VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úsměv je klíčem k lidským srdcím, říká Bohunka Zemanová

Benešov - A tímto heslem se zástupkyně ředitele společnosti Posázaví o.p.s. taky sama řídí. Úsměv pro ni znamená dobrou náladu a optimismus, kterými se snaží „nakazit" i lidi kolem sebe. „Chtěla bych, aby se lidé usmívali, byli pozitivní a aby si uměli víc vážit života. Jsme na světe jen krátce, tak proč si to znepříjemňovat. Měli bychom si užívat a nelitovat žádného dne, protože život může skončit během vteřiny," říká.

17.12.2015
SDÍLEJ:

Bohunka Zemanová.Foto: Václav Pošmurný

Úsměv je její zbraní proti drobným neúspěchům, smutku, špatné náladě, ale i jazykové bariéře. „Stává se mi to hodně v zahraničí – i když neumím jazyk dané země, stačí se pousmát a rázem se s každým ‚domluvím'. S úsměvem padají zábrany. Hodně mi v životě pomáhá, i když ho občas taky ztrácím," přiznává. Úsměv a dobrá nálada jí pomáhají také při navazování kontaktů a jednáních s partnery společnosti Posázaví o.p.s., kteří se aktivně zapojují do rozvoje regionu kolem řeky Sázavy. Právě ten je totiž cílem organizace, jejíž barvy Bohunka Zemanová hájí.

Vystudovala ovocnictví – vinařství na Střední zemědělské technické škole v Mělníku. V oboru pracovala jen krátce, náhoda pak nasměrovala její profesní kariéru úplně jinam. Po mateřské dovolené nastoupila v roce 2000 jako administrativní pracovnice na obecní úřad v Chotýšanech. Postupně začala pronikat do tajů veřejné správy a „přestup" na pozici manažerky svazku obcí CHOPOS na sebe nenechal dlouho čekat. V roce 2004 přijala nabídku posílit tým nově vzniklé společnosti Posázaví o.p.s., o čtyři roky později se stala její ředitelkou a v současnosti je zástupkyní ředitele. Žádosti o dotace a granty, jednání se starosty, neziskovými organizacemi, podnikateli, ministerstvy… Začátky nebyly vůbec snadné. Nenechala se ale odradit a překážky zdolávala a zdolává způsobem sobě vlastním – s úsměvem. Oporou a jistotou jí jsou její dvě děti – David a Klára. Dávno už odrostli dětským střevíčkům a Bohunka je považuje za rovnocenné partnery, stejně jako svého životního partnera Vaška.

Výsledky péče o sad nebo vinohrad jsou podle Bohunky Zemanové vidět mnohem dřív než výsledky práce s lidmi. Přesto nelituje, že od původní profese zběhla. "Moje současná práce mě ohromně naplňuje a nabíjí. Mám kolem sebe lidi, zvlášť blízké spolupracovníky, které práce baví a na které se mohu vždy spolehnout," dodala. Pochvaluje si i spolupráci se zástupci samospráv, spolků, neziskových organizací, podnikateli a dalšími partnery v Posázaví, kterým není osud regionu lhostejný, a jsou mu ochotni věnovat víc, než jim ukládá jejich pracovní náplň.

Řemeslo spojené s přírodou ale úplně neopustila. Pojí ji s ním láska ke „všemu zelenému, co roste". Proto se ráda obklopuje květinami nejrůznějšího druhu (v kanceláři to občas vypadá jak v květinářství) a květinami ráda obdarovává i druhé. Energii jí bezpečně dodá také pobyt v teplých krajích a sluníčko. Ráda sáhne po dobré knize, ve které hledá nejen zábavu, ale také inspiraci. A v poslední době propadla sportu – hlavně tomu „kolečkovému". Není podle ní nic lepšího než se projet na kolečkových bruslích po pěkné stezce, nebo se s kolegy proběhnout po badmintonovém kurtu.

Jaroslava Tůmová

Autor: Redakce

17.12.2015
SDÍLEJ:
Herec Václav Vydra se v Benešově předvedl jako generál Custer.
30

Kavalérie generála Custera opět navštívila Benešov

Ilustrační foto

Oloupí rytíři po Příbrami o body i Varnsdorf?

KRÁTCE: Víkend bude patřit hlavně středověké bitvě

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

OBRAZEM: Na benešovském náměstí diváky uchvátili Czech Floyd

Benešov – Skvělé představení přichystali ve čtvrtek 17. srpna v rámci letní akce Benešov City Live muzikanti z kapely Czech Floyd.

KRÁTCE: Středověká bitva nadchne každého

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska!

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení