VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

10.1.2018

Zloděj se napakoval poté, co si otevřel nalezeným klíčem

Střední Čechy – K jakémukoli násilí se nemusel uchylovat zatím neznámý pachatel, který v noci na pondělí vnikl do rodinného domu v Sadové ulici v obci Horoměřice na Praze-západ a způsobil škodu vyčíslenou na 49 tisíc korun.

10.1.2018

Loni se v kraji bouralo méně tragicky: ubylo mrtvých i těžce zraněných

Střední Čechy – Příznivě vyznívají první informace středočeské policie o dopravní nehodovosti na území kraje v loňském roce. Během roku 2017 na středočeských silnicích zemřelo nejméně lidí za poslední půlstoletí. Statistiky nehodovosti vedou policisté od roku 1967 – a optimističtější údaje týkající se usmrcených osob v nich ještě nebyly. Ani tak to však nejsou čísla příjemná: i když vyhaslo o 43 životů méně než v roce 2016, smutný fakt zůstává faktem: při haváriích zemřelo 63 lidí.

8.1.2018

Muž se upálil zřejmě kvůli nešťastné lásce

Chářovice – K neobvyklému a hodně drsnému odchodu z tohoto světa se odhodlal v Chářovicích, obci nedaleko Týnce nad Sázavou muž narozený v roce 1970.

5.1.2018

Na dálnici se srazilo osm vozů

Ostředek - Osm automobilů se střetlo v pátek 5. ledna před 17 hodinou v opravovaném úseku dálnice D1 na 36 kilometru ve směr na Brno. Podle prvotních informací nedošlo ke zraněním. Na místě zasahují hasiči HZS Benešov. Dálnice v uvedeném místě stojí, začala se tvořit velká kolona.

5.1.2018

Poradna pro oběti funguje necelý rok a je potřebná

Benešov - Již patnáct zájemců si přišlo pro radu do poradny Probační a mediační služby v Benešově, která pomáhá obětem trestných činů. Ve městě působí už téměř rok a za pomoc v těžké životní situaci jí je vděčná i klientka Dana (pozn. red. z důvodu ochrany soukromí klientky poradny je jméno pozměněno).

5.1.2018

Popadané stromy řešili hasiči celý týden

Benešovsko - Technickou pomoc museli zajistit hasiči i v pátek 5. ledna v benešovském okrese kvůli popadaným stromům. Odstranění spadlého stromu tak provedli u Čechtic kolem osmé hodiny ranní, kdy strom znemožnil průjezd po komunikaci směrem na Jeníkov.

4.1.2018

Pes uvízl v trubce, pomáhali hasiči

Benešovsko - Pes, který vlezl do vodorovné trubky pod silnicí a nedokázal se už vrátit zpět, zaměstnal ve čtvrtek 5. ledna před polednem hasiče nedaleko obce Pravonín na Vlašimsku.

3.1.2018

Dva muži zaútočili na dvě ženy, následně hrozili zabitím mladíkovi

Benešovsko - Nejdříve dva muži napadli dvě ženy, následně mladíkovi vyhrožovali zabitím. To se událo během silvestrovské noci. Ke konfliktu došlo kolem dvacáté hodiny na Silvestra, v neděli 31. prosince. Událost se stala v jedné obci na Vlašimsku, na místě musela zasahovat i policie.

3.1.2018

Dvě dopravní nehody znepříjemnily středeční ráno

Sázava/Postupice - Déšť se sněhem, mnohdy na vozovkách lehký poprašek sněhu, někde i námraza. Taková byla situace během středečního rána na silnicích v benešovském okrese. Většina řidičů jízdu zvládla, i tak se ale udály dvě dopravní nehody.

AKTUALIZOVÁNO
2.1.2018

První událost v novém roce řešili hasiči v Benešově. Hořelo

Benešov - Benešovsko získalo hned zkraje nového roku nechtěný prim. Pouhé tři minuty po půlnoci zasahovali jako první hasiči v Benešově. Důvodem byl požár způsobený zábavní pyrotechnikou, který zasáhl plastový kontejner a přilehlý přístřešek. Oheň museli hasiči hasit v ulici Jana Švermy, pár metrů za benešovskou pekárnou. Požár nadělal v tomto případě škodu 10 tisíc korun, hasičům se ale podařilo ubránit před ohněm majetek v hodnotě 50 tisíc korun.

1.1.2018

Noc oslav na přelomu roku přinesla desítky drobných požárů

Střední Čechy – Kanonáda pyrotechniky, která se v rámci silvestrovských oslav ozývala už od odpoledne, dávala středočeským hasičům tušit, že je čeká mimořádně náročná noc. To ostatně potvrzují i letité zkušenosti: služba na přelomu roku patří k nejnáročnějším; společně s takzvaným pálením čarodějnic.

26.12.2017

Během Vánoc nehořely jen stromečky. Často také kontejnery

Střední Čechy – Požáry v domácnostech, které zapříčinila neuhlídaná ohnivá výzdoba vánočních stromečků, zdaleka nebyla jedinými případy, kdy hasiči ve středních Čechách museli bojovat s ohněm.

25.12.2017

První vánoční požáry přinášely hlavně prskavky

Střední Čechy – Zapálené prskavky a svíčky pokazily v mnohých domácnostech vánoční pohodu hned na Štědrý den – přičemž hlavní město a jeho okolí byly regiony, kde hasiči zažívali největší šrumec z celé republiky. Ve středních Čechách hasili největší požár spojený s oslavami 24. prosince v Kladně. Ohnivý malér v tamější ulici Vojtěcha Lanny měla sedm minut před šestou večer na svědomí prskavka zapálená na vánočním stromečku, připomněla v pondělí Nicole Zaoralová z generálního ředitelství profesionálních hasičů.

19.12.2017

KRIMI: V sázavském domě chytly saze

Benešovsko - Přinášíme vám krimi zprávy z regionu.

AKTUALIZOVÁNO
18.12.2017

Proč hořel dům, zjišťuje hasičský vyšetřovatel

Bělice /FOTOGALERIE/ – Nejspíš nejnevhodnější místo a k tomu i nejméně příhodné počasí a čas si pro své řádění vybral pověstný červený kohout. Požár rodinného domu v osadě Kelce nedaleko Bělice u Neveklova se hlášením oznamovatele dostal „na stůl“ operačního střediska hasičů dvacet minut po půlnoci v neděli 17. prosince. 

17.12.2017

Požár i únik látek zaměstnal o víkendu hasiče

Benešovsko - Hasiči měli tento víkend na Benešovsku opět na pilno. K požárům museli vyjíždět rovnou třikrát. Naštěstí se případy obešly bez zranění.

17.12.2017

Pohřešovanou ženu našli myslivci při honu. Pomáhali hasiči, záchranáři

Střední Čechy – Naléhavá a velmi intenzivní pomoc zajišťovaná svědky i zdravotnickými záchranáři byla v sobotu dopoledne potřebná při honu pořádaném v Nučicích na Praze-západ. Myslivci ovšem nevolali pomoc kvůli maléru, který by snad postihl kohokoli z nich. Severně od obce ve směru k Rudné našli promrzlou a zpola obnaženou ženu, jejíž stal byl velmi vážný.

15.12.2017

Řidič ujížděl. Měl totiž zákaz řízení

Benešov - Strážníkům ujížděl řidič, který měl zákaz řízení. Honička skončila kolizí.

14.12.2017

Čtenář popsal, jak lidé reagují na sirénu a maják

Benešov – Co všechno je na českých silnici možné, ví každý motorista. Jeden takový příběh ze života popsal čtenář Luboš Dvořák.

14.12.2017

Náledí si nevybírá. Dopoledne řidiči opět bourali

Benešovsko /INFOGRAFIKA/ - Lehce zledovatělé vozovky na Benešovsku bránily řidičům v plynulé jízdě ve čtvrtek 14. prosince. V dopoledních hodinách většina z nich jela s opatrností a sníženou rychlostí. Ti, kteří nedávali větší pozor nebo nezvládli namrzlé silnice, nakonec skončili v příkopě. Stejně jako řidič kolem osmé hodiny ranní, který se svým vozidlem zakončil jízdu v pangejtu za Postupicemi směrem na Benešov. 

AKTUALIZOVÁNO
13.12.2017

Pozor, hrozí kolony! Středa 13. prosince je ve znamení dopravních nehod

Olbramovice /FOTOGALERIE/ - Čtyři osobní vozidla se srazila ve středu 13. prosince před devátou hodinou ranní v Olbramovicích.

12.12.2017

KRIMI MIX: Ženě pomohli do sanity hasiči

Benešovsko - Přečtěte si krimi zprávy z regionu.

11.12.2017

Hasiči cvičili zásah kvůli úniku čpavku

Vlašim - Prověřovací cvičení jednotek požární ochrany se konalo na zimním stadionu ve Vlašimi. Úkolem požárníků bylo zjistit případná úskalí při zásahu kvůli úniku čpavku.

11.12.2017

OBRAZEM: Cestování po dálnici komplikovaly nehody

Psáře - Nehoda dodávky a kamionu na 50. kilometru D1 směr Praha, k níž došlo v neděli 10. prosince odpoledne si vyžádala zásah hasičů ze Zruče nad Sázavou a Dekonta týmu. 

6.12.2017

Nabádal dítě k rasismu, soud mu dal podmínku

Benešov - Muž se neblaze proslavil videem, které zveřejnil na sociálních sítích. Jeho rasistický podtext vyvolal mezi lidmi silnou vlnu pohoršení. Video, na kterém nezletilá dívka buší baseballovou pálkou do polštáře a při tom si má představovat Roma či muslima, rozvířilo během letošního léta diskuzi na sociální síti. Tam totiž videozáznam zveřejnil otec, který svou dceru k tomuto činu nabádal. Od té chvíle se podezřelou aktivitou zabývala policie. Nyní má případ dohru. 

6.12.2017

KRIMI MIX: Hořící saze přilákaly hasiče

Kutnohorsko - Přečtěte si krimi zprávy z regionu!

5.12.2017

Noční komplikace v dopravě přinášely led i oheň

Střední Čechy – Kluzký povrch vozovek – a na chodnících situace nachlup stejná. Tak to v úterý časně ráno vypadalo na leckterých místech ve středních Čechách. Naopak jinde už měli to nejhorší za sebou, protože nejen ustalo sněžení, ale také se se oteplilo; namrzající srážky tam byly problémem hlasně v noci. I pro další dny však musí jak motoristé, tak chodci počítat s rozmary zimního počasí se vším všudy.

1.12.2017

KRIMI MIX: Hasiči jeli pomoci muži v kontejneru

Benešovsko - Přečtěte si krimi zprávy z regionu!

30.11.2017

Zběsilá honička začala v Německu, skončila až na berounské střeše

Střední Čechy – Do neobvyklé akce s přeshraničním dosahem se zapojili policisté z Berouna. Až tak daleko od státní hranice skončilo pronásledování mercedesu, který jako odcizený začali honit policisté v Německu. O vývoji nočních událostí informovala ve čtvrtek policistka Jana Dětská. „Podezřelého berounští policisté zadrželi,“ konstatovala, že šlo o honičku s úspěšným koncem.

29.11.2017

Chodci, kteří nezářili do tmy, platili pokuty

Střední Čechy – Za chybu se platí – a pokuta slouží pěším jako varování, že příště by na nerespektování pravidel mohli doplatit daleko hůř. Třeba i svým zdravím, ba dokonce i životem. Takový přístup při nástupu podzimního počasí uplatnili vůči chodcům středočeští policisté.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT