VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Problémy s rybníkem nekončí, hráz prosakuje!

Benešov /FOTOGALERIE/ - Už třetí stížnost na dílo řeší v souvislosti s rekonstrukcí konopišťského rybníka jeho vlastník, město Benešov.  

3.8.2017 AKTUALIZOVÁNO 3.8.2017
SDÍLEJ:

Hráz Konopišťského rybníka a objekty pod ní.Foto: Deník / Kellner Zdeněk

Je to jen několik měsíců, co definitivně skončila revitalizace biokoridoru Šiberna a s ní i jedna její část, dlouho odkládané odbahňování konopišťského rybníka. V rámci toho byla také na zmiňovaném vodním díle rekonstruována hráz.

Při první reklamaci na dílo zhotovitel zádlažby musel po upuštění vody opravit vodou vymleté spáry mezi kameny.

Právě tudy se voda dostávala do tělesa hráze a nikdo tehdy netušil, jaké to může mít následky.

Před nedávnem zase musela být upravena propusť v prostoru stavidla. Teď radnice řeší pro změ-nu průsak hráze na její dru-hé straně, poblíž zámku.

„Máme podezření na protékání hráze a destrukci opěrných zdí u domu č.p. 5,“ napsal Národní památkový ústav na radnici v žádosti o uzavírku hráze kvůli provedení vrtného průzkumu. Ten by se bude odehrávat už v pondělí 7. srpna.

„U informačního centra na hrázi došlo k průsaku, o kterém mě informovala kastelánka zámku Konopiště,“ potvrdil novou situaci starosta Benešova Petr Hostek.

Provedený vrt by potom měl být podkladem pro posudek, který si nechá vypracovat u znalce vlastník č. p. 5, NPÚ.

Pokud znalec skutečně zjistí poškození hráze, bude muset vlastník rybníka hráz opravit už také proto, že i na ni čerpal masivní dotace.

„Mělo by to být k jednání o opravě v rámci záruky,“ dodal starosta Benešova.

Autor: Zdeněk Kellner

3.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků
96

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků

Jak reklamovat koupený dům či byt

Bodnutí Fenina rytíře rozzlobilo

Vlašim – Fotbalisté Vlašimi (pátí v tabulce) si nezahráli ve Fortuna národní lize na Jánošíky a chudým nerozdávali, a tak poslední Varnsdorf odjel na sever Čech s prázdnou a ještě zatěžkám v autobuse čtyřmi góly.

Objekty kolem benešovské šatlavy si můžete koupit

Benešov – Bez sta tisíc korun za rovných 15 milionů si lze koupit blok domů, jehož součástí je také někdejší benešovská šatlava. Spolu s ní prodává majitel i sousední polyfunkční dům s obchody a službami a pozemek určený pro bytovou výstavbu.

Do tiché země vtrhli jako vichřice

Benešovsko /OBRAZEM/ - Na břehu řeky roste tráva ostřice, prý přišli včas, však vtrhli jako vichřice, nad tichou zemí vrčí netopýři a národ němý tlučou oficíři. Ke slovům písně Karla Kryla Jeřabiny nelze ani po 49 letech od okupace Československa vojsky pěti komunistických zemí, nic vytknout. Přesně totiž vystihují atmosféru té doby.

Válečný řev a řinkot zbraní. Taková byla raně středověká bitva

Brdečný - Malá osada Brdečný u Neveklova přivítala o víkendu nespočet nadšenců do historie. Raně středověká bitva Rogar neboli Pojídači mrtvých předvedla příchozím život v minulosti, ale také především raně středověké bitvy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení