VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vlašimsko se stává turisticky atraktivním cílem

Vlašim - O region je v posledních třech letech šestkrát větší zájem turistů

12.1.2009
SDÍLEJ:

Služeb IC včetně prohlídkového okruhu zámeckým parkem využívají nejen turisté, ale třeba i místní spolky, například senioři z klubu důchodcůFoto: Karel Chlumec

Téměř deset let poskytuje služby turistům, ale nejen jim, Podblanické infrocentrum. Původně neziskové sdružení tří subjektů přešlo od počátku letošního roku pod hlavičku vlašimského městského úřadu.
Rok už je také v provozu pobočka infocentra s internetovou studovnou v prostorách rekonstruovaného vlašimského nádraží. V loňském roce využilo služeb Podblanického infocentra více než osm tisíc návštěvníků. To je zhruba o tisíc návštěvníků více než v roce předcházejícím.
„Naší hlavní náplní je vedle poskytování informací o regionu, podpory při pořádání kulturních či sportovních akcí také vytváření, zpracování a distribuce propagačních materiálů, rozvoj regionální turistiky a další aktivity spojené s městem a regionem Podblanicka,“ uvedla vedoucí Podblanického infocentra Lenka Röschelová. Ta před dvěma lety převzala od C.O.T. media ocenění v soutěži informačních center za třetí místo v kategorii Nejlepší nestátní informační centrum v České republice.
V Nebesářových domcích na zámeckém nádvoří, kam se před necelými čtyřmi lety Podblanické infocentrum přestěhovalo z pronajatých prostor v Pláteníkově ulici, se pracovníkům zařízení pro rozvoj místního turistického ruchu daří postupně navyšovat počet zájemců své služby. Po třech úspěšných sezonách vzrostl počet návštěvníků šestinásobně.
„Oblíbenou službou skupin i jednotlivců je prohlídkový okruh zámeckým parkem s průvodcem, veřejný internet nebo zajištění vstupenek na kulturní a společenské akce v rámci sítě TicketPro,“ doplnila Röschelová s tím, že v infocentru je možné také sehnat vstupenky na místní akce.
Pro turisty je také důležité zapojení do rezervačního systému ubytování a samozřejmostí ne možnost nákupu map, knih, pohlednic, turistických známek a dalších regionálních propagačních materiálů.
O zdárný provoz městského zařízení se starají tři pracovnice a letní turistikou sezonu zajišťují navíc brigádníci z řad studentů. Bez nich by se podle vyjádření vedení infocentra široká škála služeb při zvyšujícím se zájmu turistů dala stihnout jen stěží. „Studenti zajišťují hlavně prohlídkový okruh, v němž turisté navštíví Starý hrad, opravený Čínský pavilon a získají informace o přírodních a historických zajímavostech vlašimského parku,“ doplnila Röschelová.

KAREL CHLUMEC

Autor: Roman Mašek

12.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Odklízení naplaveného bahna ve Vranovské Lhotě.
25

Při bleskové povodni pomáhali dobrovolní hasiči

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků
96

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Bodnutí Fenina rytíře rozzlobilo

Vlašim – Fotbalisté Vlašimi (pátí v tabulce) si nezahráli ve Fortuna národní lize na Jánošíky a chudým nerozdávali, a tak poslední Varnsdorf odjel na sever Čech s prázdnou a ještě zatěžkám v autobuse čtyřmi góly.

Objekty kolem benešovské šatlavy si můžete koupit

Benešov – Bez sta tisíc korun za rovných 15 milionů si lze koupit blok domů, jehož součástí je také někdejší benešovská šatlava. Spolu s ní prodává majitel i sousední polyfunkční dům s obchody a službami a pozemek určený pro bytovou výstavbu.

Do tiché země vtrhli jako vichřice

Benešovsko /OBRAZEM/ - Na břehu řeky roste tráva ostřice, prý přišli včas, však vtrhli jako vichřice, nad tichou zemí vrčí netopýři a národ němý tlučou oficíři. Ke slovům písně Karla Kryla Jeřabiny nelze ani po 49 letech od okupace Československa vojsky pěti komunistických zemí, nic vytknout. Přesně totiž vystihují atmosféru té doby.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení