VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Všichni jsme chtěli pomáhat, vzpomíná na začátek charity Magdalena Suchá

Benešov – Když je Magdaleně Suché nejhůř, má se na koho obrátit. Žije totiž podle Desatera. A podle této prastaré normy také přistupuje k druhým. „Dává mi to velkou sílu. To, že věřím, mi pomáhá snáz překonávat těžkosti, které přináší život," shrnuje žena, která má podle Evy Vaverkové, jež paní Suchou do projektu Řád srdce přihlásila, slunce v duši. Pomohla totiž už mnoha lidem a těm, kteří pomalu ztráceli víru, dokázala vrátit naději

15.12.2015
SDÍLEJ:

Magdalena Suchá.Foto: Zdeněk Kellner

Magdalena Suchá s manželem postavili rodinný dům v Benešově a vychovali tři děti. Téměř tři desetiletí pracovala jako zdravotní sestra v benešovské nemocnici na novorozeneckém oddělení.

„Když byly naše děti malé, hlídala jsem nejen je, ale také děti lékařů. A hned po revoluci jsem jako zastupitelka Benešova vítala nové občánky. To všechno mě ohromně bavilo," usmívá se Magdalena Suchá.

Společně s Blankou Novotnou přivedly v roce 1997 k životu benešovskou charitu.

„Všichni jsme do toho šli se zapálením, všichni jsme chtěli pomáhat," líčí atmosféru začátků charity.

Proto se charitativní sbírka ošacení konala na benešovské faře každou středu. I dnes benešovská charita funguje, ale trochu jinak.

„Děláme misijní sbírku a peníze utržené třeba i z adventního jarmarku, poskytujeme potřebným. Třeba lidem z Nepálu stiženého hrozným zemětřesením," připomněla Magdalena Suchá.

„Lidé přispějí, když jimi něco otřese," hodnotí Magdalena Suchá českou mentalitu. Čechy otřásla i velká migrační vlna. „Když jsme s kolegyněmi třídily věci pro lidi zasažené povodněmi, byly jsme od nich celé špinavé. Proto jsme pro pomoc běžencům sbírku ošacení raději nepřipravily a pomáhali sbírkou finanční, aby si ti lidé mohli koupit jídlo a nové přikrývky," vysvětlila Magdalena Suchá.

Hodiny práce pro charitu dobrosrdečná žena z Benešova nepočítá. Bylo jich moc a moc. Manžel Magdaleny Suché při telefonátu jejích kolegyň z nemocnice dost často hlásil, že právě tam, kam se dovolaly, nikdo nebydlí. Když se pak Magdaleny ptaly, kde pořád běhá, slýchávaly, že všude tam, kde je potřeba.

„Mám to po mamince, ta byla také taková. Chodila s očima otevřenýma, naslouchala druhým a jim věnovala dost svého volna. Právě čas, který jsem seniorům, jako členka sboru pro občanské záležitosti věnovala, byl tím, co tihle starší lidé potřebovali víc, než bonboniéry nebo květiny," dodala Magdalena Suchá.

Autor: Zdeněk Kellner

15.12.2015
SDÍLEJ:
Czech Floyd v Benešově.
25

OBRAZEM: Na benešovském náměstí diváky uchvátili Czech Floyd

Stovky diváků sledovaly tradiční středověkou bitvu ve Vodním hradě v Budyni nad Ohří.

KRÁTCE: Středověká bitva nadchne každého

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

Železný dědek se jede na nové trati

Maršovice - Předposlední neděli v srpnu již tradičně startuje jeden z nejstarších cyklistických závodů s nepřetržitou tradicí v České republice nesoucí název Železný dědek. Z důvodu probíhající modernizace dálnice D1 jsou však na velké části tradiční trati se startem a cílem v Soběhrdech naplánovány objízdné trasy, a tudíž museli organizátoři pro letošní rok zvolit úplně novou trať na Neveklovsku. „Závodníci v neděli odstartují z Maršovic a dle příslušné kategorie absolvují stanovený počet okruhů o délce 15,6 kilometrů. Nová trať je technicky a fyzicky velmi náročná a všechny závodníky náležitě prověří,“ říká ředitel závodu Tomáš Povolný.   

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

KRÁTCE: Tradiční pouť zabaví na hodiny malé i velké

Benešov - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení