VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Příští zimu zas na shledanou?

Benešov - Benešovská noclehárna v kasárnách sloužila jak osobám bez přístřeší, tak lidem, kteří vedou rizikový způsob života.

2.4.2012 2
SDÍLEJ:

Benešovská noclehárna už zeje prázdnotou.Foto: Martina Křečková

Ze soboty 31. března na neděli 1. dubna se naposledy vyspala skupinka lidí bez přístřeší v benešovské noclehárně.  Zda její vlídnou náruč budou moci tito občané využít i příští zimu, se zatím ale neví.

„Rádi bychom tyto služby poskytovali i v budoucnu, ale rozhodující slovo bude mít vedení města,“ vysvětlila Iveta Turková, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Benešov s tím, že zatím není jisté, zda rada Středočeského kraje schválí pro Benešov veřejnou zakázku pro vytvoření denního centra nízkoprahových služeb. To by mělo celoročně pomáhat osobám bez přístřeší nebo lidem, kteří vedou rizikový způsob života či jsou tímto způsobem života ohroženi.

„V zimě by pak fungovalo souběžně s noclehárnou,“ poznamenala Turková.

Noclehárna, kterou město Benešov zřídilo v bývalých Táborských kasárnách, fungovala od 9. ledna do 31. března. Za tu dobu v ní našlo azyl celkem 23 klientů, kteří tam měli celkem 530 noclehů.

„Zhruba pět až sedm osob tam spalo denně a zbylí docházeli podle potřeby,“ uvedla vedoucí odboru a dodala, že jak opětovný provoz noclehárny, tak fungování centra nízkoprahových služeb je plně v rukou vedení Benešova a jeho zastupitelů.

Noclehárna měla sloužit jako pilotní projekt a na nízkoprahové centrum je potřeba využít další prostory bývalých kasáren.

„Závěrečnou zprávu o provozu noclehárny, kterou předáme k posouzení zastupitelům Benešova, budeme teprve zpracovávat,“ sdělila Alena Králíčková, ředitelka Pečovatelské služby (PS) Benešov.

Podle jejích slov byla noclehárna využívaná do posledního dne. I v době, kdy rtuť na teploměru vystoupala několik stupňů nad nulu.
Alena Králíčková míní, že noclehárna byla přínosem nejen pro samotné klienty, ale i pro občany Benešova.

„Setkali jsme se i s ohlasy 
z řad veřejnosti, že lidi, které dřív potkávali na ulici zanedbané, jsou nyní čistě oblečení a upravení,“ pochvalovala si ředitelka PS Benešov.

Autor: Martina Křečková

2.4.2012 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ševcovský staročeský jarmark nabídl návštěvníkům zábavu, hry, muziku i různorodou nabídku stánkařů a řemeslníků.
124

OBRAZEM: Řemeslníci se po roce vrátili do Načeradce

Diskotéku v Týnci nad Sázavou si užívali všichni bez rozdílu věku.
25

U týnecké diskotéky musela zasahovat záchranná služba

OBRAZEM: Večer na stříbření řinčely meče. Nebe ozářil velký ohňostroj

Kutná Hora - První den Královského stříbření Kutné Hory 2017 vyvrcholil večerní slavností k poctě čtyř rytířských symbolů. Dvorskou svatojánskou slavnost s hudbou a tanci doplnil rytířský turnaj. Nechyběla ani ohňová show na pódiu, za kterou publikum kejklíře odměnilo bouřlivým potleskem. Na závěr celé slavnosti ozářil nebe nad jezuitskou kolejí velkolepý ohňostroj.

OBRAZEM: Odpoledne na stříbření přineslo turnaje. Publikum bavil Henzlin Žito

Kutná Hora - Odpoledne prvního dne programu Královského stříbření Kutné Hory přineslo bohatý program. Davy diváků sledovaly turnaje, ale i soudy, které se letos nesly hlavně ve znamení soubojů na meče. Kromě toho se představil i oblíbený Henzlin Žito, který opět pobavil královskou družinu i publikum.

Šebířovští pionýři přijeli slavit do kamberské hospůdky

Kamberk /FOTOGALERIE/ - Meziobecní spolupráce funguje i napříč okresy. To potvrdila společenská akce v kamberské hospůdce, kam zavítal bývalý hudební soubor z Šebířova na Táborsku. Na dvě stě lidí se sešlo, aby si připomnělo šedesát let od vzniku šebířovského seskupení, oslavilo otevření nové galerie a poslechlo si milou, dechovou muziku.

OBRAZEM: Dětské hry hostil Čínský pavilon v zámeckém parku

Vlašim – Zábavné odpoledne si užily děti v zámeckém parku ve Vlašimi. Zadovádět si mohly na lanové dráze, nechybělo ani skákání v pytlích či házení na terč. Mladé dobrodruhy také zlákalo zastavení s bubny, kde si mohly zarámusit na speciální drumbeny.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies