VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZDENĚK KELLNER

Zdeněk Kellner / Benešovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Trávník v oválu na náměstí nahradila prkna

Benešov – Návštěvníci Masarykova náměstí v Benešově při jarmarku, v úterý 1. května, určitě využijí každé místo, aby viděli na velkou scénu.

Chůzi po lávce na Brodce omezil statik

Týnec nad Sázavou – Poškození lávky přes řeku Sázavu z Týnce na Brodce zjistil při pravidelné kontrole stavu objektu statik. Ten současně nařídil omezený průchod kolem Jawy a vyznačil kritická místa bezpečnostní páskou.

Cenu účinkujících při jarmarku drží město pod pokličkou

Benešov – Chléb a hry. Tohle heslo jakoby neztrácelo nic na své platnosti. Přitom je staré tisíce let. Důkazem může být i Benešovský jarmark. Ten se v centru města koná první májový den.

Benešovská nemocnice má lůžkové oddělení následné rehabilitační péče

Benešov /FOTOGALERIE/ – Lůžkové oddělení následné rehabilitační péče Nemocnice Rudolfa a Stefanie se stalo realitou. Nachází se dočasně ve čtvrtém patře interního pavilonu a po dětském oddělení jde o další rekonstruované patro.

Do Konopiště se sjedou mladí skauti z celého kraje

Benešov – Na 250 skautů ve věku šest až 11 let s doprovodem nejen z Benešovska, ale z celého Středočeského kraje dorazí poslední májový víkend do Konopiště. Ne kvůli exkurzi do proslulého zámku, ale aby se zúčastnili krajské ho kola soutěže vlčat a světlušek, tedy mladých skautů. Závody mladých skautů se konají vždy ob rok a celá soutěž má tři kola. Okresní, krajské a vyvrcholením je pak soutěž celostátní.

Benešovská nemocnice otevřela multioborovou JIP

Benešov - Slavnostního otevření nové multioborové jednotky intenzivní péče se zdravotníci a pacienti dočkali ve středu 25. dubna. Nové oddělení je určeno pro pacienty jak s interními, tak neurologickými potížemi, jež vyžadují hospitalizaci na jednotce intenzivní péče. Multioborová jednotka intenzivní péče disponuje celkem 16 lůžky, kdy 6 lůžek je na intermediálních pokojích a 10 lůžek je určeno pro intenzivní péči. Celý prostor se dočkal rekonstrukce po 15 letech.

Nejspíš neuhašený oharek zapálil koš u bezinky

Benešov – Byla to nakonec úplná banalita, ale při určitých okolnostech z toho mohla být pěkná polízanice a možná i tragédie. Tak by se dal v krátkosti popsat zásah hasičů z HZS Benešov v úterý 24. dubna u benzinového čerpadla OMV na Červených Vršcích.

Benešov hostí velkou podívanou, přijedou mažoretky z celých Čech

Benešov – Hodně radosti příznivcům živých vystoupení pestrobarevně oděných mažoretek doprovázených ryčnou a neméně živou dechovkou ze ZUŠ Kolína, si už v máji užijí obyvatelé i návštěvníci Benešova. Koná se tam oblastní kolo národního šampionátu mažoretek.

Na Benešovsku je zatím jen jedna jediná dráha pro in line bruslaře

Benešovsko – In line skating, neboli sportování na bruslích s kolečky umístěnými pěkně v ředě za sebou, prožívá v Česku obrovský boom. Nejen prodejní. Ruku v ruce s ním jde také budování vhodných drah. Soukromých, ale především veřejných. Ty často používají společně s inlinisty také cyklisté. Na Benešovsku zatím vznikla jen jedna jediná dráha, která je určena jem pro in line skating.

V Konopišti vzpomínali na americké letce

Benešov – Na devět amerických letců, které příslušníci SS zavraždili 19. dubna 1945, vzpomínala včera veřejnost u pomníku v Konopišti.

Část sázavského jezu v Podělusech je už téměř hotova

Podělusy – Rekonstrukce říčního jezu mezi Chrástem nad Sázavou a Podělusy, místními částmi města Týnce nad Sázavou, pokračuje.

Nevzhledná místa Benešova se pomalu začnou měnit

Benešov – Na dvě nepříliš utěšená zákoutí narazí každý turista, který přijede do centra města. Jedním z nich je prostor někdejší Pražské kasárny, druhým místo, kde ještě loni stála bývalá tržnice. Obě leží kousek od sebe.

Benešovsko patří k okresům s nejmenším počtem nezaměstnaných

Benešovsko – Okres Benešov, na jehož území se nacházejí tři sídla obcí s rozšířenou působností – Benešov, Vlašim a Votice, patří z dlouhodobého vývoje nezaměstnaností k místům v Česku, kde žije nejméně lidí bez práce. Může za to i výborná dopravní dostupnost hlavního města a také to, že třetí měsíc roku je typický tím, že roste zájem zaměstnavatelů o veřejně prospěšné práce a to zejména díky jarním úklidům veřejných prostranství.

Nejlepší vybíjenou hrají žáci z benešovské ZŠ Jiráskova

Benešov – Nejlepší školní vybíjenkářské týmy chlapců i dávek dovedou poskládat v benešovské Základní škole v Jiráskově ulici. Potvrdilo to dvoudenní okresní finále v uvedeném sportu.

Hlavní silniční tahy na Benešovsku čekají velké opravy a úpravy

Benešovsko - Něco na za něco. Tak to bylo, je a bude. I na vozovkách Benešovska. Řidiče na jeho silnicích letos čeká velká porce zásahů do plynulosti jízdy. Za to ale účastnici provozu získají kvalitnější a v mnoha ohledech především bezpečnější cestování.

Dobrovolníci zasadili padesát stromů, pomohou tím včelám

Netvořice – Další brigádu, jejímž účelem je čistit a zkrášlovat okolí městyse Netvořice, mají za sebou po sobotě 14. dubna, tamní dobrovolníci. Jejich práci organizuje především Šárka Zemanová, která sídlo, v němž má kořeny její rodina, jezdí nyní navštěvovat už jen o víkendech. Ale podporu mají dobrovolníci také v úřadu městyse, proto se pokaždé schází parta lidí, jíž není lhostejný vzhled okolí jejich bydliště. V sobotu jich bylo sice jen osm, ale o to větší chuť měli k bezplatné práci ve prospěch všech.

OBRAZEM: Myslivci z Benešovska vystavili přes tisícovku trofejí

Votice -  Každoroční okresní výstavu loveckých trofejí si mohli obdivovatelé myslivost prohlédnout během víkendu 14. a 15. dubna ve votické sokolovně.

OBRAZEM: Turisté se kochali Posázavím, krajem Jana Morávka

Týnec nad Sázavou - Příjemné jarní počasí doprovodilo v sobotu 14. dubna přes tři stovky turistů při už 41. ročníku pochodu Posázavím, krajem Jana Morávka.

FOTO: Na benešovské křižovatce se střetlo vozidlo záchranky s osobním autem

Benešov - Dva členové posádky vozidla rendez-vous, lékař a záchranář, a také jeden z osobního auta Škoda Octavia se v neděli 15. dubna po osmé hodině ranní lehce zranili při dopravní nehodě na jediné benešovské semafory řízené křižovatce ulic Nová Pražská a Čechova.

Rekonstrukce dálnice u Ostředka přinesla tragédii

Ostředek - Smrtí motorkáře skončila v sobotu 14. dubna dopoledne jeho jízda po silnici mezi Benešovem a Sázavou poblíž mostu přes dálnici D1 u Ostředka. Motocykl ze zatím neupřesněných příčin narazil do nákladního automobilu odbočujícího vlevo na staveniště u rekonstruované dálnice.

Nakupující vzali útokem prodejce sazenic

Benešov – Skvělé počasí a chuť po zimě zkultivovat své zahrádky a truhlíky čišela při prvním pohledu na nakupující při prvním letošním farmářském trhu v Benešově.

Silnici u Benešova zahalil štiplavý dým

Benešov – Jako v někdejším Londýně to vypadalo na silnici I/3 v prostoru benešovských Červených Vršek v sobotu 14. dubna hodinu před polednem.

Privatizace bytů v Benešově se zastavila, prý jen do voleb

Benešov – Proces privatizace městských bytů, skončil. Alespoň prozatím. Oznámilo to překvapeným a zaskočeným členům privatizační komise vedení města při schůzi zastupitelstva.

Více ekovláčků Benešovem jezdit nebude

Benešov – Kolik lidí sveze v nové, před nedávnem zahájené turistické sezoně, benešovský ekovláček? Podle prvních dní letošního provozu určitě méně, než loni. Podle současných, teplých slunných dní, bezpochyby mnohem více. Právě z předešlých konstatování je patrné, jak moc ovlivňuje zájem veřejnosti o jízdu mezi Benešovem a Konopištěm, počasí. Jak příroda tentokrát přidá či ubere cestující, bude s určitostí jasné až po jejich sečtení na konci sezony, v říjnu.

Na regulaci čeká doprava na benešovských Červených Vršcích dál

Benešov – Řidiči, kteří projíždějí ulicemi ve vilkové čtvrti ohraničené ulicí Červené Vršky a železniční tratí, budou muset mít dál oči na stopkách. Samozřejmě ne na těch, které měří čas. To by pro ně právě v uvedené lokalitě, nedopadlo dobře.

KRÁTCE: Pod Lutovem auta zase neprojedou

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Víc míst na sezení mohou zajistit i obyvatelé Benešova

Benešov – Kdo alespoň jednou v životě navštívil francouzské hlavní město, musel být u vytržení z toho, kolik prostoru pařížská radnice dává „pěšákům.“ Nejen že je metropole nad Seinou plná parků a parčíků s pěšinami, ale jsou tam i veřejně přístupné dvorky plné zeleně. A tam všude nechybí dostatek laviček, židlí a stolků a dokonce třeba i dřevěných mobilních lehátek.

KRÁTCE: Myslivci vystaví své trofeje

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

KRÁTCE: exkurze do nemocnice či grafiky Jiřího Suchého v Benešově

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Očista největšího toku regionu se dostává dobrovolníkům pod kůži

Posázaví – Jeden přirozeně stálý fenomén a jedna nečekaná, o to víc potěšující novinka. I tak lze shrnout třídenní akci s názvem Čistá řeka Sázava. Po víkendu má za sebou už třináctý ročník.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT