VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZDENĚK KELLNER

Zdeněk Kellner / Benešovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

KRÁTCE: Nebezpečné situace v ulici Červené Vršky vyřeší značky

Benešov - Každý motorista, který opakovaně projíždí po silnici druhé třídy číslo 112 vedoucí ulicí Červené Vršky sice ví, že tato městská třída je poměrně široká, ale také, že její průjezd nemusí být pokaždé úplně hladký. Důvodem takového konstatování je odstavování osobních i nákladních aut na kraji vozovky. A platí to jak ve směru ven z města, k silnici E55, tak zejména opačným směrem.

Mikuláš řidičům alkohol tentokrát nenaléval

Benešovsko - Dvanáct pokut v hodnotě 6100 korun uložili policisté účastníkům silničního provozu poté, co zjistili nějaké porušení silničních pravidel. Dopravně bezpečnostní akce se přitom v souvislosti s mikulášskými akcemi zaměřila zejména na řidiče motorových vozidel a to, zda neusedli za volant pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek.

Na silnici u Miličína policisté kontrolovali nákladní auta i autobusy

Miličín /FOTO/ - Mobilní váhy a veškerou potřebnou techniku měli na odstavné ploše u mezinárodní silnice E55 u Miličína k dispozici policisté. Tentokrát se jejich dopravně bezpečnostní akce zaměřila na nákladní auta a autobusy. 

I na Benešovsku si lidé zazpívají koledy a po nich utuží dobré sousedské vztahy

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Také na Benešovsku se daly dohromady sbory neprofesionálních zpěváků, aby se jejich členové společně naladili na přicházející Vánoce. Učiní tak stejně, jako stovky a tisíce lidí z celé České republiky, v jeden den a jeden okamžik - ve středu 12. prosince v 18 hodin.

KRÁTCE: V Litichovicích by měli mít starostu od konce ledna

Benešov - Od konce prvního měsíce příštího roku by také Litichovice, obec u Divišova, měla mít starostu a sbor svých zastupitelů. Vyplývá to z rozhodnutí Městského úřadu v Benešově, který jako příslušný registrační úřad ve smyslu zákona o volbách do zastupitelstev obcí projednal kandidátní listinu volební strany SNK pro Litichovice pro volby do zastupitelstva obce.

Budování koridoru z Votic do Sudoměřic se rozjíždí

Voticko - Už „pouze“ úsek železniční trati, vymezený stanicemi Votice a Sudoměřice u Tábora, a bude hotovo. Tak jednoduché to samozřejmě se stavbou IV. železničního koridoru ze severu Česka na jeho jih, ale není. Hotové bude jen zdvoukolejnění trati ležící na území Benešovska. To dosud končí právě ve Voticích. A s tím je také spojeno omezení využití možností železnice.

OBRAZEM: Na týneckém hradě naděloval Mikuláš

Týnec nad Sázavou - Pod věž středověkého týneckého hradu dorazil ve středu 5. prosince Mikuláš doprovázený čerty a anděly. Podvečer s rozdáváním dárků dětem připravili pořadatelé z týneckého muzea. Kromě předávání dárků se v prostoru pod muzeem konala také dětská diskotéka a zájemci si mohli opéct i buřty.

Ukvapená rozhodnutí od nového vedení Benešova očekávat nelze

Benešov /FOTOGALERIE/ - Když po lednovém převratu v roce 2016 opoziční ČSSD, ANO a KSČM s podporou tehdy koaliční TOP 09, končilo na radnici vedení v čele se starostou Jaroslavem Hlavničkou a místostarosty Zdeňkem Zahradníčkem (oba VPM) a Romanem Tichovským (ODS), stačilo, aby si vzalo své osobní věci, odevzdalo klíče a podepsalo předávací protokoly.

KRÁTCE: Ze sedmi žadatelů o pomoc ministerstva uspěli čtyři

Benešov - Čtyři žadatelé z celkem sedmi obdrželo letos finanční příspěvek na zachování a obnovu kulturní památky stojící na území obce s rozšířenou působností (ORP) Benešov. Rozhodli o tom úředníci ministerstva kultury, které pro uvedenou ORP uvolnilo 1,001 milionu korun. K získání podpory museli žadatelé přidat ze svého nejméně pětinu nákladů.

Provozovatelé benešovského ekovláčku hodnotí sezonu jako úspěšnou

Benešov /FOTOGALERIE/ - Už sedm sezon je atrakcí Benešova takzvaný ekovláček. Červená souprava lokomotivy se spalovacím motorem poháněným plynem a dvou vagonů, pendluje od dubna do října mezi centrem Benešova a Konopištěm. Letos najezdila přes 12,5 tisíce kilometrů.

Kriminalisté dopadli lupiče, který v Benešově přepadl mladou ženu

Benešovsko - Po zhruba měsíčním pátrání dopadli benešovští kriminalisté třicetiletého lupiče. Ten si ke svému činu vyhlédl spojnici mezi Tyršovou a Jiráskovou ulicí, která kdysi ani neměla jméno, ale nyní se jí říká, vzhledem k blízkosti historického objektu piaristické koleje - Piaristická.

S Lubomírem Kostelkou se veřejnost rozloučí v sobotu 8. prosince

Kamberk - Poslední rozloučení s hercem Lubomírem Kostelkou, který zemřel ve středu 28. listopadu na selhání srdce v pražské motolské nemocnici, se uskuteční v sobotu 8. prosince ve 14 hodin v kostele sv. Martina v Kamberku. Právě v této obci kousek od Vlašimi známý herec nabíral energii a v posledních létech také trvale žil.

KRÁTCE: Rychlošití naučí při kurzu členky spolku Pod lipou

Pyšely - Jak ušít sukni, kalhoty, nebo z obnošeného oblečení dětskou čepici, šaty či třeba takové pouzdro na tužky poradí ve čtvrtek 6. prosince od 16 hodin zkušené švadlenky při kurzu rychlošití. Akce probíhá v rámci aktivit pyšelského spolku Pod Lipou v sále radnice, proto i v rámci kurzu účastnice ušijí něco pro dobrou věc.

Nové rentgeny v benešovské nemocnici jsou k pacientům šetrnější

Benešov /FOTOGALERIE/ - V Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov v úterý 4. prosince slavnostně otevřeli zrekonstruované oddělení RTG - skiagrafie. Nové rentgeny jsou kvalitnější a urychlí provoz na tomto velmi vytíženém oddělení. Navíc jsou všechny vybavené přímou digitalizací obrazu a pracují s mnohem nižší dávkou záření.

Nová škola začne dětem z Katušky sloužit až od druhého pololetí

Benešov - Na začátku školního roku 2018/2019, na konci letošního prvního školního měsíce a do třetice v pondělí 3. prosince. Právě to jsou termíny, které v průběhu zahájení a stavby nové Základní školy a Praktické školy Benešov v Hodějovského ulici, oznamovala benešovská radnice jako data začátku užívání školy dětmi.

KRÁTCE: Svatbu v roce 2019 si mohou snoubenci dojednat na úřadě už nyní

Benešov - Snoubenci, kteří hodlají vstoupit do svazku manželského na území města Benešova v příštím roce 2019, mohou o svatební obřad požádat oddělení osobních dokladů a matrik městského úřadu. Rezervace termínů sňatečných obřadů začala rozhodnutím radních v pondělí 3. prosince.

Rozsvítili strom a utíkali se schovat do hasičárny

Pecerady /FOTOGALERIE/ - Hustý, studený déšť namísto sněhových vloček doprovázel v neděli 2. prosince slavnosti spojené s rozsvěcením vánočních stromů. V jedné z místní částí Týnce nad Sázavou, to měl organizátor akce, Osadní výbor Pecerady, vymyšlené i pro případ, že by „padaly trakaře.“

OBRAZEM: V Benešově rozsvítili vánoční strom

Benešov - Rozsvěcení vánočního stromu s kulturním programem se odehrálo v centru Benešova na Masarykově náměstí v neděli 2. prosince podvečer. Kromě vystoupení dětí ze Základní umělecké školy Josefa Suka a týnecké kapely Czech It zněly také žesťové fanfáry. Členové nového vedení města pak spoluobčanům popřáli šťastné Vánoce.

S opravou lávky u továrny Jawa na Brodcích se letos určitě nezačne

Týnec nad Sázavou - Jako jeden ze stěžejních okamžiků životnost betonové lávky přes řeku Sázavou v týnecké části Brodce lze označit polovinu prvního měsíce příštího roku. V tu dobu sice nezačne dlouho odkládaná celková rekonstrukce spojnice Týnce a Brodců, ale město by mělo získat dokument, díky němuž bude moci konstrukci začít opravovat.

Na náměstích rozsvítí vánoční stromy, ve Voticích se tak už stalo

Benešovsko - Nejen výzdoba ulic, ale také sváteční, přechodné dominanty center měst na Benešovsku, vánoční stromy, se rozsvítí až na jednu výjimku, během tohoto víkendu. Onou výjimkou je město Votice. Tam strom při malé slavnosti rozsvítili už v pátek 30. listopadu.

V Benešově postavili Ježíškovu kancelář, vzkazy začne přijímat o adventu

Benešov /FOTOGALERIE/ - Nejen děti z Benešova a okolí mohou pro spojení s Ježíškem navštívit jeho kancelář. Vyrostla v pátek 30. listopadu na Masarykově náměstí. V provozu však bude až v neděli 2. prosince od 16 hodin, kdy začíná program při rozsvěcení vánočního stromu.

KRÁTCE: První mrazy přinesly i první havárii vodovodního řadu

Benešov - V souvislosti s prvními nočními mrazy došlo v benešovském lokalitě Na Tržišti v místech pod benešovskou nemocnicí ve čtvrtek 29. listopadu k havárii vodovodního řadu. Pitná voda se pak valila Hálkovou ulicí až na hlavní silnici v ulici Červené Vršky.

Rekonstrukce internu benešovské nemocnice neuzavře

Benešov – Rekonstrukce rozvodů vody a kanalizace, elektroinstalace, ústředního vytápění, medicinálních plynů i počítačové sítě čeká internu benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie. 

Policisté si posvítili na reflexní prvky chodců a cyklistů

Benešovsko – Do silničního provozu patří vedle motoristů také cyklisté a chodci. A právě na ně se zaměřila dopravně bezpečnostní akce policistů z Benešovska. 

KRÁTCE: Prodlouží uzavírku silnice ve Všeticích

Všetice - Prodloužení uzavírky silnice druhé třídy číslo 105 až do 14. prosince potvrdil svým rozhodnutím Silniční správní úřad Benešov. Silnice je mimo provoz kvůli opravě mostu ve Všeticích. Na uzavírku navazují také další opravy úseků zmiňované silnice číslo 105 a také objízdné trasy. Ty vedou po silnicích třetích tříd číslo 1027 a 10510 kolem Tuchyně.

K legalizaci marihuany se osobnosti z Benešovska staví spíš opatrně

Benešovsko /FOTOGALERIE, ANKETA/ - Hulit, či nehulit? To je to, oč tu běží! Trochu modifikovaný Shakespeare naznačuje, že i v Česku se stále častěji vedou debaty o legalizaci marihuany. V Kanadě, která může být v řadě směrů pro Česko vzorem, jsou v této záležitosti dál. Užívání marihuany pro takzvané rekreační účely, tam povolili 17. října.

KRÁTCE: Obec s rozšířenou působností má nové složení krizového štábu

Benešov - Zatímco ve Vlašimi a Voticích došlo při říjnových komunálních volbách a tím i obsazení důležitých postů na radnicích ke změnám takříkajíc kosmetickým, v Benešově je vedení města kompletně nové. A s ním se mění také složení Krizového štábu obce s rozšířenou působností (ORP) Benešov.

Žadatelé mají další tři možnosti, jak si říct o peníze

Posázaví - Přes 31 milionů korun dotací rozdělí Místní akční skupina Posázaví mezi zájemce o podporu Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Posázaví k dotacím vyhlásilo tři nové výzvy.

KRÁTCE: Prosečnickým chodcům pomůže na druhou stranu silnice zebra

Prosečnice - Zvýšit bezpečnost pěších při zdolávání poměrně rušné silnice druhé třídy číslo 106, pomůže obyvatelům osady Prosečnice, místní části obce Krhanice, nový přechod pro chodce. V souvislosti s jeho výstavbou, ale na uvedené silnici, vedoucí z od Týnce nad Sázavou a Krhanic do Kamenného Přívozu a Jílového u Prahy dojde k přechodnému dopravnímu opatření.

Stavba obchvatu Olbramovic se zdrží o další rok

Olbramovice - Nejméně o další rok se obyvatelé Olbramocic budou dusit výfukovými plyny a prachem od aut projíždějících centrem jejich obce. Posouvá se totiž termín zahájení stavby obchvatu obce.

Benešovské centrum zdobí vánoční jedle ojíněná

Benešov /FOTOGALERIE/ - Vánoční strom, kterým je pro letošek jedle ojíněná, zdobí od úterý 27. listopadu benešovské Masarykovo náměstí. Pravidelně rostlý jehličnan rostl od roku 1994 v zahradě domu poblíž fotbalového stadionu.

Benešovská radnice začala hledat zhotovitele stavby dopravního terminálu

Benešov /VIZUALIZACE/ - I když je zřejmé, že se v Benešově dostane hromadné cestování na vyšší úroveň, už méně je jasné, kdy se to bude. A hlavně, kolik peněz na stavění, kromě už jistých, v květnu potvrzených 100 milionů dotačních korun, bude investor, město Benešov, mít.

KRÁTCE: Na zasněžený Monínec dorazí světoví snowboardisté

Monínec - Světoví i domácí snowboardisté už v sobotu 1. prosince na Monínci ukáží, jak umí sjíždět trať plnou překážek. Areál pod 723 metrů vysokou Javorovou skálou je na sezonu připravený od poloviny listopadu. Tehdy sjezdovky pokryl sníh vyrobený zasněžovací technologii Snowfactory.

Sázavská farnost sv. Prokopa obnovuje svůj majetek v areálu kláštera

Sázava /FOTOGALERIE/ - Kompletní rekonstrukci své části majetku umístěné v areálu sázavského kláštera, spustila Římskokatolická farnost sv. Prokopa Sázava - Černé Budy za pomoci dotací Integrovaného regionálního operačního programu. Ten je jedním z operačních programů České republiky realizovaných v období 2014 - 2020.

KRÁTCE: Kampaň vyzývá k rozlučce života na jedno použití

Benešovsko - Je na čase rozloučit se s dobou plastovou „životem na jedno použití.“ To je vzkaz, který prostřednictvím kampaně #dostbyloplastu, předává obyvatelům Ministerstvo životního prostředí. To chce s restauracemi a občerstveními v nákupních centrech, kavárnami nebo fast foody uzavřít dobrovolné dohody a docílit toho, aby zákazníci měli možnost se plastového nádobí vzdát.

KRÁTCE: Benešovští radní se loučili přiznáním odměn šéfům organizací

Benešov - Návrhy na odměny vedoucím pracovníkům příspěvkových organizací města za květen až říjen letošního roku, schválili benešovští radní při své závěrečné schůzi 16. listopadu. Jak vysoké odměny funkcionáři dostali, zápis neuvádí. Jmenuje ale jejich příjemce.

Potvrzeno, starostou Benešova je po třech letech znovu Jaroslav Hlavnička

Benešov /FOTOGALERIE/ - Starostou Benešova se podle očekávání stal pětašedesátiletý stavební inženýr Jaroslav Hlavnička, člen Volby pro Benešov. Potvrdilo to ve čtvrtek 22. listopadu podvečer hlasování nového, jen třiadvacetičlenného zastupitelstva města.

Nový přístroj rozšiřuje možnosti rehabilitace v benešovské nemocnici

Benešov /FOTOGALERIE/ - I když je nad slunce jasné, že se léčebný či rehabilitační pokrok nezastaví, už vůbec není jisté, že dojde i do benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie. Hodně mladé lůžkové oddělení nemocniční rehabilitace, ale „má to štěstí“, že se tu vývoj přístrojovým vybavením nezastavil instalací lůžek.

Křížení Tyršovy a Husovy ulice zprovozní po adventu

Benešov /FOTOGALERIE/ - Kvůli rekonstrukci benešovské Tyršovy ulice je v současné době zcela uzavřena křižovatka s ulicí Husovou. To by se podle několikrát upravovaných plánů města mělo změnit po první adventní neděli. Křižovatka by měla začíst motoristům znovu sloužit v pondělí 3. prosince.

Cestu ve vnitrobloku Tyršovy ulice otevřou znovu až v létě

Benešov /FOTOGALERIE/ - Kladnou odpověď dostal na svou žádost o prodloužení uzavírky místní komunikace ve vnitrobloku Tyršovy ulice, zhotovitel stavby tamního dalšího polyfunkčního domu, společnost Sládek Group.

I když v prosinci přibydou vlakové spoje, o vylepšeních se jedná dál

Voticko - Žádné pendolino, ale nové moderní vlaky a díky nim také rychlejší a navíc i častější spojení. To je výsledek zatím stále nedokončené integrace v dopravě. Začleňování i venkovských oblastí do celého složitého systému dopravy kolem českého hlavního města, přináší výhody jeho obyvatelům už nyní.

KRÁTCE: Na nový kruhák u Mariánovic už položí obalovanou směs

Benešov - Kvůli pokládce obalované směsi na vozovku nového kruhového objezdu, oficiálně se jedná o výstavbu okružní křižovatky Mariánovice západ, bude silnice od benešovského Černého lesa do Křižíkovy ulice, zcela uzavřena. Přechodná úprava provozu se dotkne i dalších ulic ležících na objízdné trase.

OBRAZEM: Na D1 havarovaly dva kamiony, z jednoho unikla kyselina

Benešovsko - Při kolizi dvou kamionů na 26,5 kilometru dálnice D1 u Hvězdonic ve směru na Brno, při níž se ve středu 21. listopadu dopoledne nikdo nezranil, unikly na vozovku převážené chemikálie. "Havárii likvidovali hasiči a místo kvůli tomu policisté zcela uzavřeli," informovala benešovská policejní mluvčí Eva Stulíková.

Krajskou jedničkou v zaměstnávání postižených, je benešovská nemocnice

Benešov - Obhajoba vítězství v anketě Stejná šance, pořádané už poosmé obecně prospěšnou společností Rytmus střední Čechy, se povedla benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie. Ta je tak nejlepším zaměstnavatelem zdravotně postižených lidí ve Středočeském kraji.

OBRAZEM: Z benešovských Táborských kasáren už zmizel první objekt

Benešov - Už jen na fotkách zůstal stát objekt, který v rámci Táborských kasáren sloužil jako vězení a sídlo vojenské policie. V pondělí 19. listopadu zbýval demoliční firmě strhnout jen štít do Táborské ulice a den na to už těžké nákladní auto odváželo stavební suť.

KRÁTCE: Činnost Václava Šmeráka ocenil Středočeský kraj

Krňany - Cenu hejtmanky Středočeského kraje za Kulturu získal Václav Šmerák, předseda zapsaného spolku Mezi řekami. Václav Šmerák je velký patriot a také autor a spoluautor několika knižních publikací o středočeském regionu a především kraje mezi řekami Sázavou a Vltavou.

Město Týnec nad Sázavou řídí staronové vedení

Týnec nad Sázavou - Více než pětitisícové sídlo má staronové vedení. Potvrdili ho při ustavující schůzi noví zastupitelé. Starostou se, už pro třetí volební období, stal Martin Kadrnožka. Místostarostou je opět Bedřich Pešan, dalšími radními pak znovu František Kašpárek, Pavel Korec a Petr Znamenáček.

Na Benešovsku přibývá případů domácího násilí

Benešovsko - V kraji mezi řekami Sázavou a Vltavou přibývá případů domácího násilí. „Obecně dochází k tomuto jevu v celé republice,“ vysvětlila Magda Zacharieva, vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Benešov.

KRÁTCE: Kvůli stavbě výjezdu z areálu upraví provoz na hlavní silnici

Benešov - Na přechodnou úpravu provozu na silnici druhé třídy číslo 110, která prochází kolem benešovské továrny Pinko a areálu čistírny odpadních vod, si budou muset dát řidiči pozor od čtvrtka 22. listopadu do čtvrtka 6. prosince. Během té doby tam budou přenosné dopravní značky označovat pracovní místo stavby dočasného sjezdu z areálu společnosti Pinko.

Část plánovaných prací v KD Karlov je hotová, další ve fázi příprav

Benešov - Celých 32 milionů korun mělo v letošním roce posunout technickou kvalitu Kulturního domu Karlov na vyšší úroveň. Částku pro největší kulturní zařízení na Benešovsku, garantoval rozpočet města Benešova.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT