VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starostové největších měst na Podblanicku zhodnotili rok 2015

Benešovsko - I když za symboly Benešovska může být považováno více dominant, tou bezesporu z daleka nejviditelnější je bájná hora, v níž dříme vojsko knížete Václava připravené k zásahu v české zemi. Ten okamžik, kdy nám bude nejhůř a rytíři vyjedou v plné zbroji z Velkého Blaníku, ještě nenastal. Ani podle politiků nejvýznamnějších měst Podblanicka, Benešova, Vlašimi a Votic, Jaroslava Hlavničky, Luďka Jeništy a Jiřího Slavíka, kteří hodnotí právě končící rok velice kladně. 

31.12.2015
SDÍLEJ:

Dominanta kraje, hora Velký Blaník od Vračkovic.Foto: Zdeněk Kellner

BENEŠOV

Jaroslav Hlavnička, starosta Benešova.

JAROSLAV HLAVNIČKA
Až na to, že jsme se kvůli velkým investičním akcím, jako byla stavba přivaděče, rekonstrukce plynovodu a oprava povrchu silnice v Čechově ulici, znovu potýkali s problémy v dopravě, hodnotím rok 2015 z pohledu města velice pozitivně. Za problémy se znovu omlouvám a děkuji za toleranci, s níž situaci obyvatelé města zvládli. Trpělivostí se ale budeme muset obrnit všichni i v příštím roce, kdy bude pokračovat zvelebování města a obnova jeho životně důležité infrastruktury. Do příštího roku proto všem lidem dobré vůle přeji hodně zdraví, štěstí a božího požehnání.

VLAŠIM
Luděk Jeništa, starosta Vlašimi.

LUDĚK JENIŠTA
Tento rok byl pro Vlašim rokem menších, ale velmi důležitých projektů. Mezi nejdůležitější patří kanalizace a vodovod v Bolině, Bolince i nové povrchy tamních komunikací či rekonstrukce ulic Komenského a V sadě, silnice Domašín – Znosim. Zvládli jsme řadu dotacemi podpořených projektů. Také proto považuji rok 2015 za dobrý rok – bez velkých havárií, živelných pohrom, epidemií a podobných malérů. Přeji všem zdraví, štěstí, pohodu a také, ať v sobě vždy nalezněte potřebnou dávku úcty, pokory, ohleduplnosti a lidskosti, aby rok 2016 byl ještě lepší.

VOTICE
Jiří Slavík, starosta Votic.

JIŘÍ SLAVÍK
Pro naše město byl rok 2015 z hlediska investičního velmi úspěšný. Podařilo se dokončit dvě větší stavby, rekonstrukci dvou křídel bývalého kláštera a kina na multifunkční centrum. Povedlo se nám i stabilizovat fungování městského úřadu, a to i díky pětinové obměně úředníků, kteří odešli do starobního důchodu. Pro Votice je ale velmi důležité také to, že se opět ujaly svých spolumajitelských povinností ve firmě Compag a nefigurují už jen jako nějaký její nezúčastněný pozorovatel. Do nového roku chci lidem 
z Votic popřát spokojenost zdraví a hodně štěstí. 

Autor: Zdeněk Kellner

31.12.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pohled to byl jako z pohádky. Dva lezci šplhali po zámecké věži za zlatovlasou ženou.
28

Za konopišťskou kastelánkou lezli po zámecké věži

Herec Václav Vydra se v Benešově předvedl jako generál Custer.
30

Kavalérie generála Custera opět navštívila Benešov

Oloupí rytíři po Příbrami o body i Varnsdorf?

Vlašim – Od sezony 2010/2011 se střetává Vlašim s Varnsdorfem ve druhé fotbalové lize a vzájemná bilance vyznívá těsně ve prospěch rytířů, když šestkrát vyhráli, třikrát remizovali a pětkrát prohráli. V loňském, nejúspěšnějším ročníku v historii klubu (4. místo) vyhrála Vlašim dvakrát 1:0.

KRÁTCE: Víkend bude patřit hlavně středověké bitvě

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

OBRAZEM: Na benešovském náměstí diváky uchvátili Czech Floyd

Benešov – Skvělé představení přichystali ve čtvrtek 17. srpna v rámci letní akce Benešov City Live muzikanti z kapely Czech Floyd.

KRÁTCE: Středověká bitva nadchne každého

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska!

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení