvlášť aktuálním, se může stát krádež se škodou vyčíslenou na 23 100 Kč, jíž se od úterního odpoledne zabývají policisté z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih.

22.10.2017

Trojice mužů obhospodařovala hned šest pěstíren

Střední Čechy /VIDEO/ – V souvislosti se zásahem proti velkopěstitelům marihuany pracovali na blíže neupřesněných místech ve středních Čechách kriminalisté z metropole. Vypovídá o tom nedělní sdělení Tomáše Hulana z ředitelství pražské policie, podle jehož slov detektivové z prvního pražského obvodu již před měsícem ukončili prošetřování případu nelegálního pěstování a prodeje marihuany.

22.10.2017

Při střetu pěti aut na dálnici se zranilo dítě

Benešovsko - Nehoda pěti osobních aut zkomplikovala dopravu na dálnici D1 v neděli 22. října kolem 14. hodiny. Na 34. kilometru ve směru na Prahu zůstal pojízdný jen jeden jízdní pruh, na místě zasahovali všechny složky záchranného systému.

21.10.2017

Podnapilá žena obtěžovala sousedku v Jankově

Jankov - Podnapilá žena v Jankově se nedala odbýt a stále se snažila dostat do domu sousedky, která byla v tu dobu zamčená u sebe doma. Proto v sobotu 21. října kolem 17. hodiny vyjely do ulice Karlova složky integrovaného záchranného systému. Před samotným příjezdem na místě hlídkovala státní policie.

20.10.2017

Dvě vozidla se střetla ve Vrchotových Janovicích

Vrchotovy Janovice - Na nehodu dvou osobních automobilů si museli dát pozor řidiči, kteří projížděli v pátek 20. října v sedm hodin ráno Vrchotovými Janovicemi. Při srážce vozidel museli zasahovat i záchranáři, kolize se neobešla bez zranění. Naštěstí se jednalo jen o pohmožděniny. Kvůli úniku provozních kapalin vyjížděli na místo i hasiči.

20.10.2017

Na dálnici havaroval autobus. Mlha zahalila okres a nehod přibývalo

Benešovsko - Čtvrteční den byl zahalený mlhou. Možná právě proto řidiči na silnicích nezabránili kolizím. Během 19. října se na území benešovského okresu odehrálo sedm dopravních nehod, přičemž u několika z nich bylo potřeba záchranářů.

18.10.2017

Údajné stamiliony daňového úniku putují po dvou letech k soudu

Kladno – Značnou pozornost na Kladensku vyvolala ve středu zpráva ČTK, že státní zastupitelství uzavřelo kauzu podezření na rozsáhlé krácení daní v podnikatelských kruzích právě v kladenském regionu – a podáním obžaloby posílá věc ke Krajskému soudu v Praze.

18.10.2017

KRIMI MIX: Osmatřicetiletý muž zmizel, objevil se za 3 dny

Benešovsko - Přečtěte si krimi zprávy z regionu.

18.10.2017

Dopravu kolem Benešova blokuje nehoda

Benešov - Srážka dvou osobních aut poblíž benzinového čerpadla na silnici E55 u benešovské křižovatky na Červených Vršcích, komplikuje dnes, ve středu 18. října ranní dopravní špičku. Auta stojí podél Benešova ve směru od Tábora na Prahu.

17.10.2017

Dálnici uzavřel devítimilionový střet autobusu se dvěma kamiony

Zdiby – Bez zásahu záchranářů se v sobotu dopoledne neobešla nehoda kamionu a autobusu na příjezdu do Prahy po dálnici D8. Ke střetu, k němuž se připletla ještě další nákladní souprava, došlo čtvrt hodiny po desáté na prvním dálničním kilometru u nájezdu od Zdib na Praze-východ; v úseku s dlouhodobým omezením provozu.

16.10.2017

Další nákladní auto s kamením sjelo do Kamenického potoka

Čakovice – Už druhé nákladní auto převážející kamen skončilo během necelého týdne v příkopu u silnice z Týnce nad Sázavou do Kamenice v okrese Praha východ.

12.10.2017

Třináctiletou dívku, která se nevrátila domů, našli

Benešovsko - Třináctiletou dívku, kterou postrádali rodiče od pátku 6. října, našli ve středu 11. října. V tuhle chvíli je již doma v pořádku.

12.10.2017

Nehoda u Tužinky komplikuje ranní dopravní špičku

Mrač - Kvůli srážce celkem čtyř vozidel kolabovala ve čtvrtek 12. října kolem ranní doprava na mezinárodní silnici E55.

11.10.2017

Nákladní auto s kamením sjelo do příkopu

Čakovice - Komplikace při své cestě zažili ve středu 11. října před půl dvanáctou řidiči, kteří si pro svou jízdu zvolili trasu po silnicí číslo 107 z Týnce nad Sázavou do Kamenice v okrese Praha východ.

11.10.2017

KRIMI MIX: Zboží za deseti tisíce korun odnesl z hospody

Benešovsko - Přečtěte si krimi zprávy z regionu.

10.10.2017

Hasiči zasypali naftu rozježděnou po silnici sorbentem

Benešov - Na celkem sto metrů silnice rozjezdila auta motorovou naftu, která unikla z nezjištěného vozidla.

10.10.2017

Přes internetový bazar lidé zboží udali, peněz se ale nedočkali

Střední Čechy – Nejste také mezi lidmi, kteří přišli o peníze, když se snažili prodat zboží přes bazarový portál na internetu? S touhle otázkou se na lidi v širokém okolí metropole obracejí kriminalisté III. obvodu pražské policie. Z podvodu (za který by v případě odsouzení mohl hrozit až pětiletý pobyt za mřížemi) obvinili muže ve věku 22 a 23 let společně s 20letou ženou. Podle zjištění detektivů si trojice nechávala posílat zboží, za které neplatila.

10.10.2017

Zloděj ukradl balík knih za více než 11 tisíc korun

Benešov – Zloděj odcizil z dodávkového vozidla v Benešově balík. Posléze ale zjistil, že jsou v něm jen knihy, tak ho zahodil a z místa odešel. I tak mu za trestný čin krádeže hrozí až dva roky odnětí svobody.

AKTUALIZOVÁNO
8.10.2017

Nehodu na dálnici, požár i zmatenou srnu řešili o víkendu hasiči

Benešovsko - Zamčené prostory museli opět odemykat hasiči v neděli ráno v Benešově. Během dne řešili také dopravní nehodu na dálnici D1 ve směru na Prahu, kde se na 34. kilometru u Ostředku srazily čtyři osobní automobily. Hasičská jednotka musela dokonce vyprošťovat účastníky nehody. Kvůli této nehodě dálnice D1 od 15. hodiny stála, řidiči si museli vytrpět delší kolony. 

6.10.2017

Ze stavby si zloděj odnesl okna a téměř kilometr kabelů

Jílové u Prahy – Škodu vyčíslenou na 33 tisíc korun za sebou zanechal dosud neznámý pachatel, který se obohatil na staveništi rodinného domu v Jílovém u Prahy na Praze-západ. V tamější ulici Na Podolí někdy během středy nebo čtvrtka rozebral provizorní zabezpečení nedokončené budovy; z budovy si pak odnesl tři dřevěná eurookna a 900 metrů elektroinstalačních kabelů.

AKTUALIZOVÁNO
5.10.2017

Nad Benešovskem řádí vítr, hasiči odklízejí popadané stromy

Benešovsko – Kvůli nárazovému větru, který řádí ve čtvrtek 5. října odpoledne, i na Benešovsku padají stromy. Kvůli těm, které dopadnou na vozovku a přeruší dopravu, vyjíždějí hasiči. 

4.10.2017

KRÁTCE: Nehoda tří aut skončila zraněním

Benešovsko - Přečtěte si krimi zprávy z Benešovska.

29.9.2017

U Kácova se srazilo auto s motorkou

Tichonice - K dopravní nehodě, čelní srážce osobního auta a motocyklu, k níž došlo v pátek 29. září před půl druhou odpoledne na silnici mezi Tichonicemi a Kácovem, spěchají složky Integrovaného záchranného systému.

27.9.2017

KRIMI MIX: Hasiči otevírali dveře bytů

Benešovsko - Přečtěte si krimi zprávy z regionu.

27.9.2017

Ve Vlašimi nacvičovali hasiči evakuaci kanceláří

Vlašim – Jak co nejrychleji a pokud možno co nejbezpečněji dostat osazenstvo administrativní výškové budovy mimo dosah plamenů a toxického kouře, zjišťovali ve středu 27. září dopoledne profesionální požárníci. Zúčastnili se ho také hasiči z HZS Vlašim. V administrativním objektu zbrojovky Sellier & Bellot v Lidické ulici při taktickém cvičení evakuovali úředníky z třetího z jedné z tamních budov.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT