VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Týnecká radnice zkoumala bezpečnost dopravy v Benešovské ulici

Týnec nad Sázavou – Jak lze zvýšit bezpečnost obyvatel města v Benešovské ulici? Odpovědi na tuhle zásadní otázku hledalo vedení města. Benešovskou ulicí, která začíná při příjezdu od Benešova na okraji Týnce a končí křižovatkou za železničním přejezdem, projíždí každý den kolem pěti tisíc aut. Pohyb chodců v této části města způsobuje kolize zejména v blízkosti základní školy, obchodů i zdravotního střediska nebo historické části sídla s hradem a muzeem. „Asi největší problém v této ulici je parkování automobilů," uvedl místostarosta Týnce Bedřich Pešan.

23.4.2015
SDÍLEJ:

Týnecká Benešovská ulice. Foto: Zdeněk Kellner

Odstavování aut a hledání volných míst se odehrává ve vlnách kulminujících v době před zahájením výuky ve škole a po jejím skončení.
„Město má u školy všehovšudy tři stání u autobusové zastávky," pousmál se při přednesu této informace zastupitelům a veřejnosti místostarosta a připustil, že město proto bude hledat další možnosti, například i v v areálu samotné školy.

„Byla by tu možnost vybudovat další parkovací místa hned vedle silnice, ale ta by byla určena jen k vyložení a naložení dětí. Pokud by tam některý z rodičů zastavil na pět minut, místo by ztrácelo význam a to je pro řešení tohoto problému nepraktické," posoudil Bedřich Pešan.
Další krizové situace přináší pěším i motoristům zúžené místo mezi historickým domem U Micků a hospodou Pod hradem.

„Řešením tamní situace by bylo posunutí opěrné zdi ale to by znamenalo uzavření Klusáčkovy ulice," nastínil místostarosta jednu z možností, k níž by se měli vyjádřit nejen tamní obyvatelé, ale i obchodník, kterému právě od Benešovské ulice přijíždějí zásobovací vozy se zbožím.

Do úvah směřujících ke zjednodušení a zvýšení bezpečnosti dopravy v Benešovské ulici se po mnoha letech konečně zase dostává otázka vybudování kruhové křižovatky pod hotelem. Doprava ani dopravní prostředky se od dob zamítavého postoje vedení města nezměnily…

„Teď už víme, že by se tam kruhák vešel," potvrdil nový místostarosta Týnce nad Sázavou Bedřich Pešan, ale připomněl, že jeho vybudování by přicházelo v úvahu nejspíš jen kvůli dalšímu zvýšení počtu projíždějících aut, tedy například při vybudování přivaděče z Týnce k zamýšlené dálnici D3.

Úpravy si podle vedení města zaslouží také část Benešovské ulice za železničním přejezdem.

„Za kolejemi nyní projektujeme chodník od křižovatky k nádraží a posunutí přechodu pro chodce dál od křižovatky tak, aby před zebrou mohlo bezpečně zastavit alespoň jedno osobní auto odbočující na Prahu," dodal Bedřich Pešan, ale připomněl ještě, že další rozšíření tamního, metr širokého chodníku by nebylo adekvátní investicím, které by do díla muselo město investovat.

Autor: Zdeněk Kellner

23.4.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Odklízení naplaveného bahna ve Vranovské Lhotě.
25

Při bleskové povodni pomáhali dobrovolní hasiči

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků
96

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Bodnutí Fenina rytíře rozzlobilo

Vlašim – Fotbalisté Vlašimi (pátí v tabulce) si nezahráli ve Fortuna národní lize na Jánošíky a chudým nerozdávali, a tak poslední Varnsdorf odjel na sever Čech s prázdnou a ještě zatěžkám v autobuse čtyřmi góly.

Objekty kolem benešovské šatlavy si můžete koupit

Benešov – Bez sta tisíc korun za rovných 15 milionů si lze koupit blok domů, jehož součástí je také někdejší benešovská šatlava. Spolu s ní prodává majitel i sousední polyfunkční dům s obchody a službami a pozemek určený pro bytovou výstavbu.

Do tiché země vtrhli jako vichřice

Benešovsko /OBRAZEM/ - Na břehu řeky roste tráva ostřice, prý přišli včas, však vtrhli jako vichřice, nad tichou zemí vrčí netopýři a národ němý tlučou oficíři. Ke slovům písně Karla Kryla Jeřabiny nelze ani po 49 letech od okupace Československa vojsky pěti komunistických zemí, nic vytknout. Přesně totiž vystihují atmosféru té doby.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení