VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pyšely mají novou silnici ke hřbitovu

Pyšely – Ze zhruba tří kilometrů nově opravené místní komunikace, která spojuje centrum města se hřbitovem se mohou těšit nejen obyvatelé Pyšel, ale i jejich návštěvníci. Její rekonstrukce vyšla přibližně na jedenáct milionů korun, kdy šest milionů na opravu poměrně frekventované silnice poskytl Středočeský kraj.

10.8.2016
SDÍLEJ:

Slavnostního otevření silnice se společně s starostou Pyšel Stanislavem Vosickým a místostarostkou Danou Drábovou zúčastnil i středočeský hejtman Miloš Petera. Foto: archiv STČ kraje

„I díky pomoci kraje teď můžeme říci, že máme prakticky všechny místní komunikace ve velmi dobrém stavu. To se ale bohužel zatím nedá říct o silnici směrem na Zaječice. Na ní bývá občas velmi silný provoz, je úzká a má problematické krajnice. Navíc po ní jezdí náš školní autobus, což je dost nebezpečné," upozornil hejtmana Středočeského kraje Miloše Peteru, který se společně s místostarostkou Pyšel Danou Drábovou zúčastnil slavnostního otevření nové silnice starosta města Stanislav Vosický. Ten zároveň požádal středočeského hejtmana, zda by kraj nemohl rekonstrukci vozovky směrem na Zaječice zafinancovat.

Druhým problémem, který město Pyšely řeší, je provizorní základní škola, jelikož ta stávající je v rekonstrukci a bude uzavřena nejméně 15 měsíců. Na toto období je tedy nutné vybudovat dočasné zařízení v rozsahu dvanácti tříd včetně obslužných prostor. I s touto nesnází se rozhodl kraj Pyšelům pomoct.

„Středočeský kraj na vybudování provizorní školy přispěl částkou 2,9 milionu korun," podotkl hejtman Miloš Petera.

Město Pyšely je jedním z rychle rostoucích měst nedaleko Prahy a i z toho důvodu přestala kapacita stávající základní školy postačovat rostoucímu počtu obyvatel. Bylo proto nutné problém urychleně řešit.

Základní školu Pyšely v minulém školním roce navštěvovalo 191 žáků. Rozvoj města podle demografické studie a požadavky okolních spádových obcí předpokládají postupný nárůst na celkovou kapacitu pyšelské školy na 280 žáků. Projekt proto počítá s rozšířením současné školy z 9 na 18 tříd a s doplněním o specializované učebny, rozšířením sociálních zařízení, školní jídelny, družiny, šaten, a dalšího zázemí. Rozšíření školy v Pyšelech by mělo být dokončeno v roce 2018, na tuto akci městu přispívá stát.

Autor: Martina Křečková

10.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

FNL, Vlašim - Varnsdorf 4:1.
9

Bodnutí Fenina rytíře rozzlobilo

Objekty kolem benešovské šatlavy si můžete koupit

Benešov – Bez sta tisíc korun za rovných 15 milionů si lze koupit blok domů, jehož součástí je také někdejší benešovská šatlava. Spolu s ní prodává majitel i sousední polyfunkční dům s obchody a službami a pozemek určený pro bytovou výstavbu.

Do tiché země vtrhli jako vichřice

Benešovsko /OBRAZEM/ - Na břehu řeky roste tráva ostřice, prý přišli včas, však vtrhli jako vichřice, nad tichou zemí vrčí netopýři a národ němý tlučou oficíři. Ke slovům písně Karla Kryla Jeřabiny nelze ani po 49 letech od okupace Československa vojsky pěti komunistických zemí, nic vytknout. Přesně totiž vystihují atmosféru té doby.

Válečný řev a řinkot zbraní. Taková byla raně středověká bitva

Brdečný - Malá osada Brdečný u Neveklova přivítala o víkendu nespočet nadšenců do historie. Raně středověká bitva Rogar neboli Pojídači mrtvých předvedla příchozím život v minulosti, ale také především raně středověké bitvy.

OBRAZEM: Festival Exploration si užily tisíce fanoušků

Benešov - Dlouho očekávaný festival elektronické hudby v Táborských kasárnách v Benešově skončil. Exploration za uplynulé dva dny ale navštívilo tisíce lidí. Mezi fanoušky byla slyšet jak čeština, tak i angličtina, němčina, francouzština nebo maďarština.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení