VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTINA KŘEČKOVÁ

Martina Křečková / Benešovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zářijová miminka bojují o vaše hlasy

Benešov - Náhodný los určil deset miminek narozených v září, která se ucházejí o vaši přízeň v pravidelné soutěži. Miminka, která získají během letošního roku nejvíce hlasů, se kvalifikují do finále o věcné ceny.

Právě jsme se narodili

Benešov - Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnice v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie vám na našich stránkách přinášíme fotografie nejmladších občánků.

Čáp bílý přinesl Karolínce medailové umístění

Krhanice – Obrázek čápa bílého od Karolíny Zemanové ze čtvrté třídy Základní školy Krhanice byl vyhodnocen jako jedno z trojice nejlepších výtvarných děl v kategorii 3. a 4. ročník v celostátní výtvarné soutěži, která se konala koncem minulého školního roku pod názvem Fauna naší přírody.

Některé krajské silnice musejí na opravu ještě počkat

Benešovsko – Zatímco silniční průtah Krhanicemi, který se dlouhá léta podobala tankodromu, po němž jezdí denně stovky aut, pokrývá již několik měsíců zcela nový asfalt, silnice mezi Chrástem nad Sázavou a Krhanicemi si na opravu bude muset ještě počkat.

Na Svatováclavky do Votic připlavou Rybičky

Votice – Středa 28. září bude, jako každoročně patřit Svatováclavským slavnostem, které se uskuteční na Komenského náměstí. Připraven je bohatý program, trh zejména rukodělných výrobků a velmi rozmanité občerstvení. Návštěvníci budou moct navštívit židovský hřbitov, klášter i věž Václavku nebo třeba chovatelskou výstavu.

V Poříčí nad Sázavou už nemusí lidé chodit s plasty a papírem ke kontejnerům

Poříčí nad Sázavou – Zákaz skládkování odpadu začne v České republice platit od roku 2024, připravit se na něj ale musejí obce, a především české domácnosti, již nyní. Například občané v Poříčí nad Sázavou kromě plastů, papíru a skla běžně třídí elektroodpad, kov, ošacení, nápojové kartony, ale také bioodpad.

Seniorům stačí v Sázavě na návštěvu kina pouhá dvacetikoruna

Sázava - Od července snížilo město Sázava pro seniory vstupné do kina na všechna filmová představení o 75 procent.

Volné byty k okamžitému nastěhování město Benešov nemá

Benešov – Páteční vydatný déšť, na který čekala většina lidí jako na smilování Boží, Zbyňku Křivánkovi z Benešova, jenž bydlí s postiženou manželkou a synem v drážním domku v Mariánovicích rozhodně úsměv na rtech nevykreslil.

První ročník benešovského Štrúdl festíku nezhatilo ani špatné počasí

Benešov – Spojit příjemné s užitečným, a navíc založit novou tradici. To všechno se podařilo uplynulou sobotu Evě Brabcové tím, že v Benešově uspořádala 1. ročník Štrúdl festíku na podporu medvěda Jirky z Konopiště.

Bystřická šlápota je vhodná pro děti i zdatné turisty

Bystřice - Jedním z pochodů, na který se mohli uplynulou sobotu vydat milovníci pěší, ale v tomto případě i cyklo turistiky byla tradiční Bystřická šlápota. Ta se šla už podvanácté, i když se jednalo teprve o její 11. ročník.

Pochod přes čtyři zámky doplatil na špatné počasí

Týnec nad Sázavou - Celkem po dvaapadesáté se společně s Klubem českých turistů Týnec nad Sázavou vydali pochodníci na dálkový pochod nazvaný Přes čtyři zámky.

Do centra města musí chodit i kvůli pečivu

Benešov - Především seniorům z ulic „za kolejemi" schází obchod. Jediný, který tam byl, je už nějaký čas zrušený.

V pondělí startuje sbírka Srdíčkové dny

Benešovsko – Nezisková organizace Život dětem zahajuje svou tradiční podzimní sbírku Srdíčkové dny.

Dětem z Indie pomáhají naše děti

Benešovsko – Také díky žákům ze Základních škol Trhový Štěpánov, Načeradec a Čechtice se mohou chudé děti v indické Kalkatě těšit z dárkových balíčků obsahujících školní a hygienické potřeby a hračku.

Jak je to ve skutečnosti s cestou studentů benešovské zemědělky na školní praxe?

Benešov – Jeden hot a druhý čehý. Ne. V tomto případě se nejedná o francouzskou filmovou komedii, kde hlavní role ztvárnili Louis de Funès a Annie Girardotová, ale o situaci ohledně přepravy studentů benešovské zemědělky na praxe na Školní statek Pomněnice.

S Bystřickou šlápotou se vydají turisté po okolí už pojedenácté

Bystřice – Už pojedenácté, i když ve skutečnosti již podvanácté se mohou tuto sobotu vydat všichni milovníci turistiky i cyklistiky na pochod Bystřická šlápota.

Štrúdl festík se připravuje na svou premiéru

Benešov – Zřejmě poprvé v historii Benešova se ve městě v sobotu 17. září uskuteční Štrúdl festík 2016. A zúčastnit se může doslova každý.

Projekt Pošta Partner se mění

Benešovsko – Prvního října to bude už rok, co Obecní úřad Soutice začal jako první ve středních Čechách provozovat Poštu Partner. Díky tomuto projektu se tak bezmála tři sta stálých obyvatel opět po několika letech dočkalo vlastních poštovních služeb.

Za černé skládky hrozí statisícové pokuty, přesto jejich množství stoupá

Benešovsko – Množství nelegálního odpadu vyvezeného do přírody rapidně přibývá. Podle aktuálních statistik se počet černých skládek meziročně zvýšil 
o více než třetinu.

Trojice střelců z Krhanic vybojovala 
v Maďarsku titul Mistr světa ve střelbě

Krhanice – Jedním z trojice střelců z historických zbraní ze Střeleckého spolku 0117 Krhanice, která se na konci srpna vrátila z Mistrovství světa ve sportovní střelbě z předovek, jenž se konalo v Maďarsku, je šestašedesátiletý Karel Langer z Týnce nad Sázavou.

Studenti musí jezdit na praxi autobusem

Benešov – Objízdná trasa pro veškerou automobilovou i autobusovou dopravu přes Pomněnice, která by měla potrvat až do poloviny listopadu nepřidělává vrásky na čele jen samotným řidičům či obyvatelům jinak poklidné osady, ale i vedení Vyšší odborné školy a Střední zemědělské školy Benešov.

Klapka: Pivovarské slavnosti po pětadvacáté

Benešov – Jak chutná správně vychlazené pivo se mohou všichni milovníci tohoto zlatavého moku přesvědčit už tuto sobotu, kdy se v benešovském Pivovaru Ferdinand bude konat již pětadvacátý ročník Pivovarských slavností. Oslava skutečného piva začíná ve 12 hodin a potrvá až do desáté hodiny večerní.

Terezka je velký spáč, říká Martina

Radošovice – Na stav pět ku dvěma, co se týká zastoupení holčiček a kluků postupujících do hlasování o Miminko roku 2016 zvýšila skóre svým červencovým vítězstvím v anketě Nejsympatičtější miminko měsíce Tereza Velebilová z Radošovic.

Nenudíš se v květovaných šatech?

Benešov – Mafiána, lichváře a vraha Ivana Rudovského ze seriálu Ordinace v Růžové zahradě II., alias Miroslava Dvořáka, herce a rodáka z Benešova mohou lidé vidět už dnes od 19.30 v Městském divadle Benešov, kde se společně s Dagmar Nádvorníkovou představí v premiéře poetického pásma muže a ženy …Pokud se nenudíš…v květovaných šatech…

Letošní prázdninová sezóna se pomalu loučí

Týnec nad Sázavou – Děti opět usedly do školních lavic a to je jasný důkaz toho, že letošní prázdninová sezóna je u konce.

Z červencového kola postupuje 
do finálového klání malá Terezka

Benešovsko – Tereza Velebilová z Radošovic je v pořadí sedmým miminkem, které bude na konci tohoto roku bojovat o titul absolutního vítěze.

Řekli si své ano

Český Šternberk -  V zámecké zahradě v Českém Šternberku si řekli své ano Denisa Jouzková a Jan Vondrák.

Dožínkové slavnosti v Přestavlkách provázelo jako vždy slunné počasí

Přestavlky u Čerčan – Šesté dožínkové slavnosti obcí Vranov a Přestavlky u Čerčan jsou už minulostí.

Na Tankovém dni byla k vidění také sbírka pěti tanků z první republiky

Lešany - V pořadí již 14. Tankový den ve Vojenském technickém muzeu Lešany se nesl ve znamení tankové techniky od třicátých let 20. století až do současnosti.

Kopretinka slaví čtvrté narozeniny

Benešov – Mateřská škola a jesle Kopretinka v Benešově vstupuje již do čtvrtého školního roku od svého vzniku. Zatím ještě probíhá prázdninový režim, ve kterém se ve školce méně učí a více řádí. Jsou přece prázdniny!

Děti věnovaly dárkové balíčky řádovým sestrám Matky Terezy

Benešovsko - České děti věnovaly 5500 dárkových balíčků řádovým sestrám Matky Terezy u příležitosti jejího svatořečení.

Letecký den je vrcholem celé sezóny

Nesvačily – Vrchol letecké sezóny na letišti v Bystřici, neboli aerovíkend, který každoročně nabízí sobotní přehlídku modelů letadel, Nesvačilské podívání, a v neděli pak Letecký den, se v posledních letech konal v areálu modelářského letiště Nesvačily.

Auto skončilo hluboko pod úrovní vozovky

Benešov - O štěstí v neštěstí může hovořit jednašedesátiletý řidič Peugeotu 307 SW, který havaroval v pondělí krátce po půl třetí odpoledne mezi Benešovem a Chlístovem.

Centrum Benešova se změnilo v krvavé kolbiště

Benešov – Řeč je o potyčce, která se odehrála v neděli nad ránem v centru Benešova. Trojice cizinců si vybrala za své oběti dvě dívky ve věku šestadvacet a čtyřiadvacet let a jednoho čtyřiadvacetiletého mladíka.

Benešovský hřbitov zdobí nová zeď

Benešov – Už několik dní pracují dělníci firmy Stavos Benešov na opravě hřbitovní zdi Na Karlově v Benešově.

Do fast foodu až jako dospělý

Benešovsko - Zmizí z našich škol nezdravé jídlo a tlusté děti? Zvítězí zdravé svačiny nad fast foody?

Eva Hrušková zapojuje do svých představení i dětské publikum

Týnec nad Sázavou – Je nejen herečka, ale i výborná zpěvačka a scénáristka. Své životní poslání našla v práci s dětmi, v jejichž přítomnosti se cítí nejšťastnější. Její divadelní představení děti milují i proto, že nejsou pouhými diváky, ale stávají se součástmi jejích představení. Mezi její nejvýznamnější televizní role patří Popelka, kterou ztvárnila v roce 1969 po boku Jiřího Štědroně.

Letní divadelní scéna v Týnci patřila tentokrát Evě a Janě Hruškovým

Týnec nad Sázavou – Letos je to už potřinácté, co se každou prázdninovou sobotu úderem páté hodiny odpolední mění venkovní areál hradu Týnec nad Sázavou v divadelní scénu. Ne jinak tomu bylo i uplynulý víkend, kdy na venkovním dřevěném pódiu umístěném v dochovaných základech románského paláce z 12. století vystoupily sestry Eva a Jana Hruškovy s pohádkou Ahoj, světe!

V benešovské Křižíkově ulici hořely současně dva objekty

Benešov – Hned dvakrát na jednom místě museli kvůli neznámému žháři zasahovat v noci na sobotu hasiči z Benešovska.

Objekt bývalého Dětského domova v Načeradci je určen k prodeji

Načeradec – Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy rozhodlo, že s budovou bývalého Dětského domova se základní školou a školní jídelnou v Načeradci je nutno nakládat jako s nepotřebným majetkem.

Kauza napadení seniorky beranem míří k pražskému krajskému soudu

Divišov – Osvobozujícím rozsudkem skončila dva roky stará kauza, kdy pětasedmdesátiletou seniorku z Divišova při dopolední procházce smrtelně zranil volně pobíhající beran.

O svátcích bude muset mít celá řada malo i velkoobchodů zavřeno

Benešovsko – Od 1. října letošního roku vejde v platnost zákon o prodejní době. Ten stanoví, že prodej v maloobchodě a velkoobchodě je zakázán ve dnech 
1. ledna, o Velikonočním pondělí, 8. května, 28. září, 28. října, 24. prosince od 
12 do 24 hodin, a 25. prosince a 26. prosince.

Školáků neustále přibývá, v Trhovém Štěpánově jim budují novou družinu

Trhový Štěpánov – Příliv dětí do základních škol a málo místa. Problém, s kterým se potýká řada měst a obcí snad v celé České republice. Logicky se tedy nevyhnul ani Trhovému Štěpánovu. Tam sice nemusí řešit nedostatek učeben nebo místa v nich, ale nepostačující kapacitu školní družiny.

V Benešově se můžete frontám při vyřizování dokladů na MěÚ snadno vyhnout

Benešov – Potřebujete navštívit evidenci vozidel, řidičů nebo si vyřídit občanský průkaz, cestovní pas, ale děsí vás představa zbytečně stráveného času v dlouhých frontách?

Ochranné pletivo na mostě by mělo být opravené do konce prázdnin

Benešov - Vzhledem k tomu, že se k opravě poškozeného ochranného pletiva na mostě SŽDC nemá, SÚS se rozhodla jej opravy na vlastní náklady. Vše by mělo být hotové se zahájením nového školního roku.

Štěpán Kojan rozezpíval bystřické náměstí

Bystřice - Jednou z velmi zdařilých akcí, která se konala v Bystřici již pojedenácté byl koncert kytaristy, trumpeťáka a heligonkáře, skladatele a zpěváka kapely Keks Štěpána Kojana.

Pyšely mají novou silnici ke hřbitovu

Pyšely – Ze zhruba tří kilometrů nově opravené místní komunikace, která spojuje centrum města se hřbitovem se mohou těšit nejen obyvatelé Pyšel, ale i jejich návštěvníci. Její rekonstrukce vyšla přibližně na jedenáct milionů korun, kdy šest milionů na opravu poměrně frekventované silnice poskytl Středočeský kraj.

Ruské motocykly si daly sraz na poříčské Homolce a oslavily výročí

Poříčí nad Sázavou – Ruské motocykly značky Ural a Dněpr si daly na autokrosovém závodišti Na Homolce v Poříčí nad Sázavou dostaveníčko už popáté.

Antonín Setnička sbíral zkušenosti v Zemi vycházejícího slunce

Benešov – Tak jako si každý malý fotbalista touží zahrát na barcelonském Nou Campu a tenisté sní o atmosféře Wimbledonu, není pro karatistu nic většího než odjet na japonský ostrov Okinawa a studovat u starých mistrů.

Právě jsme se narodili

Benešovsko - Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnice v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie vám na našich stránkách přinášíme fotografie nejmladších občánků.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT