VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prevence je jedna z možností jak předcházet zbytečným problémům

Benešov – Přestože počasí jakýmkoliv venkovním aktivitám skutečně nepřálo, přišlo v sobotu odpoledne na parkoviště u bývalých benešovských Táborských kasáren několik stovek lidí.

23.9.2013
SDÍLEJ:

Město Benešov připravilo na sobotu 21. září první ročník Dne prevence Integrovaného záchranného systému.Foto: Martina Křečková

 Od jedné hodiny odpolední se tam totiž konal ve spolupráci s Integrovaným záchranným systémem (IZS) Den prevence města Benešov.

„Mohlo být i hůř. Klidně se mohlo stát, že bude pršet nepřetržitě," snažil se vidět celou situaci optimistickýma očima Tomáš Podhola, místostarosta Benešova a zároveň jeden z pořadatelů akce.

Až do šestnácti hodin měli příchozí možnost shlédnout celou řadu ukázek práce jednotlivých složek IZS. Jako první se představila Policie České republiky s ukázkou zadržení ozbrojeného pachatele za pomoci služebního psa nebo předvedením funkce zastavovacího pásu. Zejména děti se pak mohly posadit do policejního auta, obléknout si neprůstřelnou vestu, vyzkoušet si brýle simulující stav pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek či si nechat sejmout otisky prstů. Asi největší pozornost všech diváků upoutala ukázka zásahu hasičů a rychlé záchranné služby při vyprošťování a resuscitaci zraněného z havarovaného auta a poté hašení hořícího vozidla.

„Celá tato akce byla zaměřená především na to, aby se lidé blíže seznámili s činností jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému," vysvětlila Iveta Turková, hlavní organizátorka Dne prevence. „Zároveň jsme chtěli vytvořit příjemné dopoledne pro rodiny s dětmi, kde bude přidanou hodnotou to, že se něco užitečného dozvědí," poznamenala vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Benešov.

Po celé odpoledne nechyběl ani bohatý doprovodný program, o který se postaral BESIP, Mateřské centrum Hvězdička a Dům dětí a mládeže Benešov s úplně primární prevencí nebo Ústřední automotoklub (ÚAMK), který přivezl trenažér dopravní nehody. Vyzkoušet si ho mohl každý, kdo měl odvahu si na vlastní kůži vyzkoušet jaký je to pocit sedět ve zcela neovladatelném kutálejícím se autě.

Své zastoupení měla i městská policie. Ta na parkoviště bývalých Táborských kasáren předvedla jak zpacifikovat výtržníka a pochlubila se poslušností svého služebného psa.

„Je tady i několik historických sanitek, hasičských a policejních aut včetně vybavení, tak jak je pamětníci z dob minulých znají," pokračovala Turková.
Jak uvedla Iveta Turková celá akce vzešla z iniciativy odboru sociálních věcí a zdravotnictví. „Začali jsme řešit prevenci kriminality, její plán a program a napadlo nás, že uděláme Den prevence města Benešov, protože v podstatě tady nikdy nic takového nebylo. Takže je to úplně první akce takovéhoto charakteru," dodala závěrem vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Autor: Martina Křečková

23.9.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kapela Pískomil se vrací do Sázavy. Vystoupí na Baby festivalu v neděli od 16 hodin.
2

Sázavský klášter hostí první Baby Fest

Střelec první branky Benešova Pavel Čapek o poločasové přestávce.

Benešov vydoloval z Písku dva body

Bouřky zasáhly okres. Hasiči vyjížděli ke spadlým stromům

Benešovsko - Silné bouřky ohrozily Benešovsko během páteční noci a sobotního rána. Ve Středočeském kraji patřil benešovský okres k těm okresům, kde byly bouřky nejsilnější. I tak ale hasiči vyjížděli jen ke dvěma případům. Jednalo se o spadlé stromy na vozovce.

AKTUALIZOVÁNO

Autobus, nákladní a osobní auto se srazily na dálnici D1

Benešovsko - Situace kolem hromadné nehody na dálnici D1 na 49. kilometru ve směru na Brno byla vyřešena rychleji, než všichni předpokládali. Tak se vyjádřil tiskový mluvčí hasičů ze Středočeského kraje, Jaroslav Gabriel. 

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.

Právě jsme se narodili

Benešov /FOTOGALERIE/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnice v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie vám přinášíme fotografie nejmladších občánků. Tentokrát narozených ve 33. týdnu v roce 2017.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení