VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUCIE SEDLÁKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Festival podpoří onkologické oddělení benešovské nemocnice

Benešov - Festival, který pomáhá. To je akce Open Door Hospital, která se uskuteční v sobotu 23. června od 13 hodin v areálu benešovského pivovaru. A proč zrovna tam? Festival benešovské nemocnice je totiž letos nově spojený s každoroční, festivalovou akcí pivovaru. Pro návštěvníky to tedy mimo jiné znamená, že budou mít nepřetržitě přísun zlatavého moku.

Padesát tři malých závodníků se účastnilo soutěže v atletice

Benešov - Tradiční závody v dětské atletice pro malé sportovce, které pořádal Dům dětí a mládeže Benešov ve spolupráci s Mateřským centrem Hvězdička, se uskutečnily v sobotu 16. června na hřišti ZŠ Benešov, Jiráskova.

Vlašim žije spolkovým životem

Vlašim - Po celý víkend oslavují ve Vlašimi sedmisté výročí založení města. Doprovodné akce se konají jako poděkování všem vlašimským spolkům. Oslavy začaly v pátek 15. června, pokračovat budou až do úterý.

Tři obce z okresu slaví úspěch v soutěži Vesnice roku

Benešovsko - Slavit mohou tři obce z Benešovska. Ve středočeském kole soutěže Vesnice roku obstály všechny tři obce z okresu, které se do soutěže přihlásily. Kamberk získal diplom za netradiční formy volnočasových aktivit, Louňovice pod Blaníkem za podporu alternativních metod vzdělávání a Pravonín byl dokonce oceněný bílou stuhou, a to za činnost mládeže.

Na oslavy čtyř výročí v Přestavlkách dorazí slovenští přátelé i skupina Argema

Přestavlky u Čerčan - V Přestavlkách u Čerčan bude v sobotu 16. června veselo. Příznivci a obyvatelé obce si totiž připomenou čtyři významná výročí, která se vztahují jak k samotným Přestavlkám, tak i k aktuálním, celorepublikovým oslavám. Zájemci při slavnostech vzpomenou na 790. výročí první písemné zmínky o obci, 125. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Přestavlky, 100. výročí vzniku Československé republiky a 85. výročí založení Sokola Přestavlky.

Známá továrna na cukrovinky slaví 20 let od spuštění provozu

Poříčí nad Sázavou – Dvacáté výročí spuštění továrny na cukrovinky v Poříčí nad Sázavou si ve čtvrtek 14. června vedle hostů z řad místních i regionálních politiků a čelných globálních představitelů společnosti Mars Wrigley Confectionery připomněli zejména bývalí a současní spolupracovníci firmy.

Studenti z Číny ukončili výcvik na letišti u Benešova

Nesvačily - Dopravními piloty se stalo dvanáct studentů z Číny, kteří zahájili výcvik na letišti u Benešova, v Nesvačilech, před čtrnácti měsíci. Slavnostní akt pořádaný ve středu 13. června od 12 hodin v hangáru na nesvačilském letišti předznamenal jejich budoucí, pilotní kariéru. Při předávání diplomu nechyběli instruktoři letecké školy F Air, ředitel F Air Michal Markovič, starosta Bystřice Daniel Štěpánek, poradce českého prezidenta Jan Kohout, čínský ambasador Wang Jinsong ani prezident čínské, letecké společnosti Sichuan Airlines Li Haiying.

Blaníci odehráli premiéru Švestky na zámku

Louňovice pod Blaníkem - Známou divadelní hru Švestka z repertoáru Divadla Járy Cimrmana mohli diváci zhlédnout v sobotu 9. června v zámku v Louňovicích pod Blaníkem.

OBRAZEM: Festival Routa na Hrádku potěšil děti i rodiče

Hrádek u Vlašimi - Multižánrový festival Routa, který se tradičně koná na Hrádku u Vlašimi, si letos užili děti i dospělí v sobotu 9. června od 13 hodin. O návštěvníky nebylo nouze a v každém koutu této malé vesničky u Vlašimi bylo nebývale živo. Není se čemu divit, program akce byl totiž doslova nabitý. Tento rok poprvé na festivalu byly dvě hudební scény, jedna klasicky u studánky pod bývalou školou, druhá poprvé v místním kostele svatého Matouše. Děti ale nejvíce pobavil aktiv park na louce nebo také divadlo.

OBRAZEM: Účastníky cyklistického závodu pasovali na cyklorytíře

Kondrac - Tradiční cyklistický závod Blanický cyklorytíř letos odstartoval od Farního muzea v Kondraci v sobotu 9. června mezi 13. a 14. hodinou. Do cíle museli zúčastnění dorazit na stejné místo, kde pro ně bylo připraveno i bohaté občerstvení a doprovodný program. Na závodníky ale hlavně čekal blanický rytíř se svým doprovodem, který všechny cyklisty pasoval na Blanické cyklorytíře pro rok 2018.

FOTO: Vlašimská desítka obsadila zámecký park

Vlašim - Třetí ročník běžeckého závodu Vlašimská desítka se uskutečnil v sobotu 9. června ve Vlašimi. Běžci z řad dětí i dospělých svoji trať zahájili u vlašimského zámku v parku, kde závod také končil. Pro závodníky i jejich doprovod a fanoušky bylo přichystáno občerstvení. A většina z nich toho využila a pak posedávala a poléhala na trávníku v zámeckém parku.

Muzejní noc otevřela vlašimský zámek v netradičních hodinách

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Čtrnáctá muzejní noc oživila v pátek 8. června od 17 hodin vlašimský zámek, nádvoří i přilehlý park. V Muzeu Podblanicka, které sídlí přímo v zámku, si mohli návštěvníci prohlédnout všechny expozice, a to až do 24 hodin. V prostorách muzea byl připraven i zámecký ateliér a ukázka řemesel - švece a přadleny. Před zámkem, na nádvoří, mohli milovníci hudby vyslechnout od 19 hodin koncert vokálního souboru Marika Singers.

Senioři nad pohybem neohrnují nos. Společně si zacvičili

Benešov - Pohyb je důležitý v každém věku a ve stáří o to více. Aktivních seniorů, kteří se sportu věnují, přibývá. A tím i aktivit pro ně. Což potvrzuje také celorepubliková akce Sportovní hry seniorů, ke kterým se přidružil i Kondiční klub v Benešově. Ten uspořádal ve středu 6. června od 16 hodin v areálu benešovského gymnázia své vlastní seniorské hry. Letos se konal již druhý ročník, prvního, toho loňského, se účastnilo čtrnáct zájemců z řad seniorů. Tento rok přišlo aktivních důchodců kolem patnácti.

Víkend ve znamení nehod. Dva motorkáře musel transportovat vrtulník

Benešovsko - Hned dvakrát byl o víkendu vyslán vrtulník záchranné služby na území Benešovska. Dohromady se na vozovkách v okresu odehrálo, oproti jiným víkendům, značné množství nehod. Pět kolizí řešily složky integrovaného systému v sobotu a sedm v neděli.

Začala koupací sezóna. Do koupališť provozovatelé stále investují

Benešovsko - Léto klepe na dveře, začíná koupací sezóna. Provozovatelé koupališť proto před otevřením bazénů prováděli nejdůležitější údržby, ale i větší rekonstrukce. Na Benešovsku se nacházejí čtyři venkovní bazény. A všechny již první návštěvníky přivítaly.

Judistickou akademii si užili nejmenší v Mrači

Mrač - Judo a sebeobrana aneb naučme děti umět se bránit! Tak se jmenovala akce, která se uskutečnila v Mateřské škole MiniSvět v Mrači na konci května. "O tom, že se mohou děti učit sebeobraně a judu již ve školce se přesvědčili rodiče dětí z MŠ MiniSvět na judistické akademii.

Nastávající maminky a tatínkové se připravili na porod

Benešov - Beseda pro nastávající maminky a tatínky „Příprava k porodu" se uskutečnila ke konci května v herně Mateřského centra Hvězdička v Benešově. Tato beseda se koná pravidelně jednou za rok a přednášejícími jsou vždy porodní asistentky z benešovské nemocnice Rudolfa a Stefanie. Tentokrát se besedy účastnila vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Vladimíra Stěhulová a staniční sestra porodního sálu Jana Císařová.

Ztratil se kocourek. Za jeho nalezení dají majitelé 15 tisíc korun

Střížkov - Kocourka Kulíška postrádají jeho majitelé již skoro měsíc. Nedokáží se smířit, že už ho nikdy neuvidí, proto stále po milovaném mazlíčkovi pátrají. "Informaci vedoucí k nalezení živého nebo mrtvého Kulíška odměníme. Za nalezení živého Kulíška zaplatíme odměnu 15 000 korun," uvedla majitelka kocourka Vlaďka Novotná.

Rok protikuřáckého zákona: podniky ho vesměs ustály

Benešovsko - Bude tomu již rok, co platí v České republice protikuřácký zákon. Většina hospodských uvádí, že provozovna bez kouře je lepší, že na nové pořádky si zvykli. Jenže stále také hovoří o podstatném „ale“. Mnozí se totiž perou s tím, že chce stát rozhodovat za ně, co mohou jejich zákazníci dělat, či nedělat. A potom je ještě úřady kontrolují a pokutují.

Rýžování zlata přilákalo přes sto padesát účastníků

Kamberk /FOTOGALERIE/ – Již pátý ročník pochodu Cesta za zlatem se konal v sobotu 26. května v okolí Kamberka.

Fanoušci benešovského industriálu vyjedou na výlety

Benešov - Fanoušci benešovského industriálu se mohou radovat. Benešovské Muzeum Podblanicka pro ně připravilo komponovaný den procházek, a to na sobotu 2. června od 10 do 20 hodin.

OBRAZEM: Vlastenci vzpomněli na oběti první světové války

Louňovice pod Blaníkem - Velká vlastenecká akce se uskutečnila v sobotu 26. května v Louňovicích pod Blaníkem. Do městyse se sjeli zástupci Vlasteneckého spolku z celé republiky společně s kapelou Pralinka, která po celý den příznivcům hrála lidové písně.

Děti budou slavit svůj den skoro celý týden

Benešovsko - Den dětí každoročně připadá na 1. červen a různé organizace k této příležitosti pořádají akce s různorodým, zábavným programem. Na Benešovsku se budou události pro nejmenší konat skoro celý týden, a to od 27. května do 3. června. Děti si tak užijí soutěže, hry, sportování i tvoření.

Řidiči pozor. V sobotu večer uzavřou silnici kvůli demolici mostu

Senohraby – Kvůli demolici mostu u mirošovického hřbitova se v sobotu 26. května od 18 hodin do neděle 26. května do 9. hodiny uzavře silnice u Senohrab a Mirošovic.

Vlastenci se přijedou veselit pod Blaník, a tak oslaví výročí republiky

Louňovice pod Blaníkem - U příležitosti stého výročí založení republiky se v sobotu 26. května sjedou všichni příznivci pod Blaník. Celorepublikový spolek Vlastenců Koruny české spolu s městysem Louňovice pod Blaníkem totiž pořádá Národní veselici. “Ještě nikdy jsme v rámci našeho spolku nepořádali tak velkou akci,” prozradil zakladatel spolku Vladimír Brom.

Při prčickém pochodu zkontrolovali policisté sto dvacet osob

Benešovsko - V průběhu sobotního pochodu Praha-Prčice policisté zkontrolovali více než 120 osob. Uložili 22 blokových pokut, což je o 12 více než vloni. Pozitivní test na přítomnost alkoholu měli čtyři řidiči. Ani cyklisté se dechovým zkouškám nevyhnuli. U tří cyklistů byla naměřena pozitivní hodnota alkoholu v dechu.

Zloděje zaujala zaparkovaná vozidla v Olbramovicích

Olbramovice - Zloděj řádil v sobotu 19. května v Olbramovicích, a to v době, kdy se v okrese konal tradiční pochod Praha-Prčice. Pachatel si vyhlédl dvě vozidla, která byla zaparkovaná na parkovišti vedle vlakového nádraží. Nejdříve ho zaujalo auto Volkswagen Golf.

Motivace je pro naše oddělení důležitá, říká primářka Marie Mrvová

Benešov - Nově otevřené oddělení následné rehabilitační péče v benešovské nemocnici v pondělí 21. května oživila oslava. Narozeniny zde oslavila devadesátá devátá pacientka, devadesátiletá Marie Říhová z Děkanovic. K jejímu jubileu jí přišel zahrát na harmoniku strýc zdejší primářky. A při slavnostním setkání Marii Říhové popřáli jak zdravotníci, tak pacienti.

Hledá se majitel gramofonu, vyzývá policie veřejnost

Vlašim - Někdy musí policisté řešit i vcelku kuriózní případy. Kromě pátrání po pachatelích občas poptávají i majitele ztracených předmětů. A to se stalo nyní ve Vlašimi.

Komici z improvizační show Partička pobavili diváky ve Voticích

Votice /FOTOGALERIE/ - Známí herci z improvizační show Partička zavítali v pondělí 21. května do Votic, aby svým nezaměnitelným humorem pobavili přítomné diváky.

Malí umělci vystoupí při celorepublikových oslavách

Benešovsko - Druhý ročník celostátního hapenningu základních uměleckých škol, nazvaný ZUŠ Open, rozvíří zábavu ve čtvrtek 24. května také na Benešovsku. Nadané děti vystoupí hned ve čtyřech okresních městech, a to v Čerčanech, Benešově, Vlašimi a Voticích.

Festivaly v okrese rozvíří zábavu, ale také pomohou dobré věci

Benešovsko - K létu tradičně patří hudební či multižánrové festivaly. A ani letos nebudou o tyto události příznivci ochuzeni. Festivalová sezóna na Benešovsku již začala, a to na začátku května Folkovým kvítkem v Konopišti. Další festivaly rozproudí okres na začátku června, a průběžně se budou konat až do konce srpna. Nyní je jich naplánováno sedmnáct, je ale možné, že další ještě do začátku léta přibudou.

Právě jsme se narodili

Benešov /FOTOGALERIE/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnice v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie vám přinášíme fotografie nejmladších občánků. Tentokrát z 20. týdne roku 2018.

OBRAZEM: Bar Na Koupáku ve Vlašimi ožil hudbou

Vlašim - Na Koupáku ve Vlašimi to pět žije. V sobotu 19. května večer si mohli příznivci užít hned dvě vystoupení. První se představila acoustic-psychedelic skupina Kolben Dechber band, následně rocková kapela Krausberry.

OBRAZEM: Pochodníci vyšli do Prčic také z Olbramovic

Olbramovice/Sedlec-Prčice - Pochod Praha-Prčice se v sobotu 19. května konal již po padesáté třetí. Pochodníci si mohli vybrat z osmi tras, které startovaly na Benešovsku. Děti zahájily svůj pochod ve Voticích, vozíčkáři začali v Miličíně a dospělí vyšli třeba z Týnce nad Sázavou nebo Olbramovic. Ti, kteří putovali do Sedlce-Prčice právě z Olbramovic, ušli celkem 35 kilometrů. Jejich kroky vedly z této obce do Otradovic a dál až do Přestavlk na Příbramsku.

Mračská školka se vydala na dobrodružnou výpravu do minulosti

Mrač /FOTOGALERIE/ - Děti z mateřské školky MiniSvět z Mrače podnikly zajímavou výpravu v čase a navštívily starobylou vesnici z raného středověku. Vesničkou prastarých domečků, pecí a dílen školku provedla místní obyvatelka, ošacená jako z dávné doby. Děti byly nadšené a odnesly si mnoho zážitků o tom, jak se žilo dříve, co se jedlo a také, jak se lidé s pokorou a uctivostí chovali k přírodě.

Školáci prováděli vrchotojanovickým zámkem

Vrchotovy Janovice /FOTOGALERIE/ - Řetězové provádění na zámku ve Vrchotových Janovicích je projekt, během kterého se mohou školáci základních škol stát průvodci. Skupinky turistů i dětí provedli vrchotojanovickým zámkem žáci ze zdejší školy také v pátek 18. května. Historickými prostory, kde na začátku 20. století žila známá šlechtična Sidonie Nádherná, budou školáci provázet až do neděle 20. května. Poté se vystřídají se svými vrstevníky ze sedlčanské školy.

KRÁTCE: Legendy devadesátek roztančí páteční večer

Benešovsko - Přinášíme vám přehled událostí v regionu.

Jízdní kolo za více než 40 tisíc ukradl zloděj z prodejny

Benešov – Jízdní kolo za bezmála 43 tisíc korun ukradl neznámý pachatel v prodejně v ulici Ke Stadionu v Benešově. Ke krádeži došlo 26. dubna kolem páté hodiny. Nejdříve zloděj násilím vnikl do prodejny, kde odcizil elektrokolo za 41 tisíc korun. To ale nechal odložené na balkóně domu. Nakonec odcizil jiné, o 2 tisíce dražší.

Kaple v domově seniorů nově slouží také veřejnosti

Benešov /FOTOGALERIE/ - Kapli v benešovském domově seniorů může od středy 16. května navštěvovat také široká veřejnost. Při slavnostní akci svatostánek otevřela ředitelka domova Jana Prokešová, která přestřihla slavnostní pásku, benešovský farář Marcel Timka a starosta města Petr Hostek.

FOTO: Dílo mistra reklamy ukazují na náměstí

Benešov - Miloš Slovák: Grafický design firmy Baťa. Tak se jmenuje venkovní výstava benešovského Muzea umění a designu, kterou mohou zájemci zhlédnout na Masarykově náměstí v Benešově až do 31. května.

Pochod Praha-Prčice nabídne v okrese osm tras. Z toho jednu pro děti

Benešovsko/Sedlec-Prčice - Turisté a příznivci dálkových výletů se vydají v sobotu do Prčic. Tradiční Pochod Praha-Prčice se letos koná již po padesáté třetí a opět, jako každý rok, znatelně protíná Benešovsko. A v rámci dotčených okresů je právě v benešovském regionu připraveno nejvíce tras, celkem osm.

KRÁTCE: boj proti rakovině či obnova zeleně

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Relaxační odpoledne si užily maminky v Benešově

Benešov - Oblíbené relaxační dopoledne ke dni maminek připravilo Mateřské centrum Hvězdička v Benešově. Akce se uskutečnila již po desáté, první ročník se dokonce konal přesně před deseti lety. Relaxaci si užilo plno nových maminek, ale i maminky, které do centra docházejí pravidelně.

Den linky 155 oslavili příznivci v benešovském divadle

Benešov - 365 dní v roce, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně v České republice funguje zdravotnická záchranná služba, stejně tak tísňová linka 155. V úterý 15. května si proto všichni příznivci připomněli důležitost českých zdravotníků a oslavili Den linky 155.

KRÁTCE: farmářské trhy, připomínka prezidenta či seminář pro rodiče

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu. 

OBRAZEM: Školní besídku připravily děti pro maminky

Louňovice pod Blaníkem - Děti z louňovické základní a mateřské školy uspořádaly v úterý 15. května školní besídku, a to v sále zdejšího zámku. Chtěly tak potěšit své rodiče, a především maminky. Ty totiž nedávno oslavily Den matek.

Děti zdobily perníčky a pobavily se u pohádek

Benešov - Děti, které navštěvují benešovský Dům dětí a mládeže, se rozhodně nenudí. Na začátku května si mohli užít jak dvě pohádková představení, tak zdobení perníčků.

Divišovská pošta oslavila výročí a připravila raritu

Divišov - Pošta v Divišově oslavila na začátku května významné výročí, a to 150 let od jejího založení. Naposledy slavila pošťáci z Divišova jubileum v roce 1998, a to 130. výročí. K té příležitosti vydali příležitostnou dopisnici s přítiskem erbu obce. „Dnes je tato dopisnice cennou raritou filatelistů a ostatních sběratelů,“ řekl František Šimon, poštovní šéf v Benešově ve výslužbě.

KRÁTCE: krádež kola, uzavřené kurty či poničený automobil

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT