VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Příští zimu zas na shledanou?

Benešov - Benešovská noclehárna v kasárnách sloužila jak osobám bez přístřeší, tak lidem, kteří vedou rizikový způsob života.

2.4.2012 2
SDÍLEJ:

Benešovská noclehárna už zeje prázdnotou.Foto: Martina Křečková

Ze soboty 31. března na neděli 1. dubna se naposledy vyspala skupinka lidí bez přístřeší v benešovské noclehárně.  Zda její vlídnou náruč budou moci tito občané využít i příští zimu, se zatím ale neví.

„Rádi bychom tyto služby poskytovali i v budoucnu, ale rozhodující slovo bude mít vedení města,“ vysvětlila Iveta Turková, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Benešov s tím, že zatím není jisté, zda rada Středočeského kraje schválí pro Benešov veřejnou zakázku pro vytvoření denního centra nízkoprahových služeb. To by mělo celoročně pomáhat osobám bez přístřeší nebo lidem, kteří vedou rizikový způsob života či jsou tímto způsobem života ohroženi.

„V zimě by pak fungovalo souběžně s noclehárnou,“ poznamenala Turková.

Noclehárna, kterou město Benešov zřídilo v bývalých Táborských kasárnách, fungovala od 9. ledna do 31. března. Za tu dobu v ní našlo azyl celkem 23 klientů, kteří tam měli celkem 530 noclehů.

„Zhruba pět až sedm osob tam spalo denně a zbylí docházeli podle potřeby,“ uvedla vedoucí odboru a dodala, že jak opětovný provoz noclehárny, tak fungování centra nízkoprahových služeb je plně v rukou vedení Benešova a jeho zastupitelů.

Noclehárna měla sloužit jako pilotní projekt a na nízkoprahové centrum je potřeba využít další prostory bývalých kasáren.

„Závěrečnou zprávu o provozu noclehárny, kterou předáme k posouzení zastupitelům Benešova, budeme teprve zpracovávat,“ sdělila Alena Králíčková, ředitelka Pečovatelské služby (PS) Benešov.

Podle jejích slov byla noclehárna využívaná do posledního dne. I v době, kdy rtuť na teploměru vystoupala několik stupňů nad nulu.
Alena Králíčková míní, že noclehárna byla přínosem nejen pro samotné klienty, ale i pro občany Benešova.

„Setkali jsme se i s ohlasy 
z řad veřejnosti, že lidi, které dřív potkávali na ulici zanedbané, jsou nyní čistě oblečení a upravení,“ pochvalovala si ředitelka PS Benešov.

Autor: Martina Křečková

2.4.2012 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Odklízení naplaveného bahna ve Vranovské Lhotě.
25

Při bleskové povodni pomáhali dobrovolní hasiči

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků
96

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Bodnutí Fenina rytíře rozzlobilo

Vlašim – Fotbalisté Vlašimi (pátí v tabulce) si nezahráli ve Fortuna národní lize na Jánošíky a chudým nerozdávali, a tak poslední Varnsdorf odjel na sever Čech s prázdnou a ještě zatěžkám v autobuse čtyřmi góly.

Objekty kolem benešovské šatlavy si můžete koupit

Benešov – Bez sta tisíc korun za rovných 15 milionů si lze koupit blok domů, jehož součástí je také někdejší benešovská šatlava. Spolu s ní prodává majitel i sousední polyfunkční dům s obchody a službami a pozemek určený pro bytovou výstavbu.

Do tiché země vtrhli jako vichřice

Benešovsko /OBRAZEM/ - Na břehu řeky roste tráva ostřice, prý přišli včas, však vtrhli jako vichřice, nad tichou zemí vrčí netopýři a národ němý tlučou oficíři. Ke slovům písně Karla Kryla Jeřabiny nelze ani po 49 letech od okupace Československa vojsky pěti komunistických zemí, nic vytknout. Přesně totiž vystihují atmosféru té doby.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení