VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZDENĚK KELLNER

Zdeněk Kellner / Benešovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Sklad v areálu zemědělské společnosti zničil požár

Benešov – Šok jednoho z pracovníků a škoda dosahující předběžně až k milionu korun. To jsou asi nejdůležitější okolnosti, které provázely požár v provozovně benešovské akciové společnosti Mydlářka nedaleko Konopiště. Došlo k němu ve čtvrtek 18. ledna odpoledne.

Co vydrží most na E55, zjistí jeho diagnostika

Benešov – Přechodnou úpravu provozu na silnici druhé třídy číslo 106 vedoucí z Benešova na Týnec nad Sázavou, plánuje Městský úřad Benešov a jeho silniční správní úřad. Poznají ji řidiči už v pondělí 29. ledna.

Benešovský atletický stadion začne vznikat už na jaře

Benešov – Ještě celý týden mají čas firmy, které by chtěly získat lukrativní milionovou zakázku města Benešova na výstavbu atletického stadionu na to, aby se přihlásily do výběrového řízení. Předpokládaná hodnota díla je 43,6 milionu korun.

KRÁTCE: Vranovští nimrodi nabídnou v tombole plesu také daňka

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

I na školu si je potřeba zvyknout

Benešov – Jak bez potíží překonat změnu denního režimu dítěte, které bylo z mateřské školy zvyklé především na hru v prostoru bez lavic? Jednoduše. Stačí k tomu děti pozvolna přivykat.

Do patra objektu Zeleného stromu už jezdí nová zdviž

Benešov – Nosnost jedna tuna, kapacita 13 osob a tři nástupní stanice. To jsou základní parametry výtahu, který slouží k přepravě občanů do nových kanceláří benešovských úředníků. Nacházejí se v patře objektu Zelený strom na Malém náměstí a výtahová šachta stojí mimo objekt a je z bezpečnostního skla.

Regulaci reklamy nařizuje rada, určila i řadu výjimek

Benešov – Nařízení, které má regulovat reklamu šířenou na veřejně přístupných místech vydala rada města. Reagovala tak na velké množství nevkusné reklamy v ulicích. Při sestavování dokumentu vycházela z ustanovení o regulaci reklamy, provozování rozhlasového a televizního vysílání zakotvených v zákoně o obcích, živnostenského a stavebního zákona a také z dokumentu, který už pravidla pro nakládání s reklamou ve městě sestavila předešlá vedení Benešova.

Do Týnce přijeli volit z východu republiky

Týnec nad Sázavou – Svou občanskou zodpovědnost při volbě nové hlavy státu prokázali i v městě na řece Sázavě také obyvatelé s trvalým bydlištěm na východě České republiky. „Přijeli jsme na návštěvu a tak tady také volíme,“ poznamenali Bláhovi z Práčova na Chrudimsku a Pavelkovi ze Zašové u Rožnova pod Radhoštěm.

Zájem o hlasování pro nového prezidenta nepolevuje

Týnec nad Sázavou - Poměrně hodně voličů už dorazilo také k urně devátého volebního okrsku města Týnce nad Sázavou. Ten se už několikery volby nachází ve zrekonstruované požární zbrojnici místního sboru dobrovolných hasičů.

Účast při volbách bude nejspíš vysoká, v okrsku číslo 1 ji ale sníží bezdomovci

Benešov – Účast při druhých přímých prezidentských volbách, bude vysoká. Naznačily to už dvě hodiny po otevření místností počty odfajfkovaných jmen na seznamech voličů. Těch bylo za oněch 120 minut v sedmi navštívených volebních okrscích města Benešova 10 až 15 procent.

KRÁTCE: Myslivci z Pecerad zatančí v Týnci

Benešovsko - Co se děje v regionu?

Benešov potřebuje téměř miliardu, čtvrtinu si půjčí

Benešov – Projednání a případně i schvalování jednoho z nejdůležitějších dokumentů města, má před sebou politická reprezentace Benešova. Jeho zastupitelé budou na své první letošní schůzi probírat rozpočet města pro letošní rok. Stane se tak ve středu 24. ledna. Jednání komunálních politiků startuje ve velkém sále Kulturního domu Karlov v šest hodin odpoledne.

KRÁTCE: Stavba plotu omezí dopravu

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

Muž se upálil zřejmě kvůli nešťastné lásce

Chářovice – K neobvyklému a hodně drsnému odchodu z tohoto světa se odhodlal v Chářovicích, obci nedaleko Týnce nad Sázavou muž narozený v roce 1970.

KRÁTCE: Seniorům poradí jak na kila

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Mezi prioritami Týnce je také lávka na Brodcích

Týnce nad Sázavou – Dokončení dokumentace na opravu lávky přes Sázavu mezi městem a jeho částí Brodci, dostavba nové tělocvičny, zateplení městského úřadu a zdravotního střediska, opravy komunikací, hřbitovů a autobusového nádraží nebo stavba kolumbária.

OBRAZEM: Sbírku tříkrálovou v Benešově ukončil koncert

Benešov - Završením tradiční Tříkrálové sbírky byl v Benešově v neděli 7. ledna znovu koncert benešovského Sukova komorního sbor v kostele svaté Anny na Masarykově náměstí. Hostem koncertu byl vlašimský smíšený Pěvecký sbor Dech.

Folklorní soubor dostal od města 100 tisíc

Benešov – Parádní vánoční dárek dostal od benešovské radnice Folklórní soubor Benešáček.

Tři králové žádají o příspěvek pro pomoc potřebným

Benešovsko -  Tradiční Tříkrálová sbírka odstartovala už na Nový rok i na Benešovsku a končí právě dnes, v neděli 7. ledna. 

OBRAZEM: Pro tanečníky připravili struhařovští myslivci do tomboly 350 cen

Struhařov - Vyprodáno. Tohle slovo milují divadelníci a s potěšením ho v sobotu večer 6. ledna vyslovit také Petr Eichler, předseda Mysliveckého spolku Mlýn Struhařov. Na tradiční ples místních nimrodů přišlo zase hodně lidí.

OBRAZEM: Příchod králů si připomněli ve Vysokém Újezdu

Vysoký Újezd – Příchod tří králů do Betléma k jesličkám s dary pro malého Ježíška připomněl ve Vysokém újezdu nedaleko Netvořic tříkrálový koncert. V tamním kostele Narození Panny Marie bylo publikum opět velmi početné. Atmosféru si po členech pražského souboru Cantus Amici, kteří v kostele vystoupili na Vánoce, pochvalovali i muzikanti z tramp-folkové kapely Pražec. Organizátorem akce byl znovu zapsaný spolek Mezi řekami.

FOTO: V benešovském DDM se konal tradiční turnaj rodin ve stolním tenisu

Benešov – Tradiční novoroční, dříve vánoční turnaj dvoučlenných rodinných týmů, kdy jedním z hráčů je dospělý a druhým pak dítě do patnácti let, se konal v sobotu 6. ledna v tělocvičně Domu dětí a mládeže Benešov.

KRÁTCE: Do nového roku vstoupila nemocnice vylepšená

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.

Osobní údaje pohlídá i u nás Evropská unie

Benešovsko - Shromažďovat data o druhých nebude od 25. května už tak snadné jako dosud. Ten den totiž začne platit nařízení o ochraně osobních údajů zvané GDPR (General Data Protection Regulation). Firmy a organizace, zdravotnická zařízení i školy budou v řadě případů muset lidi žádat o souhlas se shromažďováním jejich dat a údajů. Ve většině případů ale bude nadále možné osobní údaje zpracovávat i bez jejich souhlasu – například z důvodu plnění smlouvy, právního důvodu nebo tzv. oprávněného zájmu.

Na dálnici se srazilo osm vozů

Ostředek - Osm automobilů se střetlo v pátek 5. ledna před 17 hodinou v opravovaném úseku dálnice D1 na 36 kilometru ve směr na Brno. Podle prvotních informací nedošlo ke zraněním. Na místě zasahují hasiči HZS Benešov. Dálnice v uvedeném místě stojí, začala se tvořit velká kolona.

KRÁTCE: Voliči z benešovského 19. okrsku budou volit jinde

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Komise se sejde s vedení Benešova kvůli privatizaci bytů

Benešov – Jak bude v letošním roce pokračovat privatizace benešovského městského bytového fondu? Tahle otázka v úvodu roku nemá zatím jasnou odpověď. Jisté je, že se jedná o nanejvýš ožehavé téma. Nejen pro současné vedení města. S privatizací totiž neuspěly ani předešlé vlády nad Benešovem.

Pes uvízl v trubce, pomáhali hasiči

Benešovsko - Pes, který vlezl do vodorovné trubky pod silnicí a nedokázal se už vrátit zpět, zaměstnal ve čtvrtek 5. ledna před polednem hasiče nedaleko obce Pravonín na Vlašimsku.

KRÁTCE: Vánoční stromečky stačí uložit u místa pro kontejnery

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

S Deníkem za zábavou

Benešovsko - Kam můžete vyrazit v regionu za zábavou?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>