VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZDENĚK KELLNER

Zdeněk Kellner / Benešovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

KRÁTCE: Ve Villaniho ulici upraví provoz

Benešov - Návrh místní úpravy provozu v benešovské Villaniho ulici projednává v těchto dnech Odbor výstavby a územního plánování Městského úřadu Benešov a jeho silniční správní úřad. Žádost změny v provozu na tamní místní komunikaci podalo město Benešov a podklady projednali také policisté z dopravního inspektorátu.

Velení Městské policie ve Vlašimi přebírá poprvé žena

Vlašim - Městskou policii ve Vlašimi od začátku října řídí Jitka Frajtáková, která dříve pracovala na vlašimském oddělení Policie ČR. „Velitelkou strážníků je paní Frajtáková pověřena,“ potvrdil starosta Vlašimi Luděk Jeništa s tím, že výběrové řízení zatím radnice nevypíše.

Chybí stavební materiál, při jeho nákupu mají velké firmy přednost

Benešovsko - Nedostatek pracovníků hlásí řada zaměstnavatelů z Benešovska. Jsou mezi nimi také stavební firmy. K těmto problémům se před nedávnem přidaly další, nové a dosud nepoznané. Chybí i stavební materiál, především cihly a izolace.

Školáci z Pyšel si prohlédli výstavu Doteky státnosti

Pyšely /FOTOGALERIE/ - Do Jízdárny Pražského hradu se kvůli výstavě věnované 100. výročí vzniku samostatného Československa s názvem Doteky státnosti vypravili se svou třídní učitelkou Dominikou Chalušovou třeťáci ze Základní školy Pyšely.

OBRAZEM: V Zapově ulici se znovu staví nový chodník

Benešov - Celková rekonstrukce chodníků v Zapově ulici vyvolává u tamních obyvatel řadu otázek. Tou základní je, proč musel být chodník postavený jen před několika lety rozbořen a nahrazován nyní novým, dlážděným. Zapova ulice totiž nepatří z pohledu chodců k nejrušnějším a ani pro turisty to není nejatraktivnější místo ve městě.

Školáci na radnici zvěděli, k čemu je dobrý starosta

Bystřice /FOTOGALERIE/ - K čemu je dobrý starosta, čím se zabývá městská rada a čím zase zastupitelstvo. Právě to zjišťovali přímo na radnici žáci bystřické základní školy. Městský úřad totiž navštívili třeťáci, jimž se na radnici věnovali starosta města Daniel Štěpánek a matrikářka Petra Leitnerová.

V Táborských kasárnách začali bourat první objekt

Benešov - První ze dvou objektů stojících na opačných koncích někdejšího seřadiště, u hlavní budovy Táborských kasáren, se začal bourat. Od středy 17. října z něj dělníci firmy, se kterou uzavřela smlouvu na demolici současná, dosluhující městská rada při své neveřejné schůzi ve středu 3. října, snímali střešní krytinu.

Fotbal na Benešovsku neskomírá, je na tom nejlépe v celém kraji

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - I když to ke zděšení příznivců fotbalu v některých částech kraje i republiky vypadá, že tento sport zejména na venkově snad ani nemá budoucnost, protože tam chybějí především mladí hráči, situace na Benešovsku je naprosto odlišná.

Na benešovské poště je více místa, světla i vzduchu

Benešov /FOTOGALERIE/ - Rekonstrukce benešovské pobočky České pošty, která trvala pět měsíců a státní podnik za ni zaplatil téměř 11 milionů korun, završilo její slavnostní otevření.

Usmrcených na silnicích Benešovska mírně přibylo

Benešovsko - Během letoška, přesněji od 1. ledna do 16. září, zemřelo na silnicích ve správě Dopravního inspektorátu Policie ČR Benešov více lidí, než za celý loňský rok. „Za loňských dvanáct měsíců zemřelo šest lidí, letos je to už sedm,“ potvrdil vedoucí Dopravního inspektorátu Policie ČR Benešov Zdeněk Štěpánek.

KRÁTCE: Starosta Benešova Petr Hostek zatím neřekl ne

Benešov - Největší propad zaznamenala při komunálních volbách v Benešově Česká strana sociálně demokratická s volebním lídrem, starostou Petrem Hostekem. Její kampaň oslovila ze 6212 voličů, kteří dorazili k urnám, jen 6,49 procenta z nich. To pak dalo pouhý jeden jediný mandát, který získal právě starosta.

Jednání o koalicích a radách měst se chýlí ke konci

Benešovsko - Na Benešovsku pokročila v některých městech jednání o povolebních koalicích. Pouze ve Vlašimi je, díky jednoznačnému výsledku komunálních voleb, v nichž nadpoloviční většinu mandátů, 12 z 21, získala Volba pro město (VPM) současného starosty Vlašimi Luďka Jeništy, všechno jasné.

KRÁTCE: Okresní soud v Benešově vyhlásil dražbu strojů

Benešov - Dražební vyhlášku vydal prostřednictvím samosoudkyně Petry Šturcové Okresní soud Benešov. Oprávněného, jímž je v tomto případě Finanční úřad pro Pardubický kraj, má uspokojit prodej movitého majetku takzvaného povinného, jímž je Hydraulic Systems z benešovských Červených Vršek. Ten dluží věřiteli více než 3,65 milionu korun.

KRIMI MIX: Nedaleko Čapího hnízda srazilo auto dítě

Olbramovice - Ani po týdnu vyšetřování policisté neuzavřeli dopravní nehodu, k níž došlo silnici E55 poblíž známého Čapího hnízda. „Příčina i míra zavinění účastníků nehody je předmětem šetření,“ uvedla v úterý mluvčí Policie ČR Benešov Veronika Čermáková.

Radní vybrali firmu, která má bourat v Táborských kasárnách

Benešov /FOTOGALERIE/ - Místní patrioty nejspíš tahle zpráva dost nadzvedne. V Táborských kasárnách se bude bourat. Historické dědictví Benešova by tak mělo v budoucnu zůstat už jen na dobových fotografiích.

KRIMI MIX: Máváním na auta na sebe opilec přitáhl pozornost

Benešov - Zastavovat projíždějící auta se snažil máváním na jejich řidiče muž v Černoleské ulici. „Vzhledem k tomu, že hrozilo nebezpečí nehody, byla na místo vyslána naše motorizovaná hlídka,“ připomněl velitel Městské policie Benešov Radek Stulík.

KRÁTCE: Stavba končí, demontáž jeřábu omezí průjezd ulicemi

Benešov - Omezení při průjezdu centrem Benešova, konkrétně ulicemi Dukelskou, Karla Nového, Vnoučkovou a Novou Pražskou čeká na motoristy příští pátek 26. října. V ulici Karla Nového se chýlí ke konci stavba dalšího z tamních objektů, bytového domu a dělníci už nebudou potřebovat pomoc stavebního jeřábu.

OBRAZEM: Na benešovském nádraží poutal pozornost Legiovlak

Benešov - Také do Benešova zamířil takzvaný Legiovlak. Muzeum na kolejích se zaměřuje na československé zahraniční legie. Vlak se zastavuje na řadě míst celých Středních Čech a jeho dalšími zastávkami v jubilejním roce 100. výročí vzniku Československé republiky budou v říjnu vedle Benešova také Hostivice, Úvaly či Poděbrady. V den výročí vzniku republiky ho uvidí i Pražané.

Hasiči z Božkovic vylovili ze své nádrže stovku kaprů

Božkovice /FOTOGALERIE/ - Kolem stovky kaprů skončilo v kádích na hrázi rybníka v Božkovicích, místní části města Bystřice při výlovu, který i pro obyvatele osady zorganizovali dobrovolní hasiči. „Máme dva rybníky tohle je jeden z nich. Lovíme ho po odbahnění už podruhé,“ vysvětlil Ladislav Beran, jeden z hasičů, správce rybníka.

Velkou pardubickou ovládl Faltejsek s koněm ze zbraslavické stáje Dr. Charváta

Pardubice - O tři délky. Právě tak výrazně zvítězil v neděli 14. října ve Velké pardubické steeplechase cross-country, dostihovém závodě s tradicí dlouhou 128 let, sedmiletý hnědák Tzigane Du Berlais.

VOLBY krátce: Noční hlasování se nepovedlo, volič doma zapomněl průkaz

Benešovsko - Přinášíme vám volební zajímavosti z regionu.  

OBRAZEM: Den záchranářů v kasárnách navštívily tisíce lidí

Benešov - Ukázek práce složek Integrovaného záchranného systému sledovali v sobotu 13. října „live“ návštěvníci parkoviště v někdejších Táborských kasárnách. Den prevence, jak se akce už pošesté jmenovala, posloužila také k převzetí nově vzniklého praporu Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje jejími pracovníky. Ti také odjeli na své základny v nových sanitách.

Hlasování o senátorovi voliče nezajímalo, kandidáti jsou jim cizí

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Žádné překvapení se druhý den druhého kola voleb do senátu za 41. senátní obvod nekonalo. K hlasování přišlo znovu velice málo voličů. Důvodu může být několik. „Senát mě nezajímá,“ prohodil při otázce, zda půjde volit, muž na náměstí v Maršovicích.

Na Monínci už plánují, kdy půjdou na první lyžovačku

Monínec - Už v polovině předposledního měsíce roku se na svahu Javorové skály na Monínci nedaleko města Sedlec-Prčice, sklouznou první lyžaři. Lyžařský areál Monínec se tak letos stane jedním z prvních, které zahájí zimní sezónu. „Lyžaři si zde budou moci poprvé zajezdit již v sobotu 17. listopadu,“ upřesnil Jaroslav Krejčí ml., ředitel Areálu Monínec.

Po odchodu z radnice se Petr Hostek k návratu do nemocnice nechystá

Benešov - V případě, že ze zaměstnání odchází člověk na post uvolněného starosty či obecně funkcionáře obce, má po zániku mandátu ze zákona nárok vrátit se na své původní, „civilní“ místo. Jak to bude v případě Petra Hostka, který jako starosta Benešova skončí ve funkci při ustavující schůzi nového nejvyššího orgánu města Benešova?

Na Benešovsku hledají nového senátora. Zájem voličů je minimální

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Druhým, rozhodujícím kolem pokračuje v pátek 12. října od 14 do 22 hodin a v sobotu 13. října od 8 do 14 hodin hlasování o novém senátorovi za volební obvod 41, Benešov. Podle prvních údajů volebních komisařů se voliči k urnám nehrnou.

Jaroslav Hlavnička: Výsledek voleb nás překvapil a je pro nás zavazující

Benešov /ROZHOVOR/ - Jedenáct mandátů z třiadvaceti možných, získala Volba pro město Benešov. Z toho také vyplývá, že právě tato strany bude navrhovat zastupitelstvu ke schválení jméno nového starosty. Lídrem strany je Jaroslav Hlavnička a tak je to právě on, kdo bude nominován.

Republiku slavili také v Tloskově

Neveklov - Netradiční oslavou připomněli pracovníci Centra sociálních služeb (CSS) Tloskov tamním klientům atmosféru vzniku samostatného československého státu. K tomu si zajistili prvorepublikové šaty, halenky, pumpky, svetry, kabáty, pláště, klobouky, čepice a šály, kabelky a rukavičky, originály i šité repliky. To všechno posloužilo při módní přehlídce.

KRÁTCE: Je to jen babí léto, nic zvláštního se neděje

Týnce nad Sázavou - Příjemné počasí s teplotami přes 20 stupňů Celsia. Tuhle současnost hodnotí týnecký amatérský hydrometeorolog, jinak ale učitel na Přírodovědecké fakultě UK, Katedře fyzické geografie a geoekologie Luděk Šefrna, střízlivě. „Není to nic mimořádného, je to babí léto,“ řekl s tím, že teploty měří na své domácí stanici.

Více než v politice, vidí ženy prioritu ve své rodině

Benešovsko - Matriarchát, jak se zdá, alespoň podle výsledků komunálních voleb, na svou renezanci bude muset ještě nějaký den počkat. Proč to tak je, by nejspíš lépe vysvětlili odborníci. To ale není úlohou tohoto článku. Ten pouze mapuje, jak dalece „ženský svět“ politiky zasáhl do „světa mužského.“

OBRAZEM: Práce v benešovské Tyršově ulici běží pomaleji

Benešov - Pochyby nad tím, zda je reálný benešovskou radnicí zveřejněný termín ukončení prací v Tyršově ulici, kvůli nimž do ní auta mezi Dukelskou a Husovou ulicí vůbec nesmí, trvají. Podle poslední zprávy z radnice má odložené zprovoznění ulice přijít 25. října. To se ale při pohledu na kalendář a tamní současnou situaci, zdá neuskutečnitelné.

KRÁTCE: Zdravotničtí záchranáři ukáží svůj nový prapor

Benešov - Kromě ukázek práce složek Integrovaného záchranného systému, který může veřejnost sledovat v sobotu 13. října v rámci Dne prevence, se exhibice ponese také v duchu novinek. Jednou z nich bude od 13 hodin na parkovišti u někdejších Táborských kasáren i slavnostní předávání nově vzniklého praporu Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje.

Někde mají o starostech jasno, jinde budou ještě dlouho a složitě jednat

Benešovsko - Při komunálních volbách rozdali voliči karty celkem jasně v Týnci nad Sázavou. K šesti mandátům Volby pro město, což je proti volebnímu období 2014 až 2018 dvojnásobek, stačí straně se současným starostou Martinem Kadrnožkou, domluva s druhou nejúspěšnější stranou, ODS.

KRÁTCE: Benešovští aspiranti senátu neprošli, vyhraje ten z Říčan

Benešovsko - Už v pátek 12. října začíná ve všech volebních místnostech Benešovska, v nichž hlasující vybírali nové zastupitele měst, městysů a obcí a dva finalisty voleb senátních, druhé kolo senátních voleb 41 obvodu. Dostali se do něj dvě osobnosti z Říčan, Zdeněk Hraba (STAN) a Jiří Kozák (ODS).

KRÁTCE: Přes přejezd v Samechově nákladní souprava neprojede

Samechov - Kvůli zajištění bezpečnosti silničního provozu navrhuje Správa železniční dopravní cesty změnit pravidla pro přejíždění železničního přejezdu na trati takzvaného Posázavského pacifiku v Samechově. V případě realizace záměru navrhovatel, Správa železniční dopravní cesty, nechá před přejezd umístit zákazové dopravní značky.

Ve třech nejdůležitějších městech Benešovska už mluví o nových starostech

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Kdo se stane novým starostou v devíti městech Benešovska? Tak právě tohle, jen hodiny po hlasování, není jasné. Ve většině sídel ještě ani nezačala povolební jednání, přesto už teď lze některá jména zveřejnit.

Nejvíc hlasů bere v Týnci Volba pro město

Týnec nad Sázavou – Také lidé z Týnce už ví, kdo bude hájit jejich zájmy na radnici. Šest osobností do zastupitelstva se 17 křesly, posílá Volba pro město. Lídr, starosta Martin Kadrnožka, může být spokojený. Proti končícímu volebnímu období se jeho tým zdvojnásobil.

Kdo v Bystřici urve hlasy ANO?

Bystřice – Jak tohle dopadne? Nejspíš takovou otázku si nyní kladou voliči z Bystřice. I tam mají volby vítěze. Ne jednoho, nýbrž hned dva.

Votičáci k sobě shánějí čtyři zastupitele

Votice – Šest mandátů pro volební stranu Votičáci s podporou TOP 09 a Starostů a nezávislých. Pět pro ANO, po dvou pro ODS, ČSSD a Nestraníky. A pak už jen jedno křeslo pro komunisty a nového zastupitele Okamurovy SPD.

Volby v Benešově přinesly i symboliky

Benešov – Byly to vpravdě zajímavé komunální volby okořeněné i symbolikou. Největší ze tří obcí s rozšířenou působností někdejšího velkého okresu, Benešov, se po necelých třech letech vrací do „starých kolejí.“ Ty nové, jak při předešlých 34 měsících začalo ukazovat, vedly, obrazně řečeno, do propasti. Lépe řečeno, do dluhové pasti. A i když nebyla ještě úplně zřetelně vidět, voliči to zavčasu rozpoznali a zatáhli za záchrannou brzdu. Právě proto dostalo nepolitické uskupení Volba pro město nejvíc hlasů.

Ve Vlašimi chtějí stát pevně na zemi

Vlašim - Bez problémů se díky drtivému vítězství Volby pro město jeví další, nejen politický, vývoj Vlašimi. Hlasování tam vyhrála dlouholetá stálice, nepolitické seskupení kolem starosty Luďka Jeništy. „Z našeho pohledu dopadly volby výborně, jsme strašně spokojeni,“ přiznal.

Seniorka pracuje léta ve volební komisi a plánuje výlety pomocí tabletu

Čerčany - I když jí už táhne na osmý křížek, ani tento úctyhodný věk ji nepřiměl k tomu, aby zabouchla dveře bytu a oddávala se jen sladkému nicnedělání. Proto je také Jitka Skružná stále aktivní a jako členka komise se účastní už velkou řadu let všech voleb.

VOLBY KRÁTCE: Hlasovací archy asi odvál vítr

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z volebního dění na Benešovsku.

Komisaři sčítají hlasy, volby nepřinesly žádný exces

Benešovsko /FOTOGALERIE/ – Hlasování skončilo, hlavní roli v komunálních volbách právě teď, v sobotu 6. října po 14. hodině hrají pozorné oči volebních komisařů. Právě na nich je závislý výsledek voleb a to také těch senátních v 41. senátorském obvodu.

KRÁTCE: Po nejlepším starostovi má Neveklov také stavbu roku

Neveklov - Město Neveklov má kromě Jana Slabého, nejlepšího starosty kraje, také rodinný dům, který si odnesl cenu, Stavba roku 2018. Odborná porota ho vybrala kvůli jeho jednoduchosti a citlivému umístění do okolní krajiny. Dům, při jehož stavbě byly použity přírodní materiály, dřevo a sklo, je typický i svou barvou, v níž převládá právě barva dřeva.

OBRAZEM: Voliči z Benešovska hlasovali pro obecní zastupitele i senátora

Benešovsko - Volební místnosti se otevřely v pátek 5. října úderem 14. hodiny. Voliči vyrazili do volebních místností napříč okresem, aby rozhodli o novém obsazení městských a obecních zastupitelstev i třetiny Senátu ČR. Benešovský deník monituje dění napříč regionem a zajímavosti vám budeme postupně přinášet ve fotoreportáži.

OBRAZEM: Řešili, kdo slušný je a kdo už není

Benešov - Jako předmět, který při schůzi zastupitelů v místnosti vyzdobené státním znakem nemá co dělat, označili benešovští opoziční politici jakousi nástěnku zvanou jako „zeď,“ popsanou různými vzkazy. Ta se v sále KD Karlov objevila ve čtvrtek 4. října při mimořádném večerním jednání zastupitelů, po odpoledním volebním mítinku místostarosty Jiřího Švadleny na Masarykově náměstí.

KRÁTCE: Kontrolovat se podle zákona musí také krbová vložka

Benešovsko - Podle novely zákona o ochraně ovzduší je každý majitel kotle na pevná paliva s výkonem 10 až 300 kW povinen provádět kontrolu jeho technického stavu. První revize měla být provedena do konce roku 2016, další pak každé dva roky. Podle další novely zákona, která platí od 1. září 2018, ale stačí provádět revizi jednou za tři roky.

O koupi školy rozhodne až nové benešovské zastupitelstvo

Benešov /FOTOGALERIE/ - Mimořádné jednání zastupitelstva svolané starostou Petrem Hostkem po krachu schůze 26. září, bylo všechno, jen ne nudné. K nejočekávanějším bodům večera, který začal kvůli mítinku ANO až ve 20 hodin, patřila koupě bývalé střední školy v Táborské ulici.

Netvořickým není lhostejné, jak to u nich vypadá

Netvořice - Iniciativa občanské společnosti na straně jedné, byrokracie úřadů na druhé. Tak lze ve zkratce popsat počin lidí z městyse Netvořice o zvelebení kousku země ležícího za humny. Už před několika lety Pražačka s netvořickými kořeny Šárka Zemanová „pobláznila“ další podobně laděné lidi.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT