VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sázavu bezdomovci netrápí

Sázava – Pokud jsou na Benešovsku města, městyse či obce, kde mají problémy s bezdomovci, tak Sázava mezi ně rozhodně nepatří.

25.6.2015
SDÍLEJ:

V Sázavě mají pouze jednoho bezdomovce.Foto: Ilustrační foto: Vladimír Šťastný

„My máme bezdomovce pouze jednoho a toho máme pod kontrolou," uvedl starosta města Petr Šibrava.

„Samozřejmě, že máme nějaké problémy s nepřizpůsobivými občany. Ale ve srovnání s většími městy, jako je Benešov, Vlašim, Votice nebo sousední Kutná Hora, jsou minimální. V žádném případě se nejedná o takové procento, které by mělo nějaký fatální dopad na život ve městě," poznamenal starosta Sázavy.

Jednou z problematických částí města byl takzvaný Kácek. Vzhledem k tomu, že se nachází v blízkosti Centra sklářského umění Huti František, město v rámci projektu Revitalizace Brownfieldu, bývalé sklářské osady na Kácku zrevitalizovalo v roce 2009 celé jeho okolí. Vybudovalo zde nové chodníky, veřejné osvětlení, dvě nová dětská hřiště.

„Myslím si, že ti obyvatelé, kteří tam teď bydlí, si toho považují," míní Petr Šibrava.

Tomu napovídá i skutečnost, že i po šesti letech jsou obě dětská hřiště stále jako netknutá.

„Když jsem v roce 2006 nastoupil do funkce starosty, problémové byly i takzvané Pánovy domy. Dva z nich byly totálně zdevastované, vybydlené. Naprostá skládka. Nám se ale podařilo získat dotaci z fondu Ministerstva pro místní rozvoj, a teď je tam jedenáct krásných bytů," pochlubil se nemalým úspěchem starosta.

Sázava jde ovšem stále dál. Zastupitelstvo města nově zřídilo komisi pro prevenci kriminality a zjišťování sociálních potřeb.

„Jsou tam bezdomovci, problémová mládež, definice potřeb seniorů, takže z toho máme teď řadu výstupů, které začínáme řešit a ruku v ruce s tím se začínáme bavit například o možnosti zřízení nízkoprahového denního klubu," prozradil Petr Šibrava.

Fenoménem současné doby jsou soukromé ubytovny pro lidi na okraji společnosti. I s tím si ale dokázala Sázava poradit. Největší ubytovna patří dominantnímu zaměstnavateli, dřívějším Sklárnám Kavalier, a další je pak ve vlastnictví města. To koupilo bývalý objekt Teplotechny, čímž zabránilo možnému podnikání s nepřizpůsobivými spoluobčany.

„Z části ji využíváme pro stavební firmy, které u nás pracují, a z části ji pronajímáme sklárnám," dodal starosta Sázavy.

Autor: Martina Křečková

25.6.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Neproměněné šance připravily Vlašim o výhru

Ilustrační foto

KRIMI MIX: Řešili násilí a podvody

KRÁTCE: Nový retardér zajišťuje bezpečnou cestu školákům

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Rozbil kameru, čidlo na světlo a odešel

Benešov - Nejdříve poškodil nade dveřmi kameru a pohybové čidlo na světlo, nakonec odešel z místa pryč. Proto po neznámém muži pátrají benešovští kriminalisté. Pachateli za jeho protiprávní jednání hrozí až jeden rok za mřížemi.

Na Koupáku ve Vlašimi to žije!

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Celou letní sezónu, kdy je otevřen bar Na Koupáku ve Vlašimi, jsou zde pořádány o víkendu nejrůznější akce. Jak koncerty kapel, tak i zábavná vystoupení. Během letošních prázdnin se ve Vlašimi představil Banjo Band Ivana Mládka nebo stand up comedy Na stojáka. Poslední výborný koncert obstarala blues rocková a hard rocková kapel Krausberry.

Železným dědkem se stal talent Klabouch

Maršovice – Jeden z nejstarších cyklistických závodů s nepřetržitou tradicí v České republice (32. ročník), nazvaný Železný dědek, ovládl suverénním výkonem obrovský talent české cyklistiky, osmnáctiletý Petr Klabouch. Na start se postavilo 333 cyklistů. Diváci, kteří v hojném počtu přišli závodníky podpořit, byli svědky skvělých výkonů v podání české amatérské špičky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení