VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Týnec nad Sázavou do plánování zapojí také obyvatele města

Týnec nad Sázavou – Co potřebují pro spokojené žití lidé z Týnce? Odpovědí by většina z nich našla spoustu. Možná i takové, které by se zařadily do kategorie čirých fantazií. Na úvodní otázku však bude i přes to, hledat ještě letos odpověď týnecká radnice. A podle toho, jak rozumné budou návrhy veřejnosti na jednotlivá, radnicí navržená tématy, je pak zavrhne, nebo nakonec skutečně realizuje.

29.6.2015
SDÍLEJ:

Stará část města Týnce nad Sázavou. Foto: Zdeněk Kellner

„V těchto dnech rozjíždíme takzvané komunitní plánování a to znamená, že do procesu chceme zapojit veřejnost. Proto se chceme sejít s občany a pohovořit s nimi o jejich potřebách v různých oblastech života," vysvětlil místostarosta Týnce Bedřich Pešan s tím, že se schůze uskuteční až po prázdninách, až se lidé vrátí z dovolené. Věková hranice pro předkládání názorů, nápadů a připomínek přitom podle Pešana, roli hrát nebude. Na setkání budou pozváni také zástupci sdružení a firem působících v Týnci.

Sebrané podněty pak architekt města Jan Vaněček zanese do dokumentu, podle něhož se jednotlivé, zastupitelstvem či radou schválené projekty, realizují.


„Z výsledku komunitního plánování pak bude město vycházet v následujících čtyřech až osmi letech," potvrdil místostarosta Týnce.
Pravděpodobně prvním tématem, které radnice bude s občany diskutovat, budou sportoviště pro seniory.


„Pohovoříme s lidmi o tom, v jaké lokalitě by bylo nejvhodnější sportoviště postavit, ale i o tom, jaké posilovací prvky by seniorům vyhovovaly nejvíc," vysvětlil Bedřich Pešan. „Chceme, aby návrhy vycházely od těch, kteří zařízení pak budou používat, a nechceme, aby to dopadlo nezdarem jenom proto, že jsme si mysleli, že máme patent na rozum," dodal Pešan.

Autor: Zdeněk Kellner

29.6.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

FNL, Vlašim - Varnsdorf 4:1.
9

Bodnutí Fenina rytíře rozzlobilo

Objekty kolem benešovské šatlavy si můžete koupit

Benešov – Bez sta tisíc korun za rovných 15 milionů si lze koupit blok domů, jehož součástí je také někdejší benešovská šatlava. Spolu s ní prodává majitel i sousední polyfunkční dům s obchody a službami a pozemek určený pro bytovou výstavbu.

Do tiché země vtrhli jako vichřice

Benešovsko /OBRAZEM/ - Na břehu řeky roste tráva ostřice, prý přišli včas, však vtrhli jako vichřice, nad tichou zemí vrčí netopýři a národ němý tlučou oficíři. Ke slovům písně Karla Kryla Jeřabiny nelze ani po 49 letech od okupace Československa vojsky pěti komunistických zemí, nic vytknout. Přesně totiž vystihují atmosféru té doby.

Válečný řev a řinkot zbraní. Taková byla raně středověká bitva

Brdečný - Malá osada Brdečný u Neveklova přivítala o víkendu nespočet nadšenců do historie. Raně středověká bitva Rogar neboli Pojídači mrtvých předvedla příchozím život v minulosti, ale také především raně středověké bitvy.

OBRAZEM: Festival Exploration si užily tisíce fanoušků

Benešov - Dlouho očekávaný festival elektronické hudby v Táborských kasárnách v Benešově skončil. Exploration za uplynulé dva dny ale navštívilo tisíce lidí. Mezi fanoušky byla slyšet jak čeština, tak i angličtina, němčina, francouzština nebo maďarština.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení