VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pyšely mají novou silnici ke hřbitovu

Pyšely – Ze zhruba tří kilometrů nově opravené místní komunikace, která spojuje centrum města se hřbitovem se mohou těšit nejen obyvatelé Pyšel, ale i jejich návštěvníci. Její rekonstrukce vyšla přibližně na jedenáct milionů korun, kdy šest milionů na opravu poměrně frekventované silnice poskytl Středočeský kraj.

10.8.2016
SDÍLEJ:

Slavnostního otevření silnice se společně s starostou Pyšel Stanislavem Vosickým a místostarostkou Danou Drábovou zúčastnil i středočeský hejtman Miloš Petera. Foto: archiv STČ kraje

„I díky pomoci kraje teď můžeme říci, že máme prakticky všechny místní komunikace ve velmi dobrém stavu. To se ale bohužel zatím nedá říct o silnici směrem na Zaječice. Na ní bývá občas velmi silný provoz, je úzká a má problematické krajnice. Navíc po ní jezdí náš školní autobus, což je dost nebezpečné," upozornil hejtmana Středočeského kraje Miloše Peteru, který se společně s místostarostkou Pyšel Danou Drábovou zúčastnil slavnostního otevření nové silnice starosta města Stanislav Vosický. Ten zároveň požádal středočeského hejtmana, zda by kraj nemohl rekonstrukci vozovky směrem na Zaječice zafinancovat.

Druhým problémem, který město Pyšely řeší, je provizorní základní škola, jelikož ta stávající je v rekonstrukci a bude uzavřena nejméně 15 měsíců. Na toto období je tedy nutné vybudovat dočasné zařízení v rozsahu dvanácti tříd včetně obslužných prostor. I s touto nesnází se rozhodl kraj Pyšelům pomoct.

„Středočeský kraj na vybudování provizorní školy přispěl částkou 2,9 milionu korun," podotkl hejtman Miloš Petera.

Město Pyšely je jedním z rychle rostoucích měst nedaleko Prahy a i z toho důvodu přestala kapacita stávající základní školy postačovat rostoucímu počtu obyvatel. Bylo proto nutné problém urychleně řešit.

Základní školu Pyšely v minulém školním roce navštěvovalo 191 žáků. Rozvoj města podle demografické studie a požadavky okolních spádových obcí předpokládají postupný nárůst na celkovou kapacitu pyšelské školy na 280 žáků. Projekt proto počítá s rozšířením současné školy z 9 na 18 tříd a s doplněním o specializované učebny, rozšířením sociálních zařízení, školní jídelny, družiny, šaten, a dalšího zázemí. Rozšíření školy v Pyšelech by mělo být dokončeno v roce 2018, na tuto akci městu přispívá stát.

Autor: Martina Křečková

10.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Okresní přebor: Nespeky B - Jankov 2:1.
24

Béčko Nespek odhodilo nováčkovský ostych a je postrachem

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Pomáhají, protože chtějí

Neveklov - Studenti Obchodní akademie Neveklov sdružení ve společnosti DOORS se zapojili do projektu 72 hodin – tři dny dobrovolnických aktivit, který vyhlásila Česká rada dětí a mládeže. V rámci tohoto projektu jsme navštívili neveklovský domov pro seniory.

Zvrat v anketě o prodeji bytů v Benešově nic neznamená

Benešov – Co je za velkým vzestupem počtu kladných odpovědí na radniční anketní otázku související s privatizací bytového fondu v Benešově? Tahle otázka nejspíš zůstane bez odpovědi. Jisté je, že v neděli ukončené sčítání přineslo celkem 960 kladných odpovědí, zatímco záporných bylo jen 613.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení