Ta předpokládá, že šeď paneláků ze sedmdesátých let zčásti zakryje moderní nižší zástavba a dojde k obnovení původního vzhledu ulice. V řadě nových domů by měly vzniknout byty i komerční prostory v přízemí. Zmizí i nevzhledné architektonické pozůstatky z doby minulé.
Výstavba nových domů v Komenského ulici rozpoutala i vášnivou diskusi na městském webu. Obyvatelé se rozdělili na dva tábory, jedni souhlasí s koncepcí a jsou rádi, že Komenského bude opět ulicí, druzí naopak namítají, že se zhorší kvalita bydlení v blízkých panelových domech.
„Chceme mít alespoň trochu přijatelné bydlení, protože ve středu města a v paneláku k tomu být hezké bydlení stejně nemůže,“ tvrdí diskutující Brumla. „Někdo chce prostřednictvím piklů učinit z třídy bezvýznamnou uličku, tmavou a špinavou, bez trsu trávy,“ vidí v architektonickém návrhu spiknutí šedých eminencí diskutující jménem Patriot. Příznivci stavby si naopak pochvalují moderní vzhled ulice, který koncepčně navazuje na ulici Jana Masaryka a Lidickou. „Bude to centrum tak jak má být. A nebudeme se stydět za ty paneláky, který rostou do nebe. Když chceme město, tak taky musí být centrum, jinak budeme pořád vesnice. A pokračoval bych s výstavbou až k nádraží, které bude také moderní a městské, nikoliv zastávka U kaštanu,“ hájí už započatou stavbu oponent Wertos.
Vedení vlašimské radnice připravovalo novou koncepci ulice řadu let. Postupně se stavebními změnami seznamovali také veřejnost. „Přesto se kolem stavby objevily takzvaně zaručené fámy, jako například ta, že dojde ke zúžení Komenského ulice,“ říká místostarosta MěÚ Vlašim Karel Kroupa a dodává, že po rekonstrukci rozhodně zůstane ulice široká devatenáct metrů, včetně komunikace, chodníků i parkovacích míst.