VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ratměřický obecní dům se dočká celkové přestavby

Ratměřice /FOTOGALERIE/ - Na celkovou přestavbu budovy, v které sídlí úřad i školka v Ratměřicích, se vedení obce připravovalo řadu let. Práce jsou rozdělené do několik etap především proto, aby co nejméně narušovaly chod školky a úřadu.

11.4.2017
SDÍLEJ:

Ratměřický obecní dům se dočká celkové přestavbyFoto: Deník / Sedláková Lucie

Proto pracovníci firmy využili jarních školních prázdnin a během nich snížili strop vstupní haly školky a vestavěli do ní nový sklad. Další práce jsou připravené od června v interiérech školky i ve společenské místnosti obecního úřadu. Finální částí projektu bude zateplení a nová fasáda, kterou objekt získá do konce listopadu.

Od roku 1979, kdy budova vznikla, ji nikdo nerekonstruoval. Komunistická vizáž ani funkčnost není optimální. Na podzim v minulém roce muselo proto vedení obce přikročit také k rázné opravě střechy, která stála asi půl milionu korun. Hrozilo, že by krytina nevydržela zimu. „Tím jsme celý projekt nevědomky zahájili. Již před několika lety jsme se pustili do projektování celkové přestavby budovy obecního úřadu v přízemí a mateřské školy v prvním patře pod půdou,” sdělil starosta Ratměřic Viktor Liška.

Ještě v roce 2009 zvládla obec podpořit také zdejší sbor dobrovolných hasičů, který sídlí v suterénu budovy. Díky akční skupině Posázaví vytvořila obec hasičskou klubovnu, zároveň v přední části objektu vznikla expozice, která je umístěná za prosklenou vitrínou tak, aby byla viditelná z ulice. „Naši hasiči tam mají třeba starou koňku, která byla doslova zahrabaná v nějaké skládce. Sami ji opravili a nyní je naší chloubou,” podotkl Viktor Liška.

Nyní je ale podle slov starosty nejpodstatnější zrekonstruovat mateřskou školu, kam dochází 22 dětí. Stavební práce obec zahájí až o letních prázdninách, aby nenarušovala chod školky. Vzniknout by měly nové prostory jako je herna i sociální zařízení. „V loňském roce jsme požádali o dotace, abychom to všechno zvládli. Uspěli jsme u Středočeského kraje, od kterého jsme dostali takřka 2 miliony korun. V letošním roce nám byla uznaná i dotace na celkové zateplení pláště a výměnu oken z Operačního programu životního prostředí. Dostali jsme něco přes milion korun,” dodal Viktor Liška.

V souvislosti s opravou vnitřních prostor školky zahájí i rekonstrukci vnitřních prostor úřadu, které si hradí obec z vlastních zdrojů. Přestavba by měla viditelně rozdělit místnosti, kde sídlí úředníci a starosta i společenský sál. Ten by mohl posléze sloužit především pro pořádání obecních akcí jako je vítání občánků či pro spolky a obecní seskupení. Prostor by mohla vyžít místní hudební skupina coby hudebnu i zkušebnu. Stavební práce se dotknou i knihovny. Na závěr na to navážou i opravy pláště budovy a výměna oken. Všechny práce by měly být hotové koncem roku. Kam se úřad během rekonstrukce přestěhuje není jisté. „Možná využijeme hasičskou klubovnu. Ještě přesně nevíme,” dokončil Viktor Liška.

Autor: Lucie Sedláková

11.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

KRÁTCE: Pokutu za kouření už vydali

Ilustrační foto
18

Zdravotnictví čeká velký třesk. Síť nemocnic prořídne

Venkovní výstava ukazuje život seniorů

Vlašim /OBRAZEM/ - Unikátní výstava Starej se, která je nyní k prohlédnutí ve Vlašimi, představuje na několika panelech fotografie klientů charitních zařízeních pro seniory.

K vrcholům turistické sezony bude patřit příjezd harleyářů

Střední Čechy – Jaký symbol by bylo ideální použít pro turistickou nabídku Středočeského kraje? Nemusí to být zrovna silueta Karlštejna, což by asi leckoho napadlo v prvním plánu. Možností se může nabízet víc. Což třeba jedinečná podoba chrámu svaté Barbory? Nebo snad stylizovaný skanzen? A pokud bychom chtěli být aktuální a připomenout si chystané akce k stému výročí ukončení první světové války a vzniku samostatného Československa, nabízelo by se i Konopiště – vždyť smrtí tamějšího pána v Sarajevu hrůzy Velké války vlastně začaly…

Zákaz kouření kontrolují u škol i na nádraží

Benešovsko - Protikuřácký zákon platí více než čtvrt roku a nyní již mohou kuřáci i restaurační provozovny dostat za porušení nařízení pokutu. Doba, kdy mohli kuřáci kouřit alespoň na zahrádkách restaurací a hospod, nenávratně skončila. Blíží se zima. Milovníci cigaret se proto budou muset, chtě nechtě, přesunout před provozovny.

Podzimní svátek hudby navštíví špičkoví umělci

Benešovsko - Tradiční setkání přátel hudby na Benešovsku začíná. Festival Podblanický hudební podzim 2017 bude zahájený 22. září v 19 hodin v Kulturním centru v Benešově.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení