VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavbu kruháku ve Vlašimi brzdí jednání o pozemcích

Vlašim – Řadu let se už hovoří o potřebě dalšího kruhového objezdu na křižovatce poblíž supermarketu Billa.

20.7.2014
SDÍLEJ:

Tady bude stát další kruhový objezd ve Vlašimi.Foto: Karel Chlumec

Místo křížení dvou frekventovaných silnic je známé malou dopravní propustností zejména při odbočování doleva směrem od Benešova na Kladruby a dálnici D1.

Na křižovatce se v dopravních špičkách tvoří kolony automobilů. Vybudování kruháku by pomohlo vyřešit hladký a bezpečnější průjezd.
„Jedná se o komunikaci druhé třídy, který je v majetku kraje. Krajští zastupitelé už před časem projekt odsouhlasili. Veškeré podklady a studii zohledňující požadavky dotčených subjektů máme připravené. Chybí pouze stavební povolení. Vyskytly se potíže ze strany německého vlastníka pozemku a budovy Billy se zástupci obchodního řetězce," uvedl starosta Vlašimi Luděk Jeništa.

Budoucí stavba je v této fázi komplikovaná protože se zamýšlený kruhový objezd nachází na hranici pozemku soukromého vlastníka a obecních pozemků s místními komunikacemi.

Vedení Vlašimské radnice tak dva roky vyjednávalo s německou stranou o necelých dvou stech metrech čtverečných přilehlého pozemku, do něhož by kruhový objezd zasahoval. Problém byl v tom, že nájemci Billy chtěli pozemek vyjmout z nájemní smlouvy. Nakonec se město s Němci dohodlo a zbývá ještě, aby se zahraniční vlastník a nájemce domluvil s Billou.

V tuto chvíli proto vlašimská radnice vyčkává jak jednání dopadnou. Teprve poté bude moci získat stavební povolení a předat kompletní dokumentaci krajskému úřadu.

„V této lokalitě kruhový objezd je potřeba a určitě jej tu chceme mít. Budeme čekat na přidělení finančních prostředků také už s ohledem na plánovanou výstavbu sjezdu do areálu Na Lukách," potvrdil vlašimský starosta s tím, že kruhový objezd by mimo jiné sloužil i k otáčení autobusů a následnému sjezdu ke sportovištím. Vedení vlašimské radnice proto pro řešení místní komunikace odbočku k areálu požádalo o přidělení dotací a věří v úspěšnost projektu. Ten by se administrativně mohl začít řešit v následujícím roce.
KAREL CHLUMEC

Autor: Redakce

20.7.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Odklízení naplaveného bahna ve Vranovské Lhotě.
25

Při bleskové povodni pomáhali dobrovolní hasiči

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků
96

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Bodnutí Fenina rytíře rozzlobilo

Vlašim – Fotbalisté Vlašimi (pátí v tabulce) si nezahráli ve Fortuna národní lize na Jánošíky a chudým nerozdávali, a tak poslední Varnsdorf odjel na sever Čech s prázdnou a ještě zatěžkám v autobuse čtyřmi góly.

Objekty kolem benešovské šatlavy si můžete koupit

Benešov – Bez sta tisíc korun za rovných 15 milionů si lze koupit blok domů, jehož součástí je také někdejší benešovská šatlava. Spolu s ní prodává majitel i sousední polyfunkční dům s obchody a službami a pozemek určený pro bytovou výstavbu.

Do tiché země vtrhli jako vichřice

Benešovsko /OBRAZEM/ - Na břehu řeky roste tráva ostřice, prý přišli včas, však vtrhli jako vichřice, nad tichou zemí vrčí netopýři a národ němý tlučou oficíři. Ke slovům písně Karla Kryla Jeřabiny nelze ani po 49 letech od okupace Československa vojsky pěti komunistických zemí, nic vytknout. Přesně totiž vystihují atmosféru té doby.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení