VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZDENĚK KELLNER

Zdeněk Kellner / Benešovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nový profil zlepšuje kvalitu vzdělávání v mateřských a základních školách

Benešovsko - Všem, kterým není lhostejná úroveň vzdělávání v regionu, slouží nově facebookový profil MAPujeme vzdělávání Posázaví. Právě ten je místem pro výměnu zkušeností i sdílení příkladů dobré praxe. Vznikl jako doprovodná aktivita projektu MAP II. Místní akční plán vzdělávání má na starosti ve správním obvodu obce s rozšířenou působností Benešov obecně prospěšná společnost Posázaví.

KRÁTCE: relaxace ve Voticích, příměstský tábor či Alenka na Konopišti

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Při cestě do Konopiště má pomoci chodcům a cyklistům lávka

Benešov – Už příští rok by se podle informací Ředitelství silnic a dálnic mohla začít přestavovat hodně nebezpečná křižovatka na jihu Benešova, kterou motoristé znají jako tu U Topolu. Pro Benešovský deník to uvedla mluvčí ŘSD Nina Ledvinová. „Vzniknout by tam měla spirálová okružní křižovatka,“ potvrdila mluvčí.

Na týnecké křižovatce se práší jen od kol aut

Týnec nad Sázavou - Skoro to vypadá, že se na stavbě první kruhové křižovatky ve městě nad řekou Sázavou nic neděje. Opak je pravdou. Děje, i když pro permanentní pozorovatele, je „cvrkot“ na stavbě ve skutečnosti „cvrkotem“ hlemýždím.

Ve Voticích postaví první biokoupaliště na Benešovsku

Votice – Na plavání vhodné i pro alergiky v koupališti bez přidané chemie, přesto s upravovanou, hygienickými normami vyhovující vodou, se už nyní mohou těšit obyvatelé Votic. Právě tam, v hojně využívané relaxační oblasti kolem rybníku Pilař, začne co nevidět stavba nového biokoupaliště. Bude to vůbec první takové zařízení na Benešovsku. Koupaliště bylo nejvýznamnějším projektem současného vedení města, s nímž šlo do předešlých komunálních voleb. Samotná stavba má přijít město na 30 milionů a Votice je zaplatí z úspor vytvořených v předešlých čtyřech letech.

V nové „Katušce“ se školáci začnou učit nejdříve na konci září

Benešov – Problém, který řešila radnice už loni na podzim v nově postavené Mateřské škole Úsměv na sídlišti Spořilov II, se opakuje i při stavbě dalšího školského zařízení ve městě. V Hodějovského ulici finišuje stavba nové Základní školy a Praktické školy Benešov, ale dílo neběží tak, jak radnice plánovala.

Nová silnice v Konopišti je zatím bez zebry

Benešov – Ani několik týdnů po odfrézování staré a položení nové obalované směsi na silnici z Benešova na Neveklov a Netvořice, nestihli cestáři do prostoru konopišťského velkého parkoviště namalovat na silnici zebru.

O méně křesel se v Benešově popasuje více volebních subjektů

Benešovsko – O posty v obecních zastupitelstvech budou při podzimních komunálních volbách znovu usilovat nejen současní lídři měst. Těch je v okrese Benešov celkem devět – Benešov, Vlašim, Votice, Týnec nad Sázavou, Bystřice, Sázava, Pyšely, Neveklov a Trhový Štěpánov. Komunální volby se uskuteční v pátek 5. a sobotu 6. října. Ve stejném termínu ale budou voliči na Benešovsku vhazovat lístky do uren také svému kandidátovi do Senátu Parlamentu České republiky. Od posledních senátních voleb totiž už uplynulo šest let.

Dopravu v Benešově brzdí propadlá vozovka

Benešov – Kvůli úniku vody z kanalizace se propadla vozovka v místě přechodu pro chodce v Nové pražské ulici. Ta se kvůli opravě, jíž předcházely výkopové práce, stala od středečního rána neprůjezdnou.

Radnice chce nové náměstí, k realizaci má stejně daleko, jako před měsícem

Benešov – Dva názory na vzhled a využití prostoru někdejší tržnice ve Vnoučkově ulici, mají kolemjdoucí, kteří přijdou do lokality lidově zvané Na Blátě. Chodci, a nemusí to být jen ti s bydlištěm v Benešově, jsou spíše kritičtí.

Myjí se jako lidé v Africe, v mističce s dešťovou vodou

Týnec nad Sázavou – Přesto, že centrem Týnce protéká řeka, mnoho obyvatel městských částí Pecerady, Zbořený Kostelec, Podělusy nebo Krusičany, odkázaných na své vlastní studny, nemá pitnou vodu.

Ve votickém klášteře ukáží praktiky bolševiků při kolektivizaci

Votice – Na dvě novinky se mohou těšit nejen votičtí patrioti, ale také ti, které přímo či nepřímo zasáhla totalitní komunistická mašinérie.

Ulici po starostovi Benešova Mojmíru Chromém teprve pojmenují

Benešov – Připomínka prvního polistopadového starosty města, Mojmíra Chromého, který skonal 3. ledna 2004 ve věku 64 let, je v Benešově vlastně jen jedna jediná. Je jím plaketa se skromným nápisem umístěná na fasádě jeho domu na Husově náměstí. A tak to zůstane nejméně do konce září, i když zastupitelstvo města už pojmenování ulice po Mojmíru Chromém, projednávalo.

OBRAZEM: V Mrači si připomněli středověk

Mrač - Rekonstrukce bitvy připravené k příležitosti oslavy 700. výročí první písemné zmínky o mračské tvrzi, byla v sobotu 28. července hlavním bodem programu celodenní akce.

OBRAZEM: Pilníkovo pozdní odpoledne doprovodil i Martin Šonka

Čerčany - Na pódiu Daniel Landa, Divokej Bill, ve vzduchu pak kolínští Flyingboys, motokrosoví freestyleisté a o něco výš i vicemistr světa série Red Bull Air Race, akrobatický pilot Martin Šonka. To byli hlavní protagonisté další, v pořadí už třinácté show reprezentanta ve freestylu Petra Piláta pod názvem Pilníkovo pozdní odpoledne.

OBRAZEM: Hasiči soutěžili v Malovicích pošesté

Malovice - Páté kolo sedmého ročníku Benešovské hasičské ligy se v sobotu 28. července uskutečnilo na trávníku v Malovicích u Miličína. Do této obce tak dobrovolní hasiči zavítali už pošesté.

Část města je odříznutá od světa, řidiči to řeší po svém

Týnec nad Sázavou – Doslova jako na konci světa se už týden, a ještě nejméně dalších sedm dnů, mohou cítit obyvatelé místní části města Týnce nad Sázavou, Zbořeného Kostelce. Právě tam totiž vede jen jediná silnice. A ta je nyní, v jiné městské části, Brodcích, uzavřena. 

Cisterny při žních u polí už nestojí, na Benešovsku ale častěji nehoří

Benešovsko – Už tři velké požáry související s letními pracemi na polích likvidovali v současném, extrémně suchém létě hasiči na Benešovsku. Hmotné škody odhadují majitelé a uživatelé pozemků a porostů na statisíce. Samotné zásahy hasičů pak přišly daňové poplatníky na další statisíce.

Řidiče při parkování v Konopišti obslouží automat

Benešov – Po slavnostním otevření bude pátek 27. července prvním dnem, kdy na velkém parkovišti u zámku Konopiště přivítá motoristy nový, bezobslužný, parkovací systém.

Zeleň na náměstí vypije denně téměř dva a půl kubíku vody

Benešov – Udržet zeleň ve městě, zejména tu na nejexponovanějším místě, Masarykově náměstí, ve skvělém stavu, je celoročně úkolem lidí z Technických služeb Benešov. Jejich pomoc rostlinám je nyní, v době dlouhodobých veder a absence deště, zaměřena především na zalévání.

Vedoucí benešovské sociálky odchází z úřadu

Benešov – Práci v sociální oblasti v rámci komunitního plánování sociálních služeb pro obec s rozšířenou působností Benešov bude jako své nové zaměstnání vykonávat dlouholetá vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Benešov Iveta Turková.

Za přidanou hodnotu chalupy si lidé klidně připlatí

Benešovsko – I když úroky a s nimi i výhodnost úvěrů a hypoték v čase kolísají, zájem lidí o koupi druhé, rodinné, rekreační nemovitosti, se na Benešovsku drží na stejné úrovni už řadu let. A nic na tom nemění ani skutečnost, že se mění, většinou jen směrem vzhůru, cena samotných nabízených objektů.

Na Konopišti rozšiřují výběh pro medvědy

Benešov – Až deset medvědů choval kdysi majitel Konopiště František Ferdinand d´Este v malém výběhu pod věží Václavkou. Dnes na Konopišti žije pouze jediný huňáč, Jirka. A i když v současných vedrech přes den nevychází a chladí se ve svém kotci, pořád tu je a bude se mít ještě lépe.

Nad křižovatkou v Týnci visí hodně velký otazník

Týnec nad Sázavou – Stalo se to, co si nepřál nikdo. Práce na stavbě první kruhové křižovatky ve městě evidentně neběží podle plánu. Každý den se o tom přesvědčují obyvatelé města. Motoristé i chodci. Investor, Středočeský kraj, ale ještě před několika dny tvrdil, že je vše v pořádku. Odpovědi zaslané na kraj v pondělí ale do redakce včera nedorazily včas. Tisková mluvčí Nicol Lenertová Na dotaz deníku uvedla: „Otázky musí zodpovědět odpovědní pracovníci, a protože ti mají také jiné povinnosti, zašlu vám odpovědi, jakmile je budu mít.“ Odpovědi se ale Deníku dostaly z jiné strany – přímo od lidí z Týnce.  

Chystané změny centra Benešova už přinesly chválu i kritiku

Benešov – Přes jedenadvacet tisíc hodin strávili podle benešovské radnice architekti při kreslení svých nápadů do veřejné soutěže na novou podobu dvou centrálních náměstí.

OBRAZEM: Do Kladrub na Keep Respect dorazilo přes 1200 motorek

Kladruby – Už pojedenácté se v sobotu 21. července na fotbalové hřiště v areálu Rehabilitačního ústavu Kladruby sjelo přes 1200 motorek a s nimi určitě více než dvojnásobek příznivců těchto strojů. Všichni dorazili kvůli jedinému – podpoře motorkářů po nehodě. V celé republice ji znají jako Keep Respect.

Nabídku základních škol soukromá letos nerozšíří

Benešov – V novém školním roce 2018 – 2019 se děti v Benešově budou vzdělávat jen ve čtyřech základních školách. Přitom ještě na jaře Benešovský deník informoval, že od letošního podzimu přibude v centru města další ZŠ. Soukromá. Zvonková.

Náklaďák nabouraný do domu byl pro rodinu šok

Benešov - Ladislav Hendrych a jeho žena, žijí v domku na okraji města. Kvůli nedalekému podjezdu silnice E55 už viděli spoustu nehod. Past, která nepustí auta vyšší než 3,6 metru, sklapla už mnohokrát. Nikdy si však nehoda nevyžádala život člověka. Až v pondělí, 2. července.

SK Benešov dostal milion na mládež, nejistota A týmu trvá dál

Benešov – Jak to bude dál s benešovským fotbalem? Tuhle jednoduše znějící otázku, nedokáže zodpovědět nikdo. A nic na tom nezměnil ani fakt, že při posledním předprázdninovém jednání zastupitelstva Benešova, komunální politici poslali fotbalistům ze Sportovního klubu Benešov, rovný milion korun.

Práce na rekonstrukci jezu v Podělusech pokračují

Podělusy - Ani transparent na plotě domu poblíž stavby jezu mezi Podělusy a Chrástem nad Sázavou, na němž autor hlásá: „nechceme devastaci krajiny, nechceme betonové břehy,“ nezastavil plány investora, Povodí Vltavy. Stání podnik pokračuje v rekonstrukci jezu, podle plánu.

Nový dres českých hokejistů nenadchnul, snižuje prý význam reprezentace

Benešov – Rozpačitě, ale spíš s despektem hovoří osobnosti z Benešovska o nové podobě dresu české hokejové reprezentace. Z jeho čelní strany zmizel velký státní znak a soupeře má nyní zastrašit stylizovaná lví hlava s korunkou a nápisem Czech republic. Obdobnou symboliku mají například také Kanaďané. Ani oni nepoužívají na reprezentačním dresu státní znak, ale snad každoročně obměňovaný symbol javorového listu.

Proč zahynul řidič, může napovědět soudní pitva

Benešov – O tom, zda pracovní výkon řidiče (1972) nákladního auta, který v pondělí 2. července zahynul při dopravní nehodě na okraji Benešova, ovlivnily například zdravotní komplikace, by vyšetřovatelům případu měli více napovědět lékaři.

Revitalizace Tyršovy ulice bude stát víc, než město počítalo

Benešov – Další posun termínů dokončení revitalizace Tyršovy ulice oznámil investor, město Benešov. Kromě toho se ale také zvýší částka, kterou za to zaplatí.

V Benešově vjelo nákladní auto do domu, řidič zahynul

Benešov – Řidič nákladního auta zahynul v pondělí 2. července po druhé odpolední hodině na výpadovce z Benešova směrem na Týnec nad Sázavou. Jeho vozidlo vjelo ze zatím neupřesněných příčin až do rodinného domu stojícího pod náspem silnice E55.

Benešov chce prodat pozemky, prý je nepotřebuje

Benešov – Celkem devět pozemků hodlá prodat město Benešov. Stát by na nich měly rodinné domy. O zveřejnění tohoto záměru prodeje půdy, rozhodla městská rada.

Při poříčské neckiádě se už posedmé bavili účastníci i diváci

Poříčí nad Sázavou – Na vlastní nebezpečí. Právě s tím zvali pořadatelé další, v pořadí už sedmé poříčské neckiády, její případné účastníky na zábavu plnou recese a odvahy. A že se jich v neděli 1. července na hladině Sázavy i přímo ve vodě objevilo znovu dost a bylo se nač dívat, dosvědčovaly také davy diváků na levém říčním břehu.

U Benešova se má přes silnici E55 stavět lávka pro pěší

Benešov – I když se stále častěji a konkrétněji, hovoří o bezbariérovém propojení Benešova se zámeckým parkem na Konopišti, do popředí se teď možná dostane jiné spojení dvou míst rozdělených silnici I/3.

KRÁTCE: Radní vybrali firmu pro rekonstrukci kanalizace

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Vysvědčení mají doma, vyrážejí na prázdniny

Benešovsko – Tisíce školáků převzaly v pátek 29. června od svých kantorů pomyslnou výplatní pásku – vysvědčení. Nejinak tomu bylo také na Benešovsku a ve školách přímo v Benešově. Jak dokládá fotogalerie u tohoto článku pořízená v ZŠ Jiráskova, rituál předávání a přebírání vysvědčení, se prakticky nemění.

Někdejší místostarostka zmizela z výplatnice města Benešova

Benešov – Zcela mimo struktury města Benešova se dost překvapivě ocitla před nedávnem někdejší místostarostka Nataša Bruková. Její příběh není rozhodně tuctový. Politička, členka ČSSD a někdejší tajemnice okresní organizace Prahy-západ, se do benešovského zastupitelstva dostala teprve půl roku po volbách. Tehdy, v březnu 2015, odstoupil zastupitel Milan Hoke.

Prckové obdivovali vybavení HZS Benešov

Benešov – Dvě třídy, celkem čtyřiačtyřicet malých dětí z týnecké mateřské školy v Komenského ulici, si na základně Hasičského záchranného sboru Benešov prohlíželo vybavení profesionálních hasičů.

Unikátem mezi historickými sídly je Sázava

Benešovsko – Také na Benešovsku se najdou sídla, která mají hodně dlouhou historii. Benešovsko však nepatří k lokalitám, o nichž se dá hovořit jako o těch, které „postihlo“ masivní osidlování.

Rehabilitační ústav si drží vysoký standard kvalitní péče o pacienty

Kladruby - Rehabilitační ústav Kladruby je pojmem už 71 let. První pacienti, vojáci wehrmachtu, se tam ale ze zranění zotavovali už v roce 1940. Vrcholem tehdejšího zotavování byl tvrdý sportovní a pracovní výcvik. Nad kvalitou současné péče RÚ bdí náměstkyně ředitele pro kvalitu a ošetřovatelskou péči, Eva Talpová.

Voňavé kráse sucho tolik nevadí

Benešov – Nedostatek přirozené závlahy trápí pěstitele po celém Česku. Se suchem se musí vyrovnat také v ovocné školce Školního statku Benešov. Mezi různými druhy ovocných či okrasných stromů a keřů, tam pěstují na půlhektarové výměře také růže.

Po dvou letech končí v Benešově už druhá střední škola

Benešov – Během dvou posledních let končí v Benešově už druhá střední škola. Po Střední škole ekonomiky, obchodu a služeb Svazu českých a moravských spotřebních družstev Benešov v Husově ulici, která vychovávala celých 88 let učně v řadě oborů, do stejného, neblahého cíle dospěla také Střední škola cestovního ruchu v Táborské ulici. Její osud, který začal v roce 1994, se naplní 31. srpna 2018.

I Benešovsko nabízí dostatek míst pro letní odpočinek

Benešovsko – I když se na Benešovsku nachází řada turisty vyhledávaných lokalit a to zejména pro letní rekreaci, platí i v kraji pod Blaníkem rčení, že doma není nikdo prorokem. Jinými slovy to znamená, že obyvatelé samotného Podblanicka dávají často přednost odpočinku mimo svůj region.

Mladí včelaři z Benešovska se setkali v Bělici

Bělice – V pořadí již čtvrté setkání mladých včelařů z okresu Benešov se uskutečnilo v sobotu 23. června v Bělici u Neveklova. Zkušený včelař Přemek Petrák své nástupce přivítal v klubovně tamních včelaříků. Každý si mohl přijít na své a vyzkoušet kousek ze včelařského řemesla.

Také benešovské děti už mohou trénovat na skutečný provoz

Benešov – Dopravní hřiště, kde se už malé děti z mateřinek učí zásadám správného chování v silničním provozu, mají i docela malá sídla. Benešovu, někdejšímu okresnímu městu, kde žije přes 16 tisíc lidí, ale tohle zařízení až do nedávné doby zcela chybělo.

OBRAZEM: Na Benešovku začaly žně

Benešovsko - Kvůli neobvykle zrychlenému běhu počasí začaly i na Benešovsku žně už krátce po polovině června.

OBRAZEM: Nemocniční festival pomáhal tentokrát onkologii

Benešov - Do nového prostředí se v sobotu 23. června přestěhoval Open Door Hospital fest. Po louce u hematologického oddělení v Nemocnici Rudolfa a Stefanie, Nové myslivně na Konopišti se tentokrát příznivci benešovské nemocnice a rockové hudby sešli na nádvoří benešovského Pivovaru Ferdinand.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT