VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Bukovanech vybírají tentokrát ze tří kandidátek

Bukovany – Na novou situaci si musejí zvyknou voliči z Bukovan, obce u Týnce nad Sázavou.

11.10.2014
SDÍLEJ:

Volby nemusí být smrtelně vážnou záležitostí, jak například v Bukovanech v době, kdy v místnosti chyběli voliči.Foto: Zdeněk Kellner

Poprvé od voleb v roce 1994, kdy kandidáti sestavili dvě volební strany, se o jejich hlasy uchází víc kandidátů, než se jich vejde na jedinou, jedenáctičlennou listinu.


„Máme tady celkem tři kandidátní listiny," potvrdila předsedkyně volební komise Klára Sejková.


Z krátkého rozhovoru s už odvolivšími obyvateli obce pak vyplynulo, že si tentokrát přejí změnu na radnici. Na jednoduchý dotaz například Josef Svoboda přímo neodpověděl, jen uvedl, že je to potřeba a mnohoznačně se usmál…

Jak vážně berou Bukovanští současnou volbu zastupitelů dokládal i stav zúčastněných voličů. Do páteční jedenadvacáté hodiny jich dpřišlo svůj lístek do urny vhodit z 597 celých 262. Pro srovnání: ve stejný čas například týnecký volební okrsek číslo 9 v Peceradech m,ěl volební účast zhruba třetinovou a v benešovském DDM a vile Katušce odvolila v ten čas pouhá čtvrtina registrovaných voličů.

Autor: Zdeněk Kellner

11.10.2014
SDÍLEJ:
Oskar Fotr.
14

Důležitější je pro mě výhra mužstva, říká Fotr

Pěstujeme olivy

KRÁTCE: Kvůli filmu se bude omezovat chod vozovky

Benešov - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

V Benešově má vzniknout první soukromá základní škola

Benešov /ANKETA/ – V podmínkách Benešova naprosto unikátní záležitost chystá na příští školní rok podnikatelka Helena Šešinová. V centru města chce otevřít první soukromou Základní školu Zvonková.

Za elektronickou hudbou míří do Benešova tisíce lidí

Benešov /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ - Zřejmě poslední festival, který bude uspořádán v areálu Táborských kasáren v Benešově, začne již v pátek od 18 hodin a potrvá až do neděle. Na třetí ročník Exploration festivalu přicestují za taneční elektronickou hudbou o víkendu davy lidí.

O hlasy středočeských voličů usiluje celkem 26 stran

Praha – Politických stran, hnutí a dalších subjektů, které se v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR budou ve středních Čechách ucházet o hlasy voličů, je celkem 26. Krajský úřad to mohl konstatovat po úterní 16. hodině, kde vypršela lhůta pro podávání kandidátních listin. „Celkem se ve Středočeském kraji na podaných kandidátních listinách strany a hnutí snaží do voleb zaregistrovat 753 kandidátů,“ konstatoval Pavel Lochař z krajského úřadu. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení