VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Železniční přejezd v Týnci je po několika měsících opět přejezdu schopný

Týnec nad Sázavou – Pouhých pět dní stačilo k tomu, aby se železniční přejezd v Týnci nad Sázavou přeměnil z „tankodromu" opět na normální přejezd, který zejména osobní auta zdolají bez proražení olejové vany nebo utržení spojleru.

28.4.2016
SDÍLEJ:

Od úterý odpoledne mohou řidiči opět jezdit přes železniční přejezd v Týnci nad Sázavou bez obav o svá auta.Foto: Ladislav Jerie

 Dlouhé měsíce tomu tak ale nebylo. Přejezd, bohužel ne zrovna příliš šťastně upravili dělníci už 1. října loňského roku kvůli zvýšení rychlosti průjezdu vlaků. Protože je trať v oblouku, jedna z kolejí se ocitla výš, než ta druhá, a týnecké vlnění bylo na světě. Od té doby řidiči, kteří nezpomalili až na dvacetikilometrovou rychlost v hodině si tak koledovali o poškození spodní části svých automobilů.

Dlouho požadovanou opravu extrémně zvlněnému železničnímu přejezdu, na kterém si někteří motoristé poškodili svá vozidla spustila Správa železniční dopravní cesty v pátek 
22. dubna v sedm hodin ráno s tím, že první motoristé jeho novou podobu vyzkouší v úterý 26. dubna po 18 hodině. Tak se také stalo. Dokonce se jeho znovuotevření konalo o několik hodin dříve.

„Během uzavírky došlo 
k úpravě horní části přejezdu tak, aby se zmenšil náklon dopravní koleje. Vyměněn byl i odvodňovací žlab a snížil se povrch vozovky ve směru k sídlišti," uvedla Lenka Morávková 
z Městského úřadu Týnec nad Sázavou.

Řidiči jedoucí směrem od Benešova na Jílové u Prahy či obráceně museli sice využít objížďky přes Lešany, ale jak se většina z nich shoduje, vyplatilo se.

„To je úplně něco jiného. Jak jsem byl zvyklý, ráno jsem automaticky před týneckým přejezdem sundal nohu z plynu a začal brzdit na minimální rychlost. Pak jsem si ale uvědomil, že už to není potřeba. Sice jsem cítil, že přes něco jedu, ale jen tak zlehka," pochvaloval si Josef Marek z Kamenného Přívozu.

Stejně spokojená byla i Jana Veselá z Čakovic. Každý den vozí své děti do školy do Benešova a objížďka pro ní znamenala minimálně dvacetiminutové zpoždění.

„Je fajn, že už je přejezd otevřený. Ale nechápu, že v pátek, když ho zavřeli, tak nebyly nikde žádné dopravní značky, které by na to upozorňovaly, a naopak dneska ráno, když už je otevřený, byly stále všude šipky značící objížďku a v Krhanicích cedule, že železniční přejezd v Týnci nad Sázavou je uzavřen," postěžovala si nechápavě mladá maminka.

„Předně bych chtěl upozornit, že přejezd i ve stavu před jeho současnou úpravou vyhovoval všem normám. Přesto jsme se rozhodli upravit sklonové poměry přejezdového roštu v místě napojení na silniční komunikaci tak, aby bylo jeho překonání pro řidiče pohodlnější," zdůraznil na úvod tiskový mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš s tím, že úprava přejezdu, která spočívala v rozebrání odvodňovacího žlabu lepším vyspádování a opětovném složení celé konstrukce si vyžádala náklady ve výši 120 tisíc korun a v plné výši ji hradila SŽDC. Kolik stála jeho předešlá rekonstrukce prý nelze vyčíslit, jelikož byla součástí celkové revitalizace trati.

„Podle vyjádření zástupců radnice jsou s jeho následnou úpravou spokojeni. Myslím si, že toto byl cíl všem zúčastněných stran," dodal Marek Illiaš.

Autor: Martina Křečková

28.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Odklízení naplaveného bahna ve Vranovské Lhotě.
25

Při bleskové povodni pomáhali dobrovolní hasiči

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků
96

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Bodnutí Fenina rytíře rozzlobilo

Vlašim – Fotbalisté Vlašimi (pátí v tabulce) si nezahráli ve Fortuna národní lize na Jánošíky a chudým nerozdávali, a tak poslední Varnsdorf odjel na sever Čech s prázdnou a ještě zatěžkám v autobuse čtyřmi góly.

Objekty kolem benešovské šatlavy si můžete koupit

Benešov – Bez sta tisíc korun za rovných 15 milionů si lze koupit blok domů, jehož součástí je také někdejší benešovská šatlava. Spolu s ní prodává majitel i sousední polyfunkční dům s obchody a službami a pozemek určený pro bytovou výstavbu.

Do tiché země vtrhli jako vichřice

Benešovsko /OBRAZEM/ - Na břehu řeky roste tráva ostřice, prý přišli včas, však vtrhli jako vichřice, nad tichou zemí vrčí netopýři a národ němý tlučou oficíři. Ke slovům písně Karla Kryla Jeřabiny nelze ani po 49 letech od okupace Československa vojsky pěti komunistických zemí, nic vytknout. Přesně totiž vystihují atmosféru té doby.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení