VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTINA KŘEČKOVÁ

Martina Křečková / Benešovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zářijová miminka bojují o vaše hlasy

Benešov - Náhodný los určil deset miminek narozených v září, která se ucházejí o vaši přízeň v pravidelné soutěži. Miminka, která získají během letošního roku nejvíce hlasů, se kvalifikují do finále o věcné ceny.

Právě jsme se narodili

Benešov - Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnice v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie vám na našich stránkách přinášíme fotografie nejmladších občánků.

Čáp bílý přinesl Karolínce medailové umístění

Krhanice – Obrázek čápa bílého od Karolíny Zemanové ze čtvrté třídy Základní školy Krhanice byl vyhodnocen jako jedno z trojice nejlepších výtvarných děl v kategorii 3. a 4. ročník v celostátní výtvarné soutěži, která se konala koncem minulého školního roku pod názvem Fauna naší přírody.

Některé krajské silnice musejí na opravu ještě počkat

Benešovsko – Zatímco silniční průtah Krhanicemi, který se dlouhá léta podobala tankodromu, po němž jezdí denně stovky aut, pokrývá již několik měsíců zcela nový asfalt, silnice mezi Chrástem nad Sázavou a Krhanicemi si na opravu bude muset ještě počkat.

Na Svatováclavky do Votic připlavou Rybičky

Votice – Středa 28. září bude, jako každoročně patřit Svatováclavským slavnostem, které se uskuteční na Komenského náměstí. Připraven je bohatý program, trh zejména rukodělných výrobků a velmi rozmanité občerstvení. Návštěvníci budou moct navštívit židovský hřbitov, klášter i věž Václavku nebo třeba chovatelskou výstavu.

V Poříčí nad Sázavou už nemusí lidé chodit s plasty a papírem ke kontejnerům

Poříčí nad Sázavou – Zákaz skládkování odpadu začne v České republice platit od roku 2024, připravit se na něj ale musejí obce, a především české domácnosti, již nyní. Například občané v Poříčí nad Sázavou kromě plastů, papíru a skla běžně třídí elektroodpad, kov, ošacení, nápojové kartony, ale také bioodpad.

Seniorům stačí v Sázavě na návštěvu kina pouhá dvacetikoruna

Sázava - Od července snížilo město Sázava pro seniory vstupné do kina na všechna filmová představení o 75 procent.

Volné byty k okamžitému nastěhování město Benešov nemá

Benešov – Páteční vydatný déšť, na který čekala většina lidí jako na smilování Boží, Zbyňku Křivánkovi z Benešova, jenž bydlí s postiženou manželkou a synem v drážním domku v Mariánovicích rozhodně úsměv na rtech nevykreslil.

První ročník benešovského Štrúdl festíku nezhatilo ani špatné počasí

Benešov – Spojit příjemné s užitečným, a navíc založit novou tradici. To všechno se podařilo uplynulou sobotu Evě Brabcové tím, že v Benešově uspořádala 1. ročník Štrúdl festíku na podporu medvěda Jirky z Konopiště.

Bystřická šlápota je vhodná pro děti i zdatné turisty

Bystřice - Jedním z pochodů, na který se mohli uplynulou sobotu vydat milovníci pěší, ale v tomto případě i cyklo turistiky byla tradiční Bystřická šlápota. Ta se šla už podvanácté, i když se jednalo teprve o její 11. ročník.

Pochod přes čtyři zámky doplatil na špatné počasí

Týnec nad Sázavou - Celkem po dvaapadesáté se společně s Klubem českých turistů Týnec nad Sázavou vydali pochodníci na dálkový pochod nazvaný Přes čtyři zámky.

Do centra města musí chodit i kvůli pečivu

Benešov - Především seniorům z ulic „za kolejemi" schází obchod. Jediný, který tam byl, je už nějaký čas zrušený.

V pondělí startuje sbírka Srdíčkové dny

Benešovsko – Nezisková organizace Život dětem zahajuje svou tradiční podzimní sbírku Srdíčkové dny.

Dětem z Indie pomáhají naše děti

Benešovsko – Také díky žákům ze Základních škol Trhový Štěpánov, Načeradec a Čechtice se mohou chudé děti v indické Kalkatě těšit z dárkových balíčků obsahujících školní a hygienické potřeby a hračku.

Jak je to ve skutečnosti s cestou studentů benešovské zemědělky na školní praxe?

Benešov – Jeden hot a druhý čehý. Ne. V tomto případě se nejedná o francouzskou filmovou komedii, kde hlavní role ztvárnili Louis de Funès a Annie Girardotová, ale o situaci ohledně přepravy studentů benešovské zemědělky na praxe na Školní statek Pomněnice.

S Bystřickou šlápotou se vydají turisté po okolí už pojedenácté

Bystřice – Už pojedenácté, i když ve skutečnosti již podvanácté se mohou tuto sobotu vydat všichni milovníci turistiky i cyklistiky na pochod Bystřická šlápota.

Štrúdl festík se připravuje na svou premiéru

Benešov – Zřejmě poprvé v historii Benešova se ve městě v sobotu 17. září uskuteční Štrúdl festík 2016. A zúčastnit se může doslova každý.

Projekt Pošta Partner se mění

Benešovsko – Prvního října to bude už rok, co Obecní úřad Soutice začal jako první ve středních Čechách provozovat Poštu Partner. Díky tomuto projektu se tak bezmála tři sta stálých obyvatel opět po několika letech dočkalo vlastních poštovních služeb.

Za černé skládky hrozí statisícové pokuty, přesto jejich množství stoupá

Benešovsko – Množství nelegálního odpadu vyvezeného do přírody rapidně přibývá. Podle aktuálních statistik se počet černých skládek meziročně zvýšil 
o více než třetinu.

Trojice střelců z Krhanic vybojovala 
v Maďarsku titul Mistr světa ve střelbě

Krhanice – Jedním z trojice střelců z historických zbraní ze Střeleckého spolku 0117 Krhanice, která se na konci srpna vrátila z Mistrovství světa ve sportovní střelbě z předovek, jenž se konalo v Maďarsku, je šestašedesátiletý Karel Langer z Týnce nad Sázavou.

Studenti musí jezdit na praxi autobusem

Benešov – Objízdná trasa pro veškerou automobilovou i autobusovou dopravu přes Pomněnice, která by měla potrvat až do poloviny listopadu nepřidělává vrásky na čele jen samotným řidičům či obyvatelům jinak poklidné osady, ale i vedení Vyšší odborné školy a Střední zemědělské školy Benešov.

Klapka: Pivovarské slavnosti po pětadvacáté

Benešov – Jak chutná správně vychlazené pivo se mohou všichni milovníci tohoto zlatavého moku přesvědčit už tuto sobotu, kdy se v benešovském Pivovaru Ferdinand bude konat již pětadvacátý ročník Pivovarských slavností. Oslava skutečného piva začíná ve 12 hodin a potrvá až do desáté hodiny večerní.

Terezka je velký spáč, říká Martina

Radošovice – Na stav pět ku dvěma, co se týká zastoupení holčiček a kluků postupujících do hlasování o Miminko roku 2016 zvýšila skóre svým červencovým vítězstvím v anketě Nejsympatičtější miminko měsíce Tereza Velebilová z Radošovic.

Nenudíš se v květovaných šatech?

Benešov – Mafiána, lichváře a vraha Ivana Rudovského ze seriálu Ordinace v Růžové zahradě II., alias Miroslava Dvořáka, herce a rodáka z Benešova mohou lidé vidět už dnes od 19.30 v Městském divadle Benešov, kde se společně s Dagmar Nádvorníkovou představí v premiéře poetického pásma muže a ženy …Pokud se nenudíš…v květovaných šatech…

Letošní prázdninová sezóna se pomalu loučí

Týnec nad Sázavou – Děti opět usedly do školních lavic a to je jasný důkaz toho, že letošní prázdninová sezóna je u konce.

Z červencového kola postupuje 
do finálového klání malá Terezka

Benešovsko – Tereza Velebilová z Radošovic je v pořadí sedmým miminkem, které bude na konci tohoto roku bojovat o titul absolutního vítěze.

Řekli si své ano

Český Šternberk -  V zámecké zahradě v Českém Šternberku si řekli své ano Denisa Jouzková a Jan Vondrák.

Dožínkové slavnosti v Přestavlkách provázelo jako vždy slunné počasí

Přestavlky u Čerčan – Šesté dožínkové slavnosti obcí Vranov a Přestavlky u Čerčan jsou už minulostí.

Na Tankovém dni byla k vidění také sbírka pěti tanků z první republiky

Lešany - V pořadí již 14. Tankový den ve Vojenském technickém muzeu Lešany se nesl ve znamení tankové techniky od třicátých let 20. století až do současnosti.

Kopretinka slaví čtvrté narozeniny

Benešov – Mateřská škola a jesle Kopretinka v Benešově vstupuje již do čtvrtého školního roku od svého vzniku. Zatím ještě probíhá prázdninový režim, ve kterém se ve školce méně učí a více řádí. Jsou přece prázdniny!

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT