VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve Vlašimi skončilo rozpočtové provizorium

Vlašim – S rozpočtovým provizoriem od začátku roku hospodařila vlašimská radnice. To se však v pondělí při schůzi místních politiků změnilo. Vlašim tak má pro letošní rok už řádný rozpočet, žádné provizorium.

4.3.2015
SDÍLEJ:

Vlašimská radnice.Foto: Zdeněk Kellner

„Rozpočet byl sestaven tak, abychom splnili své zákonné zřizovatelské smluvní a jiné povinnosti, dále zvelebovali a modernizovali městskou infrastrukturu a smysluplně investovali," uvedl vlašimský starosta Luděk Jeništa s tím, že přijetí rozpočtu města teď umožňuje využití známého zůstatku z předchozího roku, což by v prosinci nebylo možné.

Rozpočet je koncipován jako schodkový s rozdílem mezi příjmy a výdaji zhruba pětapadesát milionů korun. Rozpočtové provizorium znamená, že město mohlo v lednu a únoru čerpat výdaje maximálně do výše jedné dvanáctiny schváleného rozpočtu pro letošní rok, to znamená dvou set šedesáti milionů korun.

Největší výdajovou položkou, která tvoří téměř třetinu rozpočtu, jsou náklady na místní správu a samosprávu. Za tu město utratí letos necelých pětaosmdesát milionů.

Na výdaje spojené s bytovým a nebytovým hospodářstvím vydá vlašimská radnice letos 20 milionů korun.

Na financování předškolního a základního vzdělávání počítá rozpočet s částkou 13,5 milionu korun a stejné peníze půjdou i do oblasti kultury.

„Letos chceme na Základní škole Vorlina rekonstruovat sociální zařízení zhruba za dva miliony korun. Budou také pokračovat opravy podlah na Základní škole Sídliště, plánujeme tam zrušení pletivových šaten, které by měly nahradit šatnové skříňky," uvedl některé z investic do oblasti školství dlouholetý vlašimský starosta Luděk Jeništa.

Vedení vlašimské radnice pokračuje v jednání s podnikateli a bydlícími v Komenského ulici, aby tu mohla začít slibovaná rekonstrukce silnice a chodníků. Ty jsou ve špatném technickém stavu a město mělo v plánu ulici zgruntu opravit už v minulém roce. Na základě připomínek však muselo dojít k některým změnám v projektu.

Pokračovat by mělo také zateplení pláště budovy polikliniky, i to bylo plánováno na minulé rok. Radnice však byla nucena vypovědět smlouvu firmě, která práci započala, ale nedokončila.

„Na tuto akci máme už vysoutěženou novou firmu a v rozpočtu je na ní vyčleněno sedm milionů korun," řekl Luděk Jeništa s tím, že práce na zateplení polikliniky mají začít hned na jaře, jakmile to počasí dovolí.

KAREL CHLUMEC

Autor: Redakce

4.3.2015
SDÍLEJ:
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Okresní přebor: Nespeky B - Jankov 2:1.
24

Béčko Nespek odhodilo nováčkovský ostych a je postrachem

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Pomáhají, protože chtějí

Neveklov - Studenti Obchodní akademie Neveklov sdružení ve společnosti DOORS se zapojili do projektu 72 hodin – tři dny dobrovolnických aktivit, který vyhlásila Česká rada dětí a mládeže. V rámci tohoto projektu jsme navštívili neveklovský domov pro seniory.

Zvrat v anketě o prodeji bytů v Benešově nic neznamená

Benešov – Co je za velkým vzestupem počtu kladných odpovědí na radniční anketní otázku související s privatizací bytového fondu v Benešově? Tahle otázka nejspíš zůstane bez odpovědi. Jisté je, že v neděli ukončené sčítání přineslo celkem 960 kladných odpovědí, zatímco záporných bylo jen 613.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení