VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

dnes 10:30

Sklad v areálu zemědělské společnosti zničil požár

Benešov – Šok jednoho z pracovníků a škoda dosahující předběžně až k milionu korun. To jsou asi nejdůležitější okolnosti, které provázely požár v provozovně benešovské akciové společnosti Mydlářka nedaleko Konopiště. Došlo k němu ve čtvrtek 18. ledna odpoledne.

dnes 10:20

Z Vlašimi do Benešova řidiči neprojedou. V zatáčce na Nechybě se stala havárie

Nechyba - Řidiči, kteří jedou z Vlašimi do Benešova či opačně, mají v pátek 19. ledna dopoledne smůlu. Klasickou cestou, tedy silnicí 112, která propojuje tyto dvě města, neprojedou. V zatáčce u samoty Nechyba se stala havárie dvou osobních vozidel. Policisté proto projíždějící vozidla odklánějí na objízdnou trasu.

dnes 09:52

Vloupal se do domu a ukradl vše, na co přišel

Smilkov - Křovinořez, elektrická pila, vysavač, vyžínač a ovladač k televizi a set-top boxu. Všechny tyto věci ukradl zloděj, který se vloupal do neobývaného domu ve Smilkově. Případ řeší votičtí policisté.

dnes 09:48

Barmana přepadl lupič v ručníku, policii neunikl

Benešov - Pachatel je obviněný ze zločinu loupeže a hrozí mu až deset let vězení.

dnes 09:03

Vítr převrátil návěs nákladního auta

Miličín – Kvůli silnému nárazovému větru došlo ve čtvrtek v půl páté odpoledne k nehodě vozidel nedaleko Miličína na jihu Benešovska. Ke zranění osob při tom nedošlo.

včera 14:54

Návěs kamionu hořel vedle benzínové pumpy na dálnici

Kalná u Soutic - K benzínové pumpě na dálnici D1 u Kalné spěchali hasiči ve čtvrtek 18. ledna hodinu před polednem. Hořel zde totiž návěs kamionu, a to na 58 kilometru ve směru na Prahu.

10.1.2018

O dopravní nehodě křivě vypovídali. Čeká je soud

Benešov - V případě odsouzení mladíkům hrozí za křivou výpověď trest odnětí svobody až na tři roky. Tragická dopravní nehoda, která se stala již před rokem a půl v Benešově, má dohru. I přesto, že mladý pachatel je již odsouzený, nyní se před benešovským soudem postaví jako podezřelí jeho dva kamarádi. Ti totiž u nehody, při které zemřel jeden člověk a dva byli zraněni, byli a následně podali křivou výpověď.

10.1.2018

Zloděj se napakoval poté, co si otevřel nalezeným klíčem

Střední Čechy – K jakémukoli násilí se nemusel uchylovat zatím neznámý pachatel, který v noci na pondělí vnikl do rodinného domu v Sadové ulici v obci Horoměřice na Praze-západ a způsobil škodu vyčíslenou na 49 tisíc korun.

10.1.2018

Loni se v kraji bouralo méně tragicky: ubylo mrtvých i těžce zraněných

Střední Čechy – Příznivě vyznívají první informace středočeské policie o dopravní nehodovosti na území kraje v loňském roce. Během roku 2017 na středočeských silnicích zemřelo nejméně lidí za poslední půlstoletí. Statistiky nehodovosti vedou policisté od roku 1967 – a optimističtější údaje týkající se usmrcených osob v nich ještě nebyly. Ani tak to však nejsou čísla příjemná: i když vyhaslo o 43 životů méně než v roce 2016, smutný fakt zůstává faktem: při haváriích zemřelo 63 lidí.

8.1.2018

Muž se upálil zřejmě kvůli nešťastné lásce

Chářovice – K neobvyklému a hodně drsnému odchodu z tohoto světa se odhodlal v Chářovicích, obci nedaleko Týnce nad Sázavou muž narozený v roce 1970.

5.1.2018

Na dálnici se srazilo osm vozů

Ostředek - Osm automobilů se střetlo v pátek 5. ledna před 17 hodinou v opravovaném úseku dálnice D1 na 36 kilometru ve směr na Brno. Podle prvotních informací nedošlo ke zraněním. Na místě zasahují hasiči HZS Benešov. Dálnice v uvedeném místě stojí, začala se tvořit velká kolona.

5.1.2018

Poradna pro oběti funguje necelý rok a je potřebná

Benešov - Již patnáct zájemců si přišlo pro radu do poradny Probační a mediační služby v Benešově, která pomáhá obětem trestných činů. Ve městě působí už téměř rok a za pomoc v těžké životní situaci jí je vděčná i klientka Dana (pozn. red. z důvodu ochrany soukromí klientky poradny je jméno pozměněno).

5.1.2018

Popadané stromy řešili hasiči celý týden

Benešovsko - Technickou pomoc museli zajistit hasiči i v pátek 5. ledna v benešovském okrese kvůli popadaným stromům. Odstranění spadlého stromu tak provedli u Čechtic kolem osmé hodiny ranní, kdy strom znemožnil průjezd po komunikaci směrem na Jeníkov.

4.1.2018

Pes uvízl v trubce, pomáhali hasiči

Benešovsko - Pes, který vlezl do vodorovné trubky pod silnicí a nedokázal se už vrátit zpět, zaměstnal ve čtvrtek 5. ledna před polednem hasiče nedaleko obce Pravonín na Vlašimsku.

3.1.2018

Dva muži zaútočili na dvě ženy, následně hrozili zabitím mladíkovi

Benešovsko - Nejdříve dva muži napadli dvě ženy, následně mladíkovi vyhrožovali zabitím. To se událo během silvestrovské noci. Ke konfliktu došlo kolem dvacáté hodiny na Silvestra, v neděli 31. prosince. Událost se stala v jedné obci na Vlašimsku, na místě musela zasahovat i policie.

3.1.2018

Dvě dopravní nehody znepříjemnily středeční ráno

Sázava/Postupice - Déšť se sněhem, mnohdy na vozovkách lehký poprašek sněhu, někde i námraza. Taková byla situace během středečního rána na silnicích v benešovském okrese. Většina řidičů jízdu zvládla, i tak se ale udály dvě dopravní nehody.

AKTUALIZOVÁNO
2.1.2018

První událost v novém roce řešili hasiči v Benešově. Hořelo

Benešov - Benešovsko získalo hned zkraje nového roku nechtěný prim. Pouhé tři minuty po půlnoci zasahovali jako první hasiči v Benešově. Důvodem byl požár způsobený zábavní pyrotechnikou, který zasáhl plastový kontejner a přilehlý přístřešek. Oheň museli hasiči hasit v ulici Jana Švermy, pár metrů za benešovskou pekárnou. Požár nadělal v tomto případě škodu 10 tisíc korun, hasičům se ale podařilo ubránit před ohněm majetek v hodnotě 50 tisíc korun.

1.1.2018

Noc oslav na přelomu roku přinesla desítky drobných požárů

Střední Čechy – Kanonáda pyrotechniky, která se v rámci silvestrovských oslav ozývala už od odpoledne, dávala středočeským hasičům tušit, že je čeká mimořádně náročná noc. To ostatně potvrzují i letité zkušenosti: služba na přelomu roku patří k nejnáročnějším; společně s takzvaným pálením čarodějnic.

26.12.2017

Během Vánoc nehořely jen stromečky. Často také kontejnery

Střední Čechy – Požáry v domácnostech, které zapříčinila neuhlídaná ohnivá výzdoba vánočních stromečků, zdaleka nebyla jedinými případy, kdy hasiči ve středních Čechách museli bojovat s ohněm.

25.12.2017

První vánoční požáry přinášely hlavně prskavky

Střední Čechy – Zapálené prskavky a svíčky pokazily v mnohých domácnostech vánoční pohodu hned na Štědrý den – přičemž hlavní město a jeho okolí byly regiony, kde hasiči zažívali největší šrumec z celé republiky. Ve středních Čechách hasili největší požár spojený s oslavami 24. prosince v Kladně. Ohnivý malér v tamější ulici Vojtěcha Lanny měla sedm minut před šestou večer na svědomí prskavka zapálená na vánočním stromečku, připomněla v pondělí Nicole Zaoralová z generálního ředitelství profesionálních hasičů.

19.12.2017

KRIMI: V sázavském domě chytly saze

Benešovsko - Přinášíme vám krimi zprávy z regionu.

AKTUALIZOVÁNO
18.12.2017

Proč hořel dům, zjišťuje hasičský vyšetřovatel

Bělice /FOTOGALERIE/ – Nejspíš nejnevhodnější místo a k tomu i nejméně příhodné počasí a čas si pro své řádění vybral pověstný červený kohout. Požár rodinného domu v osadě Kelce nedaleko Bělice u Neveklova se hlášením oznamovatele dostal „na stůl“ operačního střediska hasičů dvacet minut po půlnoci v neděli 17. prosince. 

17.12.2017

Požár i únik látek zaměstnal o víkendu hasiče

Benešovsko - Hasiči měli tento víkend na Benešovsku opět na pilno. K požárům museli vyjíždět rovnou třikrát. Naštěstí se případy obešly bez zranění.

17.12.2017

Pohřešovanou ženu našli myslivci při honu. Pomáhali hasiči, záchranáři

Střední Čechy – Naléhavá a velmi intenzivní pomoc zajišťovaná svědky i zdravotnickými záchranáři byla v sobotu dopoledne potřebná při honu pořádaném v Nučicích na Praze-západ. Myslivci ovšem nevolali pomoc kvůli maléru, který by snad postihl kohokoli z nich. Severně od obce ve směru k Rudné našli promrzlou a zpola obnaženou ženu, jejíž stal byl velmi vážný.

15.12.2017

Řidič ujížděl. Měl totiž zákaz řízení

Benešov - Strážníkům ujížděl řidič, který měl zákaz řízení. Honička skončila kolizí.

14.12.2017

Čtenář popsal, jak lidé reagují na sirénu a maják

Benešov – Co všechno je na českých silnici možné, ví každý motorista. Jeden takový příběh ze života popsal čtenář Luboš Dvořák.

14.12.2017

Náledí si nevybírá. Dopoledne řidiči opět bourali

Benešovsko /INFOGRAFIKA/ - Lehce zledovatělé vozovky na Benešovsku bránily řidičům v plynulé jízdě ve čtvrtek 14. prosince. V dopoledních hodinách většina z nich jela s opatrností a sníženou rychlostí. Ti, kteří nedávali větší pozor nebo nezvládli namrzlé silnice, nakonec skončili v příkopě. Stejně jako řidič kolem osmé hodiny ranní, který se svým vozidlem zakončil jízdu v pangejtu za Postupicemi směrem na Benešov. 

AKTUALIZOVÁNO
13.12.2017

Pozor, hrozí kolony! Středa 13. prosince je ve znamení dopravních nehod

Olbramovice /FOTOGALERIE/ - Čtyři osobní vozidla se srazila ve středu 13. prosince před devátou hodinou ranní v Olbramovicích.

12.12.2017

KRIMI MIX: Ženě pomohli do sanity hasiči

Benešovsko - Přečtěte si krimi zprávy z regionu.

11.12.2017

Hasiči cvičili zásah kvůli úniku čpavku

Vlašim - Prověřovací cvičení jednotek požární ochrany se konalo na zimním stadionu ve Vlašimi. Úkolem požárníků bylo zjistit případná úskalí při zásahu kvůli úniku čpavku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>