VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve Vlašimi skončilo rozpočtové provizorium

Vlašim – S rozpočtovým provizoriem od začátku roku hospodařila vlašimská radnice. To se však v pondělí při schůzi místních politiků změnilo. Vlašim tak má pro letošní rok už řádný rozpočet, žádné provizorium.

4.3.2015
SDÍLEJ:

Vlašimská radnice.Foto: Zdeněk Kellner

„Rozpočet byl sestaven tak, abychom splnili své zákonné zřizovatelské smluvní a jiné povinnosti, dále zvelebovali a modernizovali městskou infrastrukturu a smysluplně investovali," uvedl vlašimský starosta Luděk Jeništa s tím, že přijetí rozpočtu města teď umožňuje využití známého zůstatku z předchozího roku, což by v prosinci nebylo možné.

Rozpočet je koncipován jako schodkový s rozdílem mezi příjmy a výdaji zhruba pětapadesát milionů korun. Rozpočtové provizorium znamená, že město mohlo v lednu a únoru čerpat výdaje maximálně do výše jedné dvanáctiny schváleného rozpočtu pro letošní rok, to znamená dvou set šedesáti milionů korun.

Největší výdajovou položkou, která tvoří téměř třetinu rozpočtu, jsou náklady na místní správu a samosprávu. Za tu město utratí letos necelých pětaosmdesát milionů.

Na výdaje spojené s bytovým a nebytovým hospodářstvím vydá vlašimská radnice letos 20 milionů korun.

Na financování předškolního a základního vzdělávání počítá rozpočet s částkou 13,5 milionu korun a stejné peníze půjdou i do oblasti kultury.

„Letos chceme na Základní škole Vorlina rekonstruovat sociální zařízení zhruba za dva miliony korun. Budou také pokračovat opravy podlah na Základní škole Sídliště, plánujeme tam zrušení pletivových šaten, které by měly nahradit šatnové skříňky," uvedl některé z investic do oblasti školství dlouholetý vlašimský starosta Luděk Jeništa.

Vedení vlašimské radnice pokračuje v jednání s podnikateli a bydlícími v Komenského ulici, aby tu mohla začít slibovaná rekonstrukce silnice a chodníků. Ty jsou ve špatném technickém stavu a město mělo v plánu ulici zgruntu opravit už v minulém roce. Na základě připomínek však muselo dojít k některým změnám v projektu.

Pokračovat by mělo také zateplení pláště budovy polikliniky, i to bylo plánováno na minulé rok. Radnice však byla nucena vypovědět smlouvu firmě, která práci započala, ale nedokončila.

„Na tuto akci máme už vysoutěženou novou firmu a v rozpočtu je na ní vyčleněno sedm milionů korun," řekl Luděk Jeništa s tím, že práce na zateplení polikliniky mají začít hned na jaře, jakmile to počasí dovolí.

KAREL CHLUMEC

Autor: Redakce

4.3.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

FNL, Vlašim - Varnsdorf 4:1.
9

Bodnutí Fenina rytíře rozzlobilo

Peníze. Ilustrační foto.

Objekty kolem benešovské šatlavy si můžete koupit

Do tiché země vtrhli jako vichřice

Benešovsko /OBRAZEM/ - Na břehu řeky roste tráva ostřice, prý přišli včas, však vtrhli jako vichřice, nad tichou zemí vrčí netopýři a národ němý tlučou oficíři. Ke slovům písně Karla Kryla Jeřabiny nelze ani po 49 letech od okupace Československa vojsky pěti komunistických zemí, nic vytknout. Přesně totiž vystihují atmosféru té doby.

Válečný řev a řinkot zbraní. Taková byla raně středověká bitva

Brdečný - Malá osada Brdečný u Neveklova přivítala o víkendu nespočet nadšenců do historie. Raně středověká bitva Rogar neboli Pojídači mrtvých předvedla příchozím život v minulosti, ale také především raně středověké bitvy.

OBRAZEM: Festival Exploration si užily tisíce fanoušků

Benešov - Dlouho očekávaný festival elektronické hudby v Táborských kasárnách v Benešově skončil. Exploration za uplynulé dva dny ale navštívilo tisíce lidí. Mezi fanoušky byla slyšet jak čeština, tak i angličtina, němčina, francouzština nebo maďarština.

OBRAZEM: Parní lokomotiva Ušatá projela Posázavím

Posázaví - Výletníci a především milovníci lokomotiv mohli být v sobotu nadšeni. Přes Benešovsko, a hlavně Posázavím, projela parní lokomotiva přezdívaná Ušatá. Cestující ale nemuseli ujet celou trasu z hlavního města až do Kácova. Během cesty mohli využít zastávky u zajímavých turistických míst okresu a užít si tak výlet naplno.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení