VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rodinám v těžké situaci pomáhá nový projekt

Vlčkovice /OBRAZEM/ - Obecně prospěšná společnost Statek Vlčkovice rozjela nový sociální projekt. Ten pomáhá rodinám, které trápí těžká životní situace.

15.8.2017
SDÍLEJ:

V areálu ve Vlčkovicích žijí dvě rodiny v sociálním bydlení.Foto: Deník / Sedláková Lucie

Projekt nese název Sanace rodiny. Jde o službu, kdy pracovníci Statku Vlčkovice pomáhají rodinám pod dohledem oddělení sociálně právní ochrany dítěte. „Podporovali jsme, aby společnost zahájila provoz sociálně aktivizační služby pro rodiny, protože v této oblasti jsme cítili nedostatek. Prvotní podnět byl ale od nich,” předeslala Markéta Smetanová, referent sociálních věcí a sociální pracovník města Votice. Pomoc je ale zatím nabízená jen v rámci Voticka. „Příslušný odbor nám nejdříve musí udělat zakázku, třeba v případě, kdy hrozí odebrání dítěte z rodiny. Když se naváže dobrá spolupráce s námi, dá se tomu i zabránit,” upozornil ředitel Statku Vlčkovice, Jan Počepický.

JDOU PŘÍMO DO RODIN

Služba je oproti sociálnímu bydlení ve Vlčkovicích terénní záležitostí. Pracovníci vyrážejí přímo do rodin, kde radí s problémy ve výchově, v domácnosti či v souvislosti s rodičovstvím. „Se členy řešíme jejich aktuální problémy. Snažíme se motivovat, pomáhat s komunikací v rodině nebo radíme, jak na správnou výchovu. Dětem se také snažíme ukázat, jak funguje společnost, aby rozuměli daným normám a pravidlům,” popsal Jan Počepický.

Představa, že terénní pracovníci budou třeba umývat nádobí, je podle něj zcela mylná. Vše je nastaveno tak, aby členové rodiny pochopili, jaký má smysl, že se o určitých věcech společně baví. Jelikož ale hodně rodin nemá v povědomí, že takováto služba existuje, o možnost se nezajímají. „Rodinám služby nabízíme sami. Nyní spolupracujeme na zlepšení situace ve dvou rodinách, do budoucna počítáme s rozšířením podle potřeby,” doplnila Markéta Smetanová.

S rozšířením služby počítají i na statku ve Vlčkovicích. Sanace rodiny je pro společnost ideální z toho důvodu, že pracovníci mohou vyjíždět přímo do rodin a nemusejí přemýšlet nad vytvářením dalších prostorů pro tuto službu, jako tomu je v případě sociálního bydlení. To ve Vlčkovicích rozšiřovat nechtějí. „Je to hlavně kvůli tomu, že Vlčkovice jsou malá osada bez dobré infrastruktury. Ve vsi nemáme ani obchod či lékaře, pro rodiny je proto naše bydlení jen přechodné, tedy na tři roky,” dodal Jan Počepický.

Obecně prospěšná společnost Statek Vlčkovice byla založena 14. dubna 2008. Jejím cílem je vytvořit a poskytovat služby v regionu a zároveň i vybudovat z obce Vlčkovice turisticky zajímavou destinaci. Společnost byla 15. září 2008 zapsána do rejstříku obecně prospěšných společností. O té doby se věnuje svým projektům. Hlavním projektem organizace je sociální bydlení, pořádá ale i zážitkové programy pro rodiny, které se zaměřují na utužování vztahů v rodinách. Každoročně společnost pořádá i charitativní VlčkoviceFest, jehož výtěžek putuje právě na podporu činnosti organizace.

Autor: Lucie Sedláková

15.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Okresní víkendové fotbalové výsledky

Známá zpěvačka se nebála a poslední písničku odzpívala mezi diváky.
58

OBRAZEM: Monika Absolonová zazpívala svůj největší hit mezi diváky

Incident na hřišti přinesl dvě červené

Benešov – Třetiligový fotbalový zápas mezi Benešovem a Zápy přinesl po půlhodině hry málo vídanou rvačku, kdy se do sebe pustili domácí Petr Ježdík s hostujícím Valentou, do které se připletl domácí Laštovka a padnul na Valentu. Po následné strkanici zbytku hráčů, vytasil rozhodčí Klupák červenou kartu pro Valentu a Laštovku, Petr Ježdík vyšel k překvapení všech s čistým štítem.

OBRAZEM: Svatý Václav popřál českému národu k lepším zítřkům

Louňovice pod Blaníkem - Svatý Václav ještě v hoře Blaník zůstane. Čechy zatím pomoc, podle něj, nepotřebují. Alespoň to řekl obecenstvu v Louňovicích pod Blaníkem, když zahájil každoroční Svatováclavské slavnosti. Na přání, aby se Čechům dobře dařilo, ale neopomněl.  

Redaktor počasí Michal Žák seznámil Vlašimské s extrémy v počasí

Vlašim - Noc vědců ovládla vlašimskou hvězdárnu v pátek 22. září od 17 hodin. Hlavním bodem programu byla přednáška redaktora počasí z České televize Michala Žáka. Ten přítomné seznámil s extrémy v počasí.  

KRÁTCE: Uvidí výcvik psů i zásahy hasičů

Benešovsko - Co se děje na Benešovsku?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení